Aktuality

Starší žáci ovládli halový turnaj v Jičíně! 18/02/2020

Více zde...

Starší žáci se zúčastní 16.2. halového turnaje v Jičíně 07/02/2020

Více zde...

Program zimního soustředění mužů (30.1. - 2.2. 2020) 27/01/2020

Více zde...

Železnice vyhrála halový turnaj v Jičíně! 13/01/2020

Více zde...

Rozlosování a příhlášené týmy na halový turnaj 11.1. v Jičíně 02/01/2020

Více zde...

Program zimní přípravy můžů 31/12/2019

Více zde...

Podzimní hodnocení A-týmu 25/11/2019

Více zde...

Pozvánka na utkání 6. kola 1. B třídy Železnice "A" - Kopidlno "A" 13/09/2019

 

Pozvánka na utkání 6. kola 1. B třídy Železnice - Kopidlno:

 

Další derby okresu Jičín čeká železnické áčko v 6. kole 1. B třídy. Železnice se představí doma proti velmi nevyzpytatelnému Kopidlnu a vzhledem k tomu, že oba kluby podporuje početná kolona fanoušků, dá se očekávat v případě příznivého počasí velmi dobrá návštěva. Oba týmy od sebe dělí pouhopouhé dva body.. 

 

 • Něco o soupeři ...

 

FK Kopidlno zvládlo v loňském ročníku nakonec bez problémů záchranu soutěže coby nováček a v letošním roce samozřejmě vyhlásilo vyšší cíle. Na ně má určitě nárok, v týmu působí řada zajímavých fotbalistů se zkušenostmi z nejvyšších krajských soutěží, za všechny jmenujme Ladislava Komárka, Davida Machačného, Tomáše Klabana či mladíka Petra Jandu. Trenér Vladimír Hnát před začátkem letošních bojů prohlásil: "Vzhledem k loňské záchraně na poslední chvíli se chceme těmto starostem vyhnout mnohem dříve a pokusit se zabojovat o umístění do 6. místa. Cíl je to vzhledem k vyrovnanosti této krajské soutěže neskromný a jeho splnění se tak bude jako vždy od přístupu jednotlivých hráčů".
Kopidlno zahájilo podzimní část famózně a vyprovodilo doma Dolní Kalnou výsledkem 4:0. Jenže vzápětí dostalo šestku v Miletíně a nedokázalo doma porazit béčko Jičína (3:3). Další dvě kola sehráli kopidlenští s největšími favority, ve Dvoře Králové prohrálo 1:4 a doma se Slavojem Skřivany 3:4, byť třígólový náskok hostů dotahovali po vyloučení Pošíka velmi vehementně.
Z týmu před první polovinou soutěže odešli Havelka do Městce Králové a Ulrych do Jičíněvse, naopak přišel Brožíček z Nemyčevse a Aubrecht z Odřeps.
 

 • Situace v našem týmu ...

 

Náš tým pokračoval ve střelecké viróze a jeho porážka v Nové Pace 1:2 byla zaviněna zejména selháními ve finální fázi. Na léčbě tým pracuje a tři tréninky v týdnu před dalším domácím zápasem byly zaměřeny pouze na hru před brankou soupeře. Věřme, že si hráči naladí psychiku na klid a rozvahu a magický bílý obdélník pro ně bude výzvou.


Co řekl před zápasem Jakub Mestický? Hráč, který krásnou ranou dal základní kámen pro jedinou jarní domácí výhru právě s Kopidlnem (2:0), se nyní posunul na pozici pravého beka, kde podává celkem stabilní výkony. "O soupeři toho moc nevím, ale předpokládám velmi těžký duel. Jsem však optimista a něco mi říká o výhře našich barev v poměru 3:1", řekl Jakub před utkáním.
A tradiční sonda do kádru týmu ... Oproti kádru v Nové Pace přibudou Patrik Crha, Štěpán Kracík a Tomáš Bíšek, malý zdravotní otazník visí pouze nad Filipem Kadlecem, který packé utkání nedohrál. Ze složení mužstva vypadne z rodinných důvodů Jan Bartoš, ostatní hráči by měli být plně k dispozici. Nad konečnou podobou sestavy se tedy vznáší řada variant.

 

 

Co k zápasu říká trenér Vladimír Blažej: "V posledních dvou zápasech jsme hráli poměrně dobře, tady problém není. Ten je pouze a pouze v naší koncovce, rychlá statistika říká, že na jeden gól jsme v uplynulých dvou střetnutích spotřebovali vždy deset velmi ložených šancí. Každý uzná, že to je opravdu hodně. Takže jediné přání, abychom dokázali silné Kopidlno třeba přestřílet."

 

Sekretář klubu Pavel Kozák řekl, že jednou to musí někdo odnést. Přejme si, aby jeho slova byla naplněna co nejdříve, tým už to velmi potřebuje.
Zápas bude řídit Jiří Turek s asistenty Zbyňkem Prinzem a Adamem Jiříčkem.

