Aktuality

Áčko s Nemyčevsí v Žereticích!!! 24/04/2019

Žáci na halovém turnaji v Hořicích šestí 26/02/2019

Více zde...

Žáci ovládli halový turnaj v Jičíně 11/02/2019

Více zde...

Halový turnaj mužu - Třebeš 29/01/2019

Více zde...

Program zimní přípravy mužů 25/01/2019

- aktualizace -

Více zde...

Žáci na turnaji v Nachodě šestí 17/01/2019

Více zde...

Sportovní ples 19.1.2019 10/01/2019

Více zde...

Hodnocení uplynulého ročníku 24/06/2018

1. Před sezonou jste zamířil do Železnice. Co jste si od tohoto angažmá sliboval?
"V Železnici panuje velmi rodinné fotbalové prostředí, chodí zde hodně diváků, někdy je na tréninku více přihlížejících než na některých mistrovských zápasech v okresních městech. Lidé kolem fotbalu to zde dělají srdcem, skvělý je fakt, že zdejší mládeži se věnují hráči týmů dospělých. Pro mne osobně to byla touha po změně a hodně mě ovlivnil i fakt, že mentalita hráčů je zde úplně jiná než na jakou jsem si v posledních letech těžko musel zvykat."
 
 
2. Vyplnila se vaše očekávání?
"Myslím si, že téměř zcela. To, že musíte akceptovat to, že fotbalisté mají svá zaměstnání, zájmy, rodiny, je normální všude. To, že jedete na řadu zápasů a jenom počítáme stav kádru, není výjimkou. Ale to vše vyváží fakt, že tady jsou skvělí kluci v rezervě, kteří jedou s áčkem mnohdy i tehdy, když ví, že jejich start setřeba bude počítat na minuty. Proto musím říci jasné slovo do budoucna zejména k tomu, když poté nehrají odpovídajícím způsobem ani za rezervu."
 
 
3. Jako nováček Železnice jednoznačně uspěla. Výsledkem je páté místo, panuje spokojenost?
"Berme v úvahu fakt, že Železnice postoupila z 3. místa okresního přeboru, tedy jen díky tomu, že béčko Jičína skončilo a béčko Bělohradu nechtělo. Proto beru umístění na páté příčce jako velmi dobré, navíc nás s výjimkou jediného zápasu na Lokomotivě nikdo viditelně nepřehrál, k dnešnímu dni jsme v 25 utkáních prohráli jen pětkrát. Vítěze jičínského přeboru Nemyčeves s řadou výborných hráčů včetně mimokrajských jsme nechali za sebou. Já osobně jsem spokojen, jak vnímám reakce okolí, tak to snad také. Určitě mám také pozitivní dojem z toho, že mužstvo vnímá systém hry a je odhodláno hrát organizovaný poctivý fotbal, jak už o našem stylu prohlásil Lukáš Haken."
 
 
4. Pomýšlel jste v průběhu sezony ještě na lepší umístění?
"Já osobně ne. Dokonce budu upřímný, měl jsem i trochu obavy z jara už i vzhledem k některým symptomům zimní přípravy. Proklamovaný cíl byl zůstat v té horní sněmovně tabulky, tedy do 7. místa. Možná někdo výše uvažoval, ale buďme k sobě upřímní a podívejme se na kádry týmů nad sebou. Po dvou úvodních březnových porážkách řada lidí varovně povytáhla obočí, ale tým vše zvládl. Před posledním zápasem se Smiřicemi jsme deset kol neprohráli, získali jsme již o bod více než na podzim a navíc podzimní a jarní kádr po řadě zranění a absencí, to byly dvě rozdílné dimenze. Na jaře se také objevil další pozitivní faktor, vstřelené branky byly rozloženy na daleko více hráčů než na podzim, kdy naší střelecké potenci kraloval Patrik Crha."
 
 
5. Jaký má současný tým Železnice potenciál?
"Zřejmě nás někdo opustí, například Filip Procházka se chystá na dlouhodobou stáž v zahraničí. Těším se na návrat v současnosti zraněných, pokud se nám právě budou vyhýbat zranění, ten potenciál tady včetně řady mladých hráčů jednoznačně je. Určitě by všichni rádi přivítali některé hráče, které k Železnici pojí vztah a nyní působí jinde. Pokud se toto personální puzzle podaří, určitě by to mohlo být zajímavé. Ale druhý rok je tradičně těžší než ten první nováčkovský a fotbal je také o práci, tedy zejména té tréninkové. Věřme, že si hráči zachovají přístup z této sezóny a budou pokračovat v trendu chování na hrací ploše, v 26 zápasech jsme totiž neměli ani jednoho vyloučeného a obdrželi jsme pouze v průměru 1,7 žluté karty na zápas."
 
 
6. Co jste musel po vašem příchodu nejvíce měnit? Přece jenom hráči asi nebyli z okresního přeboru až tak zvyklí na nějaké taktické věci.. 
"Od počátku jsme začali na základech, tedy na herních schématech. Ta mnohdy fotbal na této úrovni rozhodují. Herně ukázněný tým může eliminovat i lepší kádry soupeřů. Druhou věcí byla stabilizace sestavy, tedy hlavně postů, na kterých hráči hrají. Trenér může zlikvidovat výkonnost hráče, pokud ho staví na místa v sestavě, ke kterým nemá předpoklady. Řekl bych, že v minulosti hráli někteří hráči tam, kam nepatřili. Mužstvo jsem vloni poprvé viděl na Lázeňském poháru v Janských Lázních a jednoznačně problém jsem viděl ve stoperech. Díky příchodům Tomáše Repky a Lukáše Hakena i zařazení dorostence Štěpána Kracíka jsme tento deficit velmi dobře vyřešili, o čemž svědčí počet obdržených branek."
 
 
7. V minulých letech jste působil ve vyšších soutěžích. Co soudíte o úrovni 1. B třídy?
"Letošní ročník byl dobrý. Podívejme se na hráče, kteří v týmech této soutěže působí, namátkově Žalman, Křižovič a jeho kolegové z Trutnova, Poděbradský, Jisl, Tomáš Haken, kluci z Liberce v Nemyčevsi, Tlustý, Machačka, Hůlka, bratři Drozdové i Navrátilové, Melek, Kotal, Zvolánek či pendlující hráči ve Dvoře Králové. Podívejme se rovněž na kvalitu nováčků nebo na fakt, že do skupiny šly dva týmy sestupující z 1. A třídy. Povšimněme si umístění Nové Paky, Dolní Kalné či Kocbeře, tedy mužstev, které vloni hráli soutěž v pohodě a letos ne. tak úplně. Tato skupina měla kvalitu a já osobně jsem viděl řadu dobrých duelů."
 
 
8. Jaké týmy vás svou hrou nebo stylem zaujaly?
"O Lokomotivě je zbytečné mluvit, tam je řada fotbalistů, kteří dokáží na hřišti sami uvařit velmi chutné fotbalové menu. Miletín - tým s výbornou defenzívou a skvělými kontry, Staré Buky s velmi fotbalovým projevem, Nemyčeves, tam když hráči chtějí, dokáží roztočit pěkný kolotoč. Skřivany a Nepolisy hodně doplatily na sérii absencí, ale tam vidím velmi velký vnitřní potenciál, bude na trenérech, jak ho z hráčů dostanou. Téměř v každém týmu je něco zajímavého nebo někdo zajímavý."
 
 
9. Vítězem se stala hradecká Lokomotiva. V čem měla navrch oproti ostatním?
"Tady není o čem polemizovat, kádr Lokády je o level výše než ostatní. Jeho některé členy jsme již jmenoval, pokud sourozenci Drozdovi projdou líhní FC Hradec Králové a poté jsou členy divizního kádru, musí to být někde znát. A navíc Lokomotiva má další výborné hráče a dispečera Aleše Hůlku, který dokáže udělat efektivní střelce, které tým rovněž má. Pokud by mi do sestavy přišli například Janouch nebo Mokošín, tak by se i naše hra posunula. Ale to jen obrazně, toto scifi nás asi nečeká."
 

10. Další nováček z Nemyčevsi se také ukázal v dobrém světle, podle očekávání se zachránila také Nová Paka. Co říkáte na výkony okresních týmů, včetně Miletína?
"Nemyčeves je typickým týmem, který se nebuduje dlouhodobě, ale operativně se skládá prostřednictvím motivace jednotlivců, kontaktů, vztahů, kamarádství a i financí. Pak už je na vedení celku, jak tento koktejl namíchá, ochutí, motivuje a drží pevně ve svých rukách. Každopádně, když hráči chtěli, patřili k absolutní výkonnostní špičce. Nová Paka pro jaro výrazně posílila, musela, protože jinak by měla problémy. Ale v současnosti má klub jeden z nejlepších kádrů v soutěži a každý trenér by si přál mít dirigenta Jiřího Poděbradského. Miletín má jeden z nejpropracovanějších herních stylů, tam je vidět rukopis vedení, trenéra, je to něco podle mého gusta. Jenže chybí vlastní líheň a je otázka, jak bude dále fungovat věková skladba týmu." 
 

11. Bavil jste se už s vedením o vašem pokračování v Železnici? 
"Ano, dialog proběhl a vyjádřili jsme oboustranný zájem na pokračování spolupráce. Pro mne osobně vzhledem k pracovnímu vytížení je to optimální řešení, které mne baví. A samozřejmě rozhodující je lidský faktor, protože slidmi zde je radost něco činit společně. A mít v týmu takové srdcaře a logistiky jako je Michal Beránek, to je také velký faktor X. Věřím, že zdejší činovníky i diváky nezklamu ani v příštím ročníku."
 
 
12. Uvítal byste nějaké posily pro příští ročník?

"V rozumné míře ano, někdo určitě přijde, protože musíme vyrovnat případné odchody. Vždy to ale musí být hráč, který bude mít položené srdíčko na skvělém železnickém pažitu. Ale letos jsme zapracovali do základní sestavy dorostence Štěpána Kracíka a Romana Klouzu, v tomto trendu hodláme všichni pokračovat i dále. Nabízí se Jirka Zikmund, Honza Jína a samozřejmě i někteří kluci z béčka, kteří mne málokdy zklamali. Takže, někdo nový se v Železnici určitě objeví, svůj zájem stvrdil Tomáš Bucek z Jičína."