Aktuality

pozvánka na utkání 2.kola 1.B třídy - Železnice "A" : Spartak Kobylice 16/08/2019

Více zde...

Před startem nové sezóny 2019/20 09/08/2019

Více zde...

Memoriál Míti Tomince_3.8.2019 04/08/2019

Více zde...

Lázeňský pohár _ Konstantinovy Lázně _ 2.místo 25/07/2019

Více zde...

předkolo poháru KFS vs. Sobotka 28.7. od 17:00 25/07/2019

Více zde...

Lázeňský pohár 2019 - Kontantinovy Lázně 19/07/2019

Více zde...

Změny pravidel fotbalu 11/07/2019

Více zde...

Startuje nová sezóna 07/08/2018

Nováček soutěže, rezerva Vrchlabí, bude prvním soupeřem týmu Železnice v dalším ročníku 1. B třídy. Na rozdíl od minulého ročníku, kdy jako nováček jeli železničtí fotbalisté do Smiřic, uvidí premiéru tentokrát vděčné železnické publikum. Zápas se hraje v neděli 12. srpna od 17.00. Zápas bude řídit rovněž nováček mezi krajskými rozhodčími Varol Ikuzgul.

A jak komentoval ambice Železnice pro Deník sekretář klubu Pavel Kozák:
              Cíl pro novou sezonu

Jsme si vědomi, že druhá sezóna bývá složitější, než nováčkovský rok, který jsme zvládli nad očekávání. Protože náš kádr zrovna nepřekypuje množstvím kreativních fotbalistů, budeme i nadále sázet na důsledný a organizovaný fotbal a především si chceme poctivými výkony udržet solidní divácké návštěvy. Spokojeni budeme s umístěním v horní polovině tabulky.

 

Změny v kádru

Měli jsme snahu kádr posílit z místních i okolních zdrojů, ale nemůžeme nabídnout víc než možnost dobře potrénovat a zahrát si fotbal, což už, bohužel, ani  v této soutěži není zrovna to správné lákadlo. Přesto z Jičína přišli Tomášové Bíšek a Bucek, kteří, jak to vypadá, dobře zapadají do kabiny a mají chuť nám pomoci. Naopak kariéru z důvodu dlouhodobé zahraniční cesty  dočasně přerušila opora zadních řad Filip Procházka a vleklé zdravotní problémy na čas vyřadily i další defenzivní jistotu Honzu Bartoše.

 

A komentář trenéra Vladimíra Blažeje:
             Příprava

Proběhla v očekávaném duchu s občasnými logickými absencemi. Po ne úplně vydařeném Lázeňském poháru, kde jsme hráli v kombinované sestavě, jsme sehráli dva zápasy s týmy VOTROK krajského přeboru a výsledky se Sobotkou (2:2) a v pohárovém duelu s Jičínem (1:2) nás poměrně potěšily. Jičín například v dalším kole vyhrál na půdě Úpice 6:1. Slušně jsme si vedli na premiérovém ročníku Memoriálu Míti Tomince, kde jsme zdolali účastníka 1. A třídy Liberecka SK Semily 1:0 a ve finále podlehli dalšímu účastníku krajského přeboru Sokolu Třebeš 0:1. Budeme nadále vycházet z osvědčených herních variant a věřím, že nebudeme pro nikoho snadným oříškem.

             Nové tváře v kabině

Určitě jsem rád za jejich příchod, levá strana naší sestavy tento impuls potřebovala. Tomáš Bucek si určitě doplní kondiční manko, protože na jaře už dlouho nehrál, Tomáš Bíšek se určitě sžije s naším herním pojetím. Škoda přerušení kariéry u Filipa Procházky, jeho forma stoupala a patřil ke stabilním článkům naší sestavy. 
Béčko

Rezerva snížila počet hráčů, několik jich skončilo, aniž bychom věděli všechny důvody. Základem bude to, aby všichni, kteří chodí trénovat, odpovídajícím způsobem hráli, není možné, aby nastoupili třeba pouze na pár minut a jiný fotbalista hrál za víkend dva zápasy. Myslím, že na tomto principu jsme již s vedením týmu domluveni. Béčko skončilo v přeboru Jičínska páté a bylo by fajn tento post v tabulce zopakovat.

             Očekávání před novým ročníkem

Vloni jsme byli nováček, teď nás už každý zná, ví, jak hraje Beránek, Crha, Haken.... Bude to určitě těžší, ale snad i náš tým je vyhranější a vyzrálejší. Čeká nás soutěž s dvěma sestupujícími z 1. A třídy (Hostinné a Bílá Třemešná, ta vyřadila v poháru Nový Bydžov) a s dvěma nováčky Kopidlnem a Vrchlabím, se kterými shodou okolností hrajeme první dvě kola. Já mám osobně radost, že do kádru vstoupili poměrně razantně a úspěšně kluci z rezervy, kteří na jaře pomohli týmu velmi mnoho. Přeji si samozřejmě, aby nás nepostihla série zranění jako na jaře a přeji si i uzdravení Honzy Bartoše. Řada týmů se velmi posílila, nejmarkantněji Nová Paka (Janouch, Ponikelský, Procházka) a Nepolisy (Pánek, Hanuš, Pokorný, Vrabec). Nečeká nás tedy nic snadného, ale jdeme do soutěže se vztyčenou hlavou.