 

 • Naši střelci:
6 - Barták, 2 - Míka, 1 - Klouza, Bucek, Starý, Odvárko
 
 • Naši finální nahrávači:

4 - Míka, 3 - Beránek, Klouza, 1 - Kadlec, Bucek
 
 • Žluté karty:

1 - Míka, Starý, Beránek, Repka (v pěti duelech čtyři napomenutí)
 
 
 • Naše další týmy:

 

 1. Dorost má za sebou již kvinteto zápasů a stále má na svém kontě pouze dva body. V neděli od 14.00 bude v předzápase áčka hostit svého souseda v tabulce Pilníkov/Staré Buky a prahne určitě po prvním tříbodovém zisku. Svěřenci Pavla Míky a Václava Brožíčka ze sebe musí spláchnout zejména nešťastnou prohru v Jilemnici 2:3, kdy rozhodující gól dostali ve 4. minutě nastavení a vyrovnnávací brnku v 89.minutě....

 

 • Naši střelci:

3 - Seman, 2 - Štastný, 1 - Hanuš, Chaloupský, Vávra, Stehlík

 

 1. Rezerva si vede zatím skvěle a doma zdolala po velkých bojích velmi dobré týmy Podhradí a zejména Valdic. Vzhledem k výhře v Žereticích (4:0) má na svém kontě plný počet 9 bodů (stejně má vedoucí Miletín B) a hrající trenér Jarda Daniš povede mužstvo k další výzvě v Češově. Derby s Valdicemi sledovalo doma téměř 300 diváků, čisté konto nakonec domácí udrželi díky stoperům i brankáři Petru Šukovi a vzhledem k pohledné hlavičce Adama Starého (ročník 1998) zdolali fotbalově výborného protivníka 1:0.

O sestavě se rozhodne v pátek na tréninku a pravděpodobnou novou akvizicí bude gólman Ondřej Dorůška, který do Železnice přestoupil v tomto týdnu z moravské Lipové. Realizační tým očekává i případný návrat Petra Bičištěho a Dana Krále. Zápas v Češově se hraje v sobotu od 17.00.

 

 • Naši střelci:
 • 2 - J. Daniš, 1 - Ma. Daniš, Drahoňovský, Kulhánek, Klouza, Starý,

   
 • Naši finální nahrávači:
2 - Drahoňovský, Pejskar, 1 - Starý, Ja. Daniš, Míka
 
 • Žluté karty:

1 - Kadlec, Nožička, Bartoš, Klouza

 

 1. Starší žáci hrají dvojutkání v sobotu v Jičíněvsi (9:30,10:30)

 

 1. Mladší žáci přivítají na domácím hřišti v neděli v dvojutkání Sobotku (9:30, 10:30)

 

 1. Starší přípravka přivítá na domácím hřišti v sobotu od 9:30 njeprve Robousy a poté Jičíněves

 

 
 • Zajímavosti z posledního kola 1. B třídy:

 

1. Debakl Miletína - jeden z možných aspirantů na přední příčky v tabulce dostal půltucet v Dolní Kalné. I přes absenci několika hráčů to je výsledek skutečně nečekaný a vedoucí Miletína Antonín Kraus také ve svém komentáři své hráče vůbec nešetřil.


2. Výsledky týmu Dolní Kalné - Dolní Kalná pokračuje ve své divoké sérii výhrou nad Miletínem 6:0, ale na kontě má již devět bodů. Snad se sluší připomenout, že po podzimu 2018 měl tento tým deset bodů. Na překonání této hranice má letos ještě osm zápasů.


3. Odložené utkání - s personální krizí se potýká Jičín, kterého podle zpráv postihla v minulém víkendu hromadnější viróza. A-tým ve velmi juniorské sestavě podlehl v Libčanech 1:15 a béčko s pochopením Vrchlabí má svůj zápas odložen na 25. září.


4. Drama v Kopidlně - v 68. minutě vedly Skřivany v Kopidlně 4:1 a vše se zdálo být jasné. Jenže v 70. minutě dostal druhou žlutou kartu Daniel Pošík a Kopidlno proti deseti mohutně finišovalo. Gól na 3:4 přišel však až v nastavení a oddych hráčů hostů byl prý slyšet až v Jičíněvsi.


5. Kouzlo nového trenéra - Jiří Zemánek stojí coby lodivod na lavičce Nové Paky a vzestup výkonnosti jeho svěřenců byl zejména v minulém zápase hodně znát. Výhra 2:1 nad Železnicí byla ozdobena propracovaným herním projevem a velmi dobrými výkony Lukáše Jisla a Ondřeje Janoucha. Paka zaostává za vedoucím týmem o 4 body a v příštím kole ukáže svůj um v Kobylicích.