Aktuality

Áčko s Nemyčevsí v Žereticích!!! 24/04/2019

Žáci na halovém turnaji v Hořicích šestí 26/02/2019

Více zde...

Žáci ovládli halový turnaj v Jičíně 11/02/2019

Více zde...

Halový turnaj mužu - Třebeš 29/01/2019

Více zde...

Program zimní přípravy mužů 25/01/2019

- aktualizace -

Více zde...

Žáci na turnaji v Nachodě šestí 17/01/2019

Více zde...

Sportovní ples 19.1.2019 10/01/2019

Více zde...

Hodnocení po polovině jara 05/05/2018

Osm kol chybí do konce letošního ročníku 1. B třídy, kde se áčko Železnice pohybuje jako nováček této krajské soutěže, rezervě chybí v okresním přeboru sedm utkání do konce. Trenér A-týmu Vladimír Blažej hodnotí dosavadní účinkování před květnovými a červnovými zápasy ...

Sekretář klubu Pavel Kozák napsal, 30 bodů už stačí k záchraně ...
"Pavel Kozák píše o skutečnosti, která má vysokou pravděpodobnost blížící se nepsané pravdě. Já budu raději vycházet z matematické rovnice, kdy náskok na sestupové místo musí být větší než násobek počtu zápasů a počtu možných bodů. Musím říci, že jsem osobně do jara vstupoval ve svém rozpoložení, které bych nazval pesimistický realismus. Proto jsem velmi rád, že jsme poslední tři zápasy vyhráli a na těch pověstných 30 bodů dosáhli. Navíc cítím přece jen lepší herní projev a větší chuť něco dokázat než tomu bylo zejména v zimní přípravě. Nyní bych raději s kluky splnil cíl, který jsme proklamovali před jarem v Deníku, tedy zůstat na umístění tom, na kterém jsme byli po podzimu, tedy v horní sněmovně tabulky. Cokoliv navíc budu považovat za vítaný bonus a poděkování skvělým železnickým fandům."

Zranění, absence, změny v kádru ...
"Na podzim jsme disponovali poměrně širokým kádrem a bylo možné pracovat s různými alternativami. Jenže v říjnu skončil výborný fotbalista Matěj Kahún a jak je známo, nejen s fotbalem, během zimy si další áčkové působení rozmyslel Tomáš Jerie, kterého však vzhledem k věku plně chápu. V 2. minutě zápase s Lokomotivou opustil hrací plochu Honza Bartoš a doposud ho kotník na trávník nepouští, totéž zranění potkalo v zápase s Rudníkem Dana Bartáka a ten už pro jaro zřejmě skončil. Oběma klukům přeji, ať se jim zranění hojí co nejrychleji a nejlépe. Takže čtyři hráči mínus a k tomu připočtěme pracovní povinnosti, ve třech úvodních kolech chyběl Tomáš Repka, zranění se nevyhnulo ani nejlepšímu střelci týmu Patriku Crhovi. Není to nyní jednoduché a nebude to jednoduché do konce jara, protože rodinné, osobní a pracovní absence budou pokračovat. Sáhli jsme tedy do rezervy, začal hrát a úspěšně Jakub Kyselo, pomáhají Honza Nožička i Ondra Drahoňovský, v základní sestavě hrají dorostenci Štěpán Kracík a Roman Klouza, který je dokonce ročník 2001. Proto ještě jednou opakuji, cením si toho, jak jsme zvládli poslední tři kola."

Co je před námi ...
"V první řadě dvě utkání, které nám nastaví pověstné zrcadlo. Oba zápasy hrajeme doma, první v neděli 6. května s nejlepším týmem cizích hřišť Starými Buky, jejichž kádr tvoří hráči, kteří prošli MFK Trutnov. Zcela atypicky o 20 hodin později (!!!) hrajeme s Novou Pakou s exligovým Jiřím Poděbradským a posilami Tomášem Hakenem, Janem Kuchtou
a navrátilcem Lukášem Jislem, všichni mají divizní zkušenosti. Oba duely hrajeme na domácí hrací ploše, kde jsme doposud vyhráli jen třikrát, zatímco venku pětkrát. Proč tomu tak je, já své vysvětlení mám, ale nebudu do veřejně tlumočit, je to věc, kterou musím probrat zejména s hráči. Hlavně si přeji, abychom to zvládli fyzicky a bez zranění. A posledních šest kol - to budou tři duely s dolní sněmovnou a tři duely s horní sněmovnou. Jejich motivační nastavení hodně ovlivní vývoj v tabulce a to, v jakých sestavách budou týmy nastupovat."

A co rezerva v okresním přeboru ...

"Myslím si, že trochu hazarduje s nashromážděným potenciálem z podzimu, hlavně domácí zápas s Dětenicemi zklamal diváky i nás. Škoda bodu z Milíčevse. Problém je i s hráči, o některých prakticky nevíme, jména z podzimních sestav zmizela a začíná to být někdy personálně náročné už i vzhledem k tomu, co zasáhlo sestavu áčka. Ale věřím, že okres udržíme, Železnice si to zaslouží."