Aktuality

pozvánka na poslední kolo podzimní části 1.B třídy Skřivany : Železnice a další zápasy našich celků 30/10/2019

Více zde...

pozvánka na utkání 12.kola 1.B třídy Železnice "A" : Dvůr Králové "B" + zápasy našich dalších celků 24/10/2019

Více zde...

pozvánka na utkání 11.kola 1.B třídy Jičín "B" : Železnice "A" + zápasy našich dalších celků 17/10/2019

Více zde...

Pozvánka na utkání 10. kola 1. B třídy Železnice "A" - Miletín "A" + zápasy našich dalších celků 10/10/2019

Více zde...

Pozvánka na utkání 9. kola 1. B třídy Dolní Kalná : Železnice "A" + zápasy našich dalších celků 04/10/2019

Více zde...

Pozvánka na zápasy našich celků, které se odehrají poslední zářijový víkend 27/09/2019

Více zde...

Pozvánka na utkání 7. kola 1. B třídy_SK Sparta Úpice - Železnice "A" + zápasy našich dalších celků 19/09/2019

Více zde...

Pozvánka na utkání 3.kola 1.B třídy Žacléř - Železnice 22/08/2019

 

Další utkání 1. B třídy sehraje áčko Železnice v neděli 25. srpna od 17.00 s nováčkem soutěže Baníkem Žacléř na jeho hřišti.Něco o soupeři ...
Baník Žacléř postoupil do krajské soutěže díky vítězství v okresním přeboru OFS Trutnov v minulé sezóně, kdy své soupeře nechal za sebou doslova o parník. Na druhý Rudník měl náskok úctyhodných 19 bodů.
Vstup do vyšší soutěže se našemu budoucímu soupeři příliš nevydařil, po dvou kolech je poslední s nulovým ziskem a skóre 1:13. Jenže - Žacléř narazil na největší favority soutěže v podobě béčka Dvora Králové a Skřivan a jeho personální situace v těchto zápasech nebyla zrovna růžová. 
"Nejsme v ideálním rozpoložení, chybělo 5 hráčů, navíc další nastupují zranění. Po výprasku v poháru od Bělohradu přišel další výbuch, bohužel po nešťastném druhém gólu jsme úplně přestali hrát a dostali totální k.o. Do druhé půle se snahou zkorigovat skóre tým položili hrubé chyby brankáře a tak první utkání v krajské soutěži skončilo nevídaným debaklem. Příští kolo bohužel nebudou další tři hráči, do Skřivan pojedeme výrazně oslabeni a tak pro nás začne soutěž až třetím kolem," tak zněl komentář po prvním utkání se Dvorem (1:9). A ve Skřivanech personální mizérie pokračovala (0:4).

"Herman, Šimočko, Fidranský, Brožek, M. Skála, Vít a Pek... To je výčet absentujících hráčů základní sestavy. I přesto jsme chtěli odehrát slušnou partii. A to se nám do 50. minuty dařilo. Poté však přišla smolně sražená střela od zad domácího útočníka a vzápětí rychlý brejk a bylo to 3:0. V těžké personální situaci týmu pomohl z béčka Lukáš Cvik a především velký žacléřský srdcař žijící již dlouhé roky v Anglii Honza Wara, děkujeme." To byl názor z tábora soupeře po utkání ve Skřivanech.
Takže, jak jsme se dočetli v úvodním hodnocení, pro Baník začíná soutěž fakticky v tomto kole, tedy proti nám. Čeká nás velmi odhodlaný soupeř, který by již měl bodovat. Před sezónou žacléřský kádr nikdo neopustil a ani do něho nikdo nepřišel.Situace v našem týmu ...
Náš tým prožil letos nejlepší vstup do soutěže, připomeňme si, že coby nováček jsme zvítězili v soutěžním ročníku 2017/18 ve Smiřicích 2:1 a vzápětí podlehli doma hradecké Lokomotivě 1:2. O rok později jsme doma v úvodu ztratili body s Vrchlabím 1:2, což jsme kompenzovali úspěchem v Kopidlně 3:2. Ale letošní druhé poločasy jsou zatím hodně za očekáváním a nad tím si trochu láme hlavu trenér Vladimír Blažej.
"Bude nutné více přemýšlet o střídání hráčů, systém stávající koncepce zapojit co nejvíce členů kádru nebyl úplně efektivní a hra po přestávce se nám vždy zhoršila. Samozřejmě to může být i uspokojením po velkém náskoku do pauzy", říká. 


Co se týče sestavy, nadále bude chybět stoper Repka, s největší pravděpodobností i Bíšek a do Žacléře nejede ani gólman Šoltys. Vrátit by se měli z dovolené Mestický a Crha, o posledních místech v kádru rozhodne páteční trénink. "Přemýšlím o tom, že sebou vezmu dorostence Patrika Saala, ale o tom skutečně rozhodne až páteční devatenáctá hodina", komentuje to trenér. 
V prvním zápase na cizí půdě nás čeká velmi náročný zápas, o tom není sporu. "Čeká nás určitě nejtěžší utkání, domácí budou víceméně kompletní a sám jsem zvědav, jak se s naší premiérou na žacléřském stadionu vyrovnáme", říká kapitán Železnice Michal Beránek.
V Žacléři utkání řídí Lukáš Steklík, v roli asistentů budou působit Martin Hlaváč a Jan Lukes. Delegátem zápasu je Jaroslav Mudruňka.

 

Naši střelci:
4 - Barták, 2 - Míka, 1 - Klouza, Bucek, Starý, Odvárko
Naši finální nahrávači:
3 - Beránek, Míka, 2 - Klouza, 1 - Kadlec, Bucek
 
 
Naše další týmy:
Dorost jede k dalšímu zápasu do Rudníku, soupeř vyděsil všechny další účastníky krajské 2. ligy (skupina A) výhrou v Dohalicích 13:1. Po zisku dvou domácích bodů s Tatranem Hostinné čeká tedy naše mladíky hodně těžký ořech. Utkání se hraje v sobotu 24. srpna od 13.45. Připomeňme si, že osmičlenná skupina 2. krajské ligy se bude po podzimu dělit, nejlepší čtyři týmy si zahrají finálovou skupinu s nejlepším kvartetem skupiny B, celky na 5-8. místě budou hrát skupinu o umístění.

 
Rezerva zahájila ve středu 21. srpna předehrávkou s Podskalanem Podhradí a k výhře 2:1 se hodně propracovala. Na vedoucí gól soupeře odpověděl ještě do přestávky nováček v našem dresu Michal Kulhánek, v závěru rozhodl zápas agilní dorostenec Roman Klouza. Potěšitelná byla návštěva a široký kádr našeho béčka.
Další utkání sehraje naše béčko v neděli 1. září od 16.00 v Žereticích.