Aktuality

Áčko zakončí sezonu v sobotu ve Vysoké 14/06/2024

Více zde...

Áčko naposledy v této sezóně doma 07/06/2024

Více zde...

Béčko v sobotu v Nemyčevsi 07/06/2024

Více zde...

FINÁLE POHÁRU JE TADY!! 04/06/2024

Více zde...

Áčko v sobotu hraje na hřišti v Novém HK 17/05/2024

Více zde...

Áčko v neděli přivítá Broumov: 11/05/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu 27/04/2024

Více zde...

Áčko naposledy v této sezóně doma 07/06/2024

 

Železnice uzavírá letošní ročník posledním domácím utkáním, přijedou Třebechovice a je to výzva pro fanoušky...

 

Jediný zápas nastávajícího předposledního kola 1. A třídy se hraje v neděli a je to zápas v Železnici. Na závěrečné vystoupení našeho týmu na domácí půdě nám los připravil soupeře z lokality pod Orebem, tedy SK Třebechovice.

 

Co říci o soupeři? Třebechovice se aktuálně nacházejí na 14. místě tabulky se 24 body a je jasné, že budou účastníky 1. A třídy i v sezóně 2024/25. Miletín ani Nové Město je již bodově nemohou dotáhnout a tyto dva kluby již v nadcházejícím ročníku neuvidíme. Fotbalovou veřejnost trochu vzrušila kauza jedné z opor třebechovického kolektivu Dominika Dědečka, který od disciplinární komise dostal poměrně výrazný trest po utkání s Roudnicí, kdy došlo ke zranění hostujícího hráče Koutníka. V posledním utkání prohrál náš budoucí soupeř doma s Vysokou nad Labem 0:5 a vedoucí týmu Bíl jen smutně konstatoval: "Co k tomu dodat? Poslední kola lepíme sestavu a přijede lídr tