Aktuality

rozhovor: Jan Bartoš, hrající trenér B-týmu: 26/02/2026

 

 

Více zde...

rozhovor: Adéla Pivoňková, vedoucí Sparťanek 12/02/2026

V odkazu níže si můžete přečíst rozhovor s naší odchovankyní - Adélou Pivoňkovou:

"Vedoucí týmu o touze po titulu, profirežimu i utopencích..."

https://www.idnes.cz/fotbal/zensky-fotbal/adela-pivonkova-vedouci-fotbalistky-sparty-rozhovor.A260201_204212_zensky-fotbal_malu

 

 

Jarní sezóna začíná 17/03/2025

Áčko zahajuje sezónu doma s Dobruškou, béčko zajíždí do Dětěnic.

Více zde...

Anketa DENÍKU - v nejlepší jedenáctce krajského přeboru je i náš stoper - Lukáš Haken 04/12/2024

Více zde...

Béčko v sobotu v Milíčevsi, Áčko čeká v neděli autobusový výjezd do Č.Skalice 01/11/2024

Více zde...

Béčko přivítá v sobotu rezervu Kopidlno 18/10/2024

Více zde...

Pozvánka na víkend 27/09/2024

Více zde...

rozhovor: Jan Bartoš, hrající trenér B-týmu: 26/02/2026

https://jicinsky.denik.cz/fotbal_region/z-hazene-na-fotbal-a-ted-zachrana-nesmime-mit-strach-ma-jasno-bartos-20260225.html?login=1&fbclid=IwY2xjawQNBPhleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEe1tBzA4IHmsfQ66YvcMf4XY5UmghDNPBksFH6gQUqq4S7l2xIu4aWl9D0UUQ_aem_CfWHVmuSokXoFSva7X5ubw#_=

 

Podzim nebyl podle představ, přesto v Železnici neztrácejí víru. Hrající trenér Jan Bartoš otevřeně přiznává, že rezervu ovlivnila zranění i zvykání si na vyšší soutěž. Do jarních bojů však jde s jasným cílem – zachránit krajskou I. B třídu a dokázat, že tým na sedmou ligu má. Po první polovině sezony je na předposledním 13. místě se ziskem 12 bodů.

 

🔵 Podzim výsledkově nevyšel podle představ. Jak ho s odstupem hodnotíte?

⚪️ Důvodem byla dlouhodobá zranění hráčů našeho A týmu. Poté jsme nemohli využít všechny hráče rezervy tak, jak bychom chtěli a potřebovali. Také jsme si na začátku podzimu zvykali na těžší utkání, než jsme hráli na okrese. Druhá polovina podzimu už byla lepší.

 

🔵 Jak v Železnici probíhá příprava? Trénujete společně s áčkem? Kolik se vás schází?

⚪️ Trénujeme třikrát týdně oba dospělé týmy společně. Dvakrát týdně máme umělku a jednou týdně kondiční trénink v hale. Soustředění v Českém Dubu proběhlo skvěle. Hráči rezervy trénují v dobrém počtu. Přiznám se ale, že od některých jsem čekal větší účast.

 

🔵 V čem spatřujete největší rozdíly mezi okresním přeborem a krajskou I.B třídou?

⚪️ Rozdílem je větší kvalita hráčů a lepší organizační připravenost týmů na zápasy. Myslím si, že pro mladší kluky je to rozhodně lepší soutěž než okresní přebor.

 

🔵 Co je hlavně potřeba změnit ve hře Železnice, aby se soutěž podařilo zachránit?

⚪️ Nesmíme mít strach. Musíme to chtít víc než soupeři a uvědomit si, že hrajeme za celou Železnici a všechny naše skvělé fanoušky. Herně bychom na to určitě měli.

 

🔵 Klub ze Železnice působí jako velká rodina. Můžete to potvrdit?

⚪️ Rozhodně fungujeme jako rodina. Jsme menší oddíl na poměry krajských soutěží. Hráče si většinou vychováváme sami. Proto jsem rád za celou mládež a za všechny mladé hráče a trenéry, kteří se jim věnují. Myslím si, že budoucnost fotbalu v Železnici má velký potenciál na úrovni krajských soutěží.

 

🔵 Pojďme k vám. Kdy jste začal s fotbalem a kdo vás k němu přivedl?

⚪️ Začal jsem až v jednadvaceti letech, kdy jsem přešel z házené na fotbal. Napsal jsem tehdy SMS Pavlovi Kozákovi, jestli mohu přijít na trénink, a od té doby jsem si to tady zamiloval.

 

🔵 Máte nějaký moment ve fotbalové kariéře, na který nikdy nezapomenete?

⚪️ Největší zážitek mám asi z prvního zápasu našeho A-týmu v I.B třídě někdy před osmi lety ve Smiřicích. Dal jsem gól a vyhráli jsme 2:1. Na to si asi pamatuji nejvíce, co se týče jednoho utkání, které jsem odehrál.

 

🔵 Komu fandíte v nejvyšší české soutěži?

⚪️ AC Sparta Praha.

 

🔵 Prozradíte čtenářům, čím se živíte a co vás kromě fotbalu baví?

⚪️ Pracuji u policie a nejraději trávím čas s dcerou Berenikou a snoubenkou Veronikou. Společně máme rádi cestování a dobré kavárny.