Aktuality

pozvánka na utkání 2.kola 1.B třídy - Železnice "A" : Spartak Kobylice 16/08/2019

MEMORIÁL MÍTI TOMINCE - 2. ROČNÍK - ŽELEZNICE 03. SRPNA 2019

V pořadí druhý ročník Memoriálu dlouholetého předsedy fotbalového oddílu TJ Sokol Železnice Míti Tomince se hrál v sobotu 3. srpna 2019. Trio loňských účastníků TJ Sokol Třebeš (krajský přebor), FK Košťálov/Libštát (1. A třída Libereckého kraje) a domácí TJ Sokol Železnice (1. B třída) doplnil účastník 1. B třídy Plzeňského kraje TJ Sokol Křimice vedený Romanem Vonáškem, bývalým hráčem Sparty Praha, belgického Lokerenu (společně s Janem Kollerem a Václavem Budkou) a také několikanásobným reprezentantem České republiky.  Pro zajímavost - celek Křimic vsítil v loňské mistrovské sezóně 104 gólů.
Z turnaje se stala tedy malá konfrontace tří krajských fotbalových svazů. Zahájení memoriálu se zúčastnil i předseda Královéhradeckého KFS Václav Andrejs.
Turnajové klání se hrálo 2 x 30 minut, po dopoledních semifinálových bojích následovala odpoledne utkání o umístění.

TJ SOKOL ŽELEZNICE - FK KOŠŤÁLOV/LIBŠTÁT  3  :  3 (1:0), penalty 4:5

BRANKY: 16. Klouza, 36. Míka, 47. Kyselo

- penalty proměnili: Drahoňovský, Míka, Beránek a Mestický
         - neproměnili: Repka a Bucek

Hosté z Košťálova byli v úvodu zápasu velmi nebezpeční a Železnice děkovala jen gólmanu Šoltysovi a vychýlené mušce hostů, že se skóre zápasu neměnilo. Jenže v 16. minutě zahrával Míka rohový kop a Klouza hlavou poslal míč do sítě (1:0). Poté se útoky střídaly na obou stranách, ale oba týmy ve finální fázi nebyly úspěšné. Po přestávce, ve které domácí šestkrát vystřídali, se zdálo, že Železnice bude lepším kolektivem zvláště poté, co po kombinační akci proměnil svoji šanci v 36. minutě Míka (2:0). Jenže Košťálov dokázal stupňovat tempo a Šafář v 39. a poté v 45. minutě srovnal stav na 2:2. O dvě minuty později opět po rohu Míky byla na konci nejprve hlavička a poté dorážka Kysela (3:2). V 53. minutě po utěšené rychlé akci srovnal na 3:3 opět Šafář a ani jedno z mužstev už remízu nepustilo. Přišel penaltový rozstřel, střelci se kromě 3. série nemýlili (za domácí neproměnil Repka, dali Drahoňovský, Míka, Beránek a Mestický), rozhodla tedy série šestá, kdy nejprve proměnil hostující hráč a následně Buckovu penaltu gólman hostí bravurně vyrazil. Do finále šel tedy Košťálov/Libštát.

SESTAVA ŽELEZNICE: Šoltys - Mestický, Kyselo, Kracík (31. Repka), Bíšek (31. Mareček) - Kadlec (31. Drahońovský), Kuhn (31. Beránek) - Klouza (31. Ma. Daniš), Míka, Bucek - Starý (31. Barták)

TJ SOKOL TŘEBEŠ - TJ SOKOL KŘIMICE  4  :  1 (2:1)

BRANKY: 12. Ryšavý, 19. Sobotka, 37. Sobotka, 43. Kosyak - 12. Kuneš

Obhájce loňského primátu Sokol Třebeš se ujal vedení ve 12. minutě, ale hosté z Křimic o několik sekund později vyrovnali. Hrál se pohledný svižný fotbal a hodně napověděla 19. minuta, kdy Křimice spálily vyloženou šanci a z protiútoku se trefil sprinter Sobotka přesně v duchu pořekadla "nedáš-dostaneš". Ve druhé půli rozhodla především rychlost a přímočarost hráčů z Hradce Králové, kteří přidali ještě dvě branky a finále se stalo jejich záležitostí.

TJ SOKOL ŽELEZNICE - TJ SOKOL KŘIMICE  5  :  0 (0:0) - utkání o 3. místo

BRANKY: 39. Odvárko, 45. Starý, 49. Starý, 53. Starý, 59. Drahoňovský

Domácí šli do zápasu o třetí místo již bez Kysela a Bucka, v sestavě přibyl Tomáš Odvárko. V prvním poločase drželi křimičtí fotbalisté bezbrankový stav i díky svému výtečnému brankáři, který si opodstatněně vysloužil přezdívku Buffon. Demolice hostující obrany začala v 39. minutě, kdy Mestický poslal skvostný křížný míč na Beránka, který vzápětí výborně uvolnil Odvárka, který se v železnickém dresu trefil poprvé. Pak přišly velké chvíle posily z Lomnice nad Popelkou Adama Starého, který zakončil hlavou po Beránkově centru, poté nohou po výborné orientaci ve vápně a následně po Kadlecově nabídce. Několik okamžiků před koncem se dočkal i Drahoňovský, který zamířil do odkrytého roku křimické svatyně (5:0). Po loňském druhém místě skončili tedy pořádající fotbalisté na třetí příčce.

SESTAVA ŽELEZNICE: Šoltys - Ma. Daniš (31. Mestický), Repka, Kracík, Mareček (31. Bíšek) - Míka (31. Kadlec), Khun (31. Drahoňovský) - Klouza, Beránek, Odvárko - Barták (31. Starý)

TJ SOKOL TŘEBEŠ - FK KOŠŤÁLOV/LIBŠTÁT  7  :  2 (6:1) - finálové utkání

BRANKY: 2. Ryšavý, 5. Ryšavý, 10. Tesař, 23. Ryšavý, 26. Sobotka, 29. Kosyak, 59. Tošovský - 22. Holovič, 52. Dohnálek

Kdo čekal vyrovnaný souboj, nedočkal se. Třebeš si z finále udělala svoji střeleckou show a procházela obranou soupeře skutečně jako hodně ostrý nůž máslem. Pětibrankový náskok po poločase byl zcela jednoznačným vyjádřením a druhá půle se spíše pouze dohrávala. Průnikové přihrávky a velké zrychlení ve finální fázi byly nad síly košťálovské defenzívy.