Aktuality

pozvánka na poslední kolo podzimní části 1.B třídy Skřivany : Železnice a další zápasy našich celků 30/10/2019

Více zde...

pozvánka na utkání 12.kola 1.B třídy Železnice "A" : Dvůr Králové "B" + zápasy našich dalších celků 24/10/2019

Více zde...

pozvánka na utkání 11.kola 1.B třídy Jičín "B" : Železnice "A" + zápasy našich dalších celků 17/10/2019

Více zde...

Pozvánka na utkání 10. kola 1. B třídy Železnice "A" - Miletín "A" + zápasy našich dalších celků 10/10/2019

Více zde...

Pozvánka na utkání 9. kola 1. B třídy Dolní Kalná : Železnice "A" + zápasy našich dalších celků 04/10/2019

Více zde...

Pozvánka na zápasy našich celků, které se odehrají poslední zářijový víkend 27/09/2019

Více zde...

Pozvánka na utkání 7. kola 1. B třídy_SK Sparta Úpice - Železnice "A" + zápasy našich dalších celků 19/09/2019

Více zde...

Pozvánka na utkání 4.kola 1.B třídy Železnice - Staré Buky 29/08/2019

 

Další domácí utkání 1. B třídy sehraje áčko Železnice v neděli 1. září od 17.00 s již tradičním soupeřem Sokolem Staré Buky.Něco o soupeři ...
Sokol Staré Buky postoupil do krajské soutěže ve stejném roce jako náš celek, máme tedy za sebou čtyři soutěžní utkání, zatímco v Bukách jsme dvakrát zvítězili, doma jsme nejprve vyhráli 2:0, ale na jaře podlehli 2:3. V loňském soutěžním ročníku skončil náš soupeř na 9. místě, celkově získal 35 bodů, Železnice byla osmá s 37 body.
V letošním ročníku se týmy zatím liší o tři body, Staré Buky po úvodní výhře s Jičínem B 5:2 se vzápětí konfrontovaly s dvěma favority, ve Dvoře Králové uhrály přijatelnou prohru 1:3, ale určitě stínem byl domácí debakl se Slavojem Skřivany 1:5, přičemž hostům chyběl například i kanonýr Jiří Dítě.


Před sezónou prohlásil předseda klubu Pavel Korec, že jeho tým nečeká v třetí sezóně nic lehkého. "Potýkáme se s velkou marodkou a proto je cíl jasný - udržet soutěž. K tomu nám ale pomůže pouze dobrá tréninková morálka a brzké uzdravení všech hráčů", řekl také.
Ze Starých Buků odešli před sezónou Tošovský do Police nad Metují a sportovní činnost přerušil Mucudis. Největší letní posilou se stal Vyhnánek z Trutnova, dále přišli Kuric z Kocbeří a Bartůněk z Pilníkova.
Velkou postavou našeho nedělního soupeře je exdivizní Martin Křižovič, góly v tomto ročníku začal dávat David Dušek.


Situace v našem týmu ...
Náš tým odjel tak trochu jako spráskaný pes ze Žacléře, kde nám domácí udělili lekci z bojovnosti a efektivity. Velmi špatný byl první poločas, herní zlepšení ve druhém přišlo pozdě a žádný finální zázrak nepřineslo. "Je to zasloužená facka,pokud pomůže,přišla v pravý čas", konstatoval trenér Vladimír Blažej.
A co náš kádr? Nadále bude chybět stoper Repka, týmu nebude k dispozici ani Tomáš Bucek. Hrdina utkání ve Starých Bukách, kde naposledy dal tři góly, odjíždí na krátkou dovolenou. "Čekám velmi atraktivní zápas s řadou šancí na obou stranách, ale myslím, že bychom měli vyhrát. Můj tip je 3:1", říká levý záložník Železnice.


Do kádru se vrací Bíšek, jinak personalistika velkých změn nedosáhne. Fanoušky možná zajímá osud dlouhodobě chybějících hráčů. Lukáš Haken nebude týmu po dohodě s trenérem k dispozici po celý podzim, sám uvidí, jak jeho zdravotní stav s operovaným kolenem bude vypadat v zimě. Petra Bičištěho zlobí záda a zatím se vůbec na tréninku neobjevil, Filip Procházka dává zatím přednost své nové práci. Daniel Král o sobě prakticky nedává vědět a nad jeho působením se stále vznáší otazníky.


Co k zápasu říká trenér Vladimír Blažej: "Těžký, velmi fotbalový a nevyzpytatelný soupeř, který má ve svém středu řadu hráčů s trutnovskými kořeny. Mužstvo je takticky vyspělé a rozhodně bude nejtěžším protivníkem z dosavadních tří soupeřů."


Zápas bude řídit zkušený Milan Fryš s kolegy Josefem Janotou a Michalem Vlachým.

 

Naši střelci:
4 - Barták, 2 - Míka, 1 - Klouza, Bucek, Starý, Odvárko
Naši finální nahrávači:
3 - Beránek, Míka, 2 - Klouza, 1 - Kadlec, Bucek
 
 
Naše další týmy:
Dorost ve středu prohrál doma s týmem Kunčic/Kobylic 1:2 a reparát bude v neděli od 14.00 skládat se spojeným týmem Chomutic a Skřivan. 
Rezerva bude hostem v Žereticích, zde se hraje rovněž v neděli od 16.00. Zraněn je Khun, z tréninku odkulhal Smolík. 
 
St.žáci mají volný los.
Ml.žáci zahajují v neděli na domácím hřišti - dvojutkání proti Lužanům (9:30, 10:30).


Zajímavosti z dosavadního průběhu 1. B třídy:
1. Divoké výsledky - typickým příkladem je Dolní Kalná, venku podlehla v Kopidlně 0:4, poté doma rozstřílela Úpici 5:0 a vzápětí 0:5 podlehla ve Vrchlabí. Ale nejen Dolní Kalná ...
2. Martin Otradovský - nejlepší střelec soutěže dokázal hned v prvním kole dát pět branek v Žacléři.
3. Výsledky sestupujících týmů - Úpice i Kobylice mají zatím tři body a oba týmy dokázaly prohrát ve 2. kole 0:5 na hřištích soupeřů.
4. Mladíci z Jičína - béčko Jičína tvořené řadou dorostenců hrálo všechna tři utkání venku a v posledních dvou duelech si odvezlo dvě atraktivní remízy 3:3 z Nové Paky i z Kopidlna.
5. Favorité - Nová Paka, Skřivany i Dvůr Králové zatím roli plní, zejména Skřivany jsou suverénní. K nim se přidává Miletín, který porazil Kopidlno 6:1 a vyhrál i v Úpici. Velmi zajímavým týmem se jeví být rezerva Vrchlabí.