Aktuality

pozvánka na utkání 2.kola 1.B třídy - Železnice "A" : Spartak Kobylice 16/08/2019

Halový turnaj mužu - Třebeš 29/01/2019

Sokol Třebeš pořádal v neděli 27. ledna 2019 další ročník tradičního halového turnaje mužů, který se vždy hraje za účasti 8 celků. Velmi dobře pořádané klání přivedlo i letos na start kvalitní konkurenci.

SK TŘEBECHOVICE - SOKOL ŽELEZNICE 5 : 2
Branky: Bucek, Mestický
Po sedmi minutách jsme vedli o dva góly a zápas jsme měli skvěle rozehraný. V druhé půli duelu (hrálo se 1 x 14 minut) jsme však nestačili vzdorovat tlaku soupeře (1. B třída) a ten nám nastřílel pět branek.

SOKOL MALŠOVICE - SOKOL ŽELEZNICE 2 : 3
Branky: Kyselo 2, Bucek
Proti velmi dobrému fotbalovému soupeři (1. B třída) jsme podali takticky slušný výkon a díky střelecky disponovanému Jakubu Kyselovi jsme otočili nepříznivý stav 1:2.

SK TÝNIŠTĚ - SOKOL ŽELEZNICE 5 : 0
Soupeř (1. A třída) měl v těchto fázích turnaje fyzický i technický lauf a naprosto nekompromisně trestal naše chyby v rozehrávce i malé nasazení našich hráčů v ofenzívě.

SOKOL ROUDNICE - SOKOL ŽELEZNICE 3 : 0
Pokračovali jsme v jakémsi útlumu zejména před brankou soupeře. Celek Roudnice (1. A třída) má velmi vyspělé technické fotbalisty a ti si v naší obraně dokázali poradit, my jsme byli střelecky sterilní.

SOKOL TŘEBEŠ - SOKOL ŽELEZNICE 2 : 2
Branky: Kyselo 2
S pozdějším vítězem turnaje (Krajský přebor) jsme podali nejlepší výkon na turnaji. Domácí fotbalisté znají v hale každý metr palubovky a míč jim rozhodně nedělá problémy. My jsme hráli velmi disciplinovaně a Jakub Kyselo hlavou i nohou vyjádřil výkon i střelecky.

LIBŠTÁT(KOŠŤÁLOV - SOKOL ŽELEZNICE 2 : 3
Branky: Barták, Repka, Kadlec
Soupeř ze Semilska měl k dispozici menší počet hráčů a bylo to znát. Celý zápas se bránil a spoléhal na naši špatnou rozehrávku a nedůslednost, což jsme mu dvakrát nabídli. Naštěstí jsme třemi trefami získali výhru, která nám před posledním zápase nabídla ještě možnost 4. místa.

BANÍK VAMBERK - SOKOL ŽELEZNICE 3 : 1
Branky: Bucek
V případě výhry jsme ještě mohli myslet na čtvrtou příčku, ale bohužel hned první smolný moment, kdy se míč do břevna odrazil od zad brankáře Šoltyse do sítě, nás hodně nahlodal. Vyrovnání jsme několikrát odmítli a soupeř nás do otevřenější defenzívy ještě dvakrát potrestal. V závěru snížil Bucek, měli jsme ještě dvě loženky, ale zápas jsme již nezdramatizovali.

• POŘADÍ TÝMŮ:
    1. Sokol Třebeš 16 bodů
    2. SK Týniště n. O. 16 bodů (rozhodl vzájemný zápas, Třebeš vyhrála neuvěřitelně 8:0)
    3. SK Třebechovice 13 bodů
    4. Baník Vamberk 10 bodů
    5. Sokol Malšovice 10 bodů (i tady rozhodl vzájemný zápas)
    6. Sokol Železnice 7 bodů
    7. Sokol Roudnice 5 bodů
    8. Košťálov / Libštát 3 body

VLADIMÍR BLAŽEJ, TRENÉR ŽELEZNICE: "Letos jsme zvolili trochu  jiný začátek přípravy a tento výborný turnaj nám sloužil k první adaptaci na nějaký pohybový rytmus. Hráči absolvovali 40-50 minut poměrně velmi intenzívního zatížení a řada z nich toho měla po turnaji plné zuby. Trochu je škoda, že nevyšel plán se třemi čtyřkami, hráčů do pole nakonec po sérii omluv odjelo jen devět. V příštím týdnu nás čeká čtyřdenní soustředění v Hlušicích, kde budeme především pracovat s tělesnými schránkami hráčů a poté další tréninky. Teprve 10. února sehrajeme úvodní zimní zápas a poté ještě čtyři s vesměs velmi těžkými soupeři. Vloni jsme utkání hráli zřejmě zbytečně mnoho a v úvodu jara to bylo znát, trochu fyzické a psychické únavy a málo hladovosti po skutečném fotbale. K samotnému turnaji - v Železnici je řada hráčů, kteří rozhodně nejsou halovými specialisty a samozřejmě to bylo znát. Ale právě prvky, které hala přináší, je ideální vyzkoušet, protože řada z nich se potom dobře přenáší do efektivity na velkém hřišti."

• Startovali: Zbyněk Šoltys, Tomáš Bucek, Tomáš Repka, Matěj Daniš, Štěpán Kracík, Filip Kadlec, Dan Barták, Petr Bičiště, Jakub Kyselo a Jakub Mestický.