Aktuality

Starší žáci ovládli halový turnaj v Jičíně! 18/02/2020

Více zde...

Starší žáci se zúčastní 16.2. halového turnaje v Jičíně 07/02/2020

Více zde...

Program zimního soustředění mužů (30.1. - 2.2. 2020) 27/01/2020

Více zde...

Železnice vyhrála halový turnaj v Jičíně! 13/01/2020

Více zde...

Rozlosování a příhlášené týmy na halový turnaj 11.1. v Jičíně 02/01/2020

Více zde...

Program zimní přípravy můžů 31/12/2019

Více zde...

Podzimní hodnocení A-týmu 25/11/2019

Více zde...

pozvánka na utkání 2.kola 1.B třídy - Železnice "A" : Spartak Kobylice 16/08/2019

 

 

Další utkání na domácí půdě sehraje áčko Železnice v neděli 18. srpna od 17.00 s týmem Spartaku Kobylice, který sestoupil do naší skupiny z 1. A třídy.Něco o soupeři ...
Vzestup fotbalu v Kobylicích, což je obec mezi Novým Bydžovem a Nechanicemi, se v posledních letech výrazně spojuje s rokem 2013, kdy Kobylice začaly hrát krajské soutěže. V soutěžním roce 2016/2017 postoupily Kobylice dokonce do 1. A třídy a v následujícím soutěžním ročníku obsadily jako nováček 11. místo s 39 body. V loňském ročníku už tým na tuto soutěž nestačil a s 21 body skončil na posledním 16. místě, nicméně si připsal například skalp postupující Police nad Metují.
Fotbal v Kobylicích je nyní spojen i se jménem úspěšného podnikatele Libora Tobiška, který je nejen trenérem týmu, ale objevuje se i na hrací ploše. I díky jemu mají Kobylice unikát, disponují totiž velmi kvalitním hřištěm s umělou trávou. Oporami týmu jsou bezesporu brankář Hrubeš a dále například hráči Vávra, Tolda, Haupt či Havlíček.


Před sezónou odešli z klubu Miroslav Pozler a David Hamák do Kratonoh, Jakub Vácha do Stěžer a Roman Brzek do Lhoty pod Libčany, tým neposílil nikdo. Spartak podobně jako náš tým však disponuje B-týmem a spolu s Kunčicemi i dorostem, takže je kde brát. Po sestupu do 1. B třídy prohlásil před sezónou sekretář klubu Jaroslav Valenta: "Cílem je hrát klidný střed tabulky". 
V prvním kole doma Kobylice v prestižním derby před dvěma stovkami diváků podlehly favoritu ze Skřivan 1:3, s ním také vypadly v Poháru KFS, ve Skřivanech podlehly dokonce 2:6 díky druhé půli.Situace v našem týmu ...
Po čtyřech měsících potěšilo naše áčko své diváky domácím premiérovým vítězstvím, posílený tým zdolal Bílou Třemešnou 5:1. Oproti kádru z tohoto utkání budou absentovat brankář Šoltys a dále Repka, Crha a Mestický (všichni dovolená), z pracovních důvodů nebude ani Procházka a samozřejmě zraněný Haken. Trenér Blažej povolal tedy do kádru Jana Bartoše, Jana Nožičku a Tomáše Kuhna, který v týdnu po dlouhé přestávce zaviněné zraněním přestoupil do Železnice z Jičína. V brance se tentokrát objeví Petr Šuk.


"Kobylice považuji za velmi silného soupeře s řadou zkušených fotbalistů, u nich je vždy otázkou podobně jako u každého týmu nás nevyjímaje, jak trénují. Výsledek z minulého utkání nás určitě všechny potěšil, ale v našem výkonu bylo ještě hodně hluchých míst, navíc nám vypadli z důvodu dovolené čtyři hráči", varuje před hosty trenér Vladimír Blažej. "Těší mne však tréninková morálka, ta je nyní nadstandardní, i další dva týdny chceme být na hřišti třikrát týdně", dodává. 


"Soupeře vůbec neznám, hrát jsem ho neviděl. Ale jsem přesvědčen, že tento duel ukáže, jak na tom ve skutečnosti je náš celek", říká k zápasu sekretář klubu Pavel Kozák.


V Železnici se v roli hlavního rozhodčího objeví Václav Hlavsa, v pozici asistentů Jaromír Valihora (oba byli přítomni na utkání s Bílou Třemešnou) a první žena v historii krajské soutěže Marika Štěpánková.V předzápase se od 14.00 představí v krajské soutěži náš dorost proti Tatranu Hostinné.