Aktuality

pozvánka na poslední kolo podzimní části 1.B třídy Skřivany : Železnice a další zápasy našich celků 30/10/2019

Více zde...

pozvánka na utkání 12.kola 1.B třídy Železnice "A" : Dvůr Králové "B" + zápasy našich dalších celků 24/10/2019

Více zde...

pozvánka na utkání 11.kola 1.B třídy Jičín "B" : Železnice "A" + zápasy našich dalších celků 17/10/2019

Více zde...

Pozvánka na utkání 10. kola 1. B třídy Železnice "A" - Miletín "A" + zápasy našich dalších celků 10/10/2019

Více zde...

Pozvánka na utkání 9. kola 1. B třídy Dolní Kalná : Železnice "A" + zápasy našich dalších celků 04/10/2019

Více zde...

Pozvánka na zápasy našich celků, které se odehrají poslední zářijový víkend 27/09/2019

Více zde...

Pozvánka na utkání 7. kola 1. B třídy_SK Sparta Úpice - Železnice "A" + zápasy našich dalších celků 19/09/2019

Více zde...

• A-tým:

V 8. kole 1. B třídy se fotbalisté Železnice opět představí doma a protivníkem jim bude rezerva FC Vrchlabí, s níž jsme v loňském ročníku nezískali ani bodík. Béčko Vrchlabí je v současné době za naším týmem o čtyři body zpět a rozhodně u nás nebude chtít nechat svoji fotbalovou kůži lacino.

•  Něco soupeři ...

FC Vrchlabí "B" postoupilo do krajské soutěže coby nováček v loňském soutěžním ročníku po vítězství v okresním přeboru. Nakonec dosáhlo na výborné sedmé místo s 38 body, náš tým s 37 body skončil za ním na osmé příčce. Tým tvoří především mladí hráči, kteří představují běhavý a bojovný kolektiv a jsou dirigováni několika staršími zkušenými fotbalisty, například Zajícem, Finkem, Mejsnarem či Pokorným. I v letošním soutěžním ročníku přišlo do týmu několik končících dorostenců (Matoušek, Slavík, Tauchman, Farský, Šimůnek), se kterými to ve Vrchlabí dělají velmi dobře. Tým vede trenér David Votoček.
   A-tým Vrchlabí hraje poměrně úspěšně krajský přebor, v současné době je devátý s 9 body. Ve stejném termínu jako hraje vrchlabská rezerva v Železnici, hraje důležitý duel se Sokolem Třebeš.
   Náš soupeř sehrál v uplynulém týdnu dvě utkání, ve středu v odloženém zápase zdolal doma béčko Jičína 2:0 a o minulém víkendu podlehl doma lídru soutěže Skřivanům 2:5, i když v poločase vedl 2:1. Vedoucí týmu Ladislav Vojtíšek tento zápas komentoval slovy: "Po úvodní brance hostů se domácí zlepšili a skóre se jim podařilo otočit na 2:1. Další branku se Vrchlabí však vstřelit nepodařilo a v závěru první poloviny se při tlaku strachovalo o vedení. Druhá polovina utkání byla pro domácí smolná. Své šance neproměnili a celek hostů byl ve využití stoprocentní, proto jejich výhra byla zasloužená."

Připomeňme si, že v úvodním střetnutí loňského ročníku jsme doma s Vrchlabím prohráli 1:2, naši branku dal Crha z penalty, o bod jsme přišli v samém závěru díky obrovské hrubce našeho hráče. Na jaře jsme na umělce ve Vrchlabí prohráli 0:1, kuriozitou byli dva vyloučení v našem dresu, jedním z nich byl Filip Mareček, jehož ruka na brankové čáře znamenala penaltu a jediný gól utkání.

• Situace v našem týmu ...
   Náš tým se po výhře s Kopidlnem zmátořil ve druhém poločase v Úpici a přivezl i odtud výhru 3:1. Tři body znamenaly posun na páté místo a snad i návrat sebevědomí do našich řad. Fanoušci mohli v Úpici vidět střelecké představení znovuobjeveného kanonýra Patrika Crhy, který dal tři precizní góly a byl hlavním strůjcem našeho prvního bodového zisku z cizího hřiště.

V tým trénoval třikrát a i přes tradiční omluvy tradičních jmen byla tréninková morálka výborná, na hřišti bylo vždy více jak 18 fotbalistů.

Slovo k zápasu si vzal Tomáš Bucek, který byl v posledním zápase ve Vrchlabí vyloučen po druhé žluté kartě, tu druhou dostal za údajné simulování ve vápně soupeře, všichni železničtí i řada vrchlabských to viděli spíše jako faul domácího obránce. "Chci porážku soupeři vrátit, protože obě naše prohry byly vloni nešťastné. Rád bych přidal i úroky. Diváky chci pozvat na zápas, přijďte se podívat třeba na Patrika Crhu, jak mu to bude střílet", dodal s úsměvem.

• A tradiční sonda do kádru týmu ...
   V kádru našeho áčka bude pravděpodobně 14 dospělých fotbalistů a dva dorostenci, protože díky řadě absencí (například Mareček, Bičiště, Bartoš, V. Kracík) nebudeme dále sahat do B-týmu. Znamená to, že základní sestava bude kompletní, věříme i v návrat Filipa Kadlece. Kdo bude chytat, o tom se rozhodne podle zdravotního stavu gólmanů v rámci pátečního tréninku.

• komentář trenéra Vladimíra Blažeje: "Vrchlabí nás potrápí, svým běhavým fotbalem a slušným ovládáním míče patří v tomto směru k týmům, na které je radost koukat a méně radostné je proti nim hrát. Samozřejmě bych byl velmi šťastný, pokud bychom uspěli a sehráli dva dobré poločasy. K dispozici mám kompletní základ a slušnou lavičku, na kterou povolám i dva dorostence."

• Pro fanoušky - zápas se hraje v neděli 29. září od 16.30. Zápas bude řídit Petr Průcha, který určitě nechá hře spád, na čarách mu budou pomáhat Martin Štastný a Patrik Vích.

• Naši střelci:
6 - Barták, 4- Crha, 3 - Míka, 2 - Starý, 1 - Klouza, Bucek, Odvárko

• Naši finální nahrávači:
4 - Míka, Klouza, Beránek, 3 - Bucek, 1 - Kadlec, Barták

• Žluté karty:
2 - Repka, 1 - Míka, Starý, Beránek, Bucek, Odvárko (v sedmi duelech sedm napomenutí)

• Dorost:
  - dorostenci konečně bodovali za tři body díky obratu v Dohalicích, kde vyhráli 4:3, i přesto že v 49. minutě prohrávali 1:3. Po první polovině podzimní části mají na kontě sedm bodů a o čtyři body zaostávají za čtvrtou příčkou, která znamená postup do jarní finálové skupiny.

V sobotu se od 13.30 střetnou v Kobylicích s domácím souklubí Kobylice/Kunčice, tedy týmem, který právě dlí na oné čtvrté příčce.

4 - Stehlík, 2- Seman, Štastný, 1 - Hanuš, Drbohlav, Chaloupský, Vávra, Saal, Karban, Suchochleb

• B-tým:
 - Rezerva hrála doma s béčkem Kopidlna a diváci pravděpodobně viděli skutečný prales. V první části hry ten boubínský, v druhém poločase to bylo o chlup lepší. Soupeř přijel s týmem vesměs tvořeným hráči ve věku staré gardy a upřímně řečeno, z porážky 0:6 se radoval, protože předpokládal i daleko vyšší skóre.

Po pěti kolech má náš rezervní tým plný počet 15 bodů a skóre 15:1. V neděli ho však čeká další celek, který doposud neztratil ani bod, tedy rezerva Miletína. Trenéru Jaroslavu Danišovi se omluvili Petr Bičiště (zdravotní důvody), Filip Mareček, Vojtěch Kracík a Jan Bartoš (osobní a pracovní důvody). S kolenem opět laboruje Tomáš Khun. Sestava je tedy velkou neznámou, rozhodne páteční trénink.