Aktuality

Pozvánka na utkání 10. kola 1. B třídy Železnice "A" - Miletín "A" + zápasy našich dalších celků 10/10/2019

Více zde...

Pozvánka na utkání 9. kola 1. B třídy Dolní Kalná : Železnice "A" + zápasy našich dalších celků 04/10/2019

Více zde...

Pozvánka na zápasy našich celků, které se odehrají poslední zářijový víkend 27/09/2019

Více zde...

Pozvánka na utkání 7. kola 1. B třídy_SK Sparta Úpice - Železnice "A" + zápasy našich dalších celků 19/09/2019

Více zde...

autobus do Úpice /sobota 21.9.2019/ 18/09/2019

Více zde...

Pozvánka na utkání 6. kola 1. B třídy Železnice "A" - Kopidlno "A" 13/09/2019

Více zde...

Pozvánka na utkání 4.kola 1.B třídy Železnice - Staré Buky 29/08/2019

Více zde...

Před startem nové sezóny 2019/20 09/08/2019

 

• Před vstupem A-týmu do nové sezóny, která pro náš celek odstartuje tuto neděli 11.8. od 17:00 na domácím hřišti proti Bílé Třemešné:

 

 

Mistrovský fotbalový kolotoč začíná pro muže Železnice v krajské soutěži o nadcházejícím víkendu, dorost zahajuje o týden později rovněž v krajské 2. lize dorostu a rezerva bude mít premiéru ve středu 21. září s týmem Podhradí.
Áčko Železnice vstupuje do třetí sezóny v krajské soutěži, po loňských podzimních 24 bodech získalo na jaře pouhých dvanáct a právě jen ten velmi dobrý podzim byl příčinou toho, že se tým nemusel obávat o záchranu soutěže.

 


Prvním soupeřem železnického týmu bude celek Bílé Třemešné, hraje se v neděli 11. srpna od 17.00 v domácím prostředí. Co se stalo v létě, co může očekávat železnické publikum, to komentuje trenér Vladimír Blažej.

 

 

Letní příprava a její průběh ...
"Zde musím říci, že proběhla velmi solidně, docházka na tréninky je velmi dobrá a řekl bych, že zdravé jádro týmu strhlo řadu dalších hráčů. Máme samozřejmě stále členy týmu, jejichž občasné omluvy jsou takovými malými pohádkami, ale oproti jaru se toto procento výrazně snížilo. Ostatně tréninková morálka bude jedním z kritérií složení sestavy, rozhodně se nehodlám dostat do role žebráka, který prosí hráče, aby mu odjeli k zápasu. Co se týče přípravných utkání, prohráli jsme dvě, finále Lázeňského poháru s předním týmem zlínského KFS Luhačovicemi a předkolo Poháru KFS se Sobotkou shodně 0:2. Určitě si cením výkonů na Lázeňském poháru, těší mne výhra s Lázněmi Bělohrad. Na domácím Memoriálu Míti Tomince jsme točili všechny hráče, výsledky s Košťálovem 3:3 a Křimicemi (1. B třída plzeňského KFS) 5:0 byly přesto slušné. Takže s přípravou lze vyslovit střízlivou spokojenost."

 

 

Kádr dospělých ...
"Pokud se týče příchodů, ty lze hodnotit zcela nadstandardně. Jan Míka, Tomáš Odvárko i Adam Starý jsou mladí hráči, kteří jednoznačně zvýšili konkurenci a kvalitu, navíc na postech, které nás trápily. Do hry se tedy může dostat "radimská" záloha jako postrach pro všechny protivníky. Ve hře je ještě navíc Tomáš Kuhn, který poctivě trénuje. má za sebou první minuty na domácím turnaji a po osmnáctiměsíční pauze zaviněné zraněním by mohl být další zajímavou akvizicí. Z Valdic přišel na roční zkoušku i Michal Kulhánek. Mínusem je stále pokračující rekonvalescence Lukáše Hakena, který nám bude ještě delší dobu chybět. Nicméně se uzdravili další hráči, za všechny jmenujme Bíška, Klouzu, Bartoše, a kádr se skutečně hodně rozšířil, z čehož může profitovat i rezerva. Očekávám i výkonnostní vzestup kanonýra Patrika Crhy, jehož branky nám hodně chyběly. Fotbalisté, kteří doposud přípravu nezahájili, nebudou zatím do áčka nahlížet, záleží poté jen na nich."

 

 

Očekávání od nadcházející sezóny ...
"Jednoznačně v tom, aby se neopakovalo jaro roku 2019. To byl takový malý thriller. Máme zejména domácí dluh vůči skvělému železnickému publiku, které nás drželo i těch špatných časech a určitě rozumím i kritickým hlasům z jeho středu. Soutěž bude těžká a o jejím průběhu rozhodnou u všech týmů dva faktory - v první řadě jejich tréninková morálka, v druhé řadě zdravotní a mentální stav kádru. Určitě se nerýsuje žádný adept na sestup a každý bude moci porazit každého. Do pelotonu navíc přibylo další béčko klubu, který hraje nejvyšší krajskou soutěž, u Sparty Úpice a Spartaku Kobylice bude záležet na tom, jak se kluby vyrovnají se sestupem a s odchody některých hráčů. Osobně bych byl rád, abychom zvládli soutěž tak, jak jsme ji zvládali v třech semestrech v předcházejících dvou soutěžních ročnících. A velkým cílem je konečně alespoň jednou porazit Miletín a Skřivany (smích). A také nechceme hrát "klidný střed tabulky", což je klišé, které opakuje před sezónou ve všech soutěžích jeden trenér za druhým s výjimkou Ondřeje Koláře na Novém Hradci."

 

 

V neděli nás čeká Bílá Třemešná ...
"V Třemešné podle zpráv skončila dynastie Kubelků, což je samozřejmě velké oslabení, ale ne fatální. Soupeř je dobře veden trenérem Lubošem Křovákem a má ve svém středu velmi dobré fotbalisty. V poháru výborně držel krok s Jaroměří (nakonec 3:4) a to logicky ukazuje, že v týmu prostě kvalita je. Vloni jsme doma úvodního soupeře porazili 3:0, venku jsme v neuvěřitelném zápase podlehli 2:3, na tento duel asi nikdy nezapomenu a někteří naši hráči také ne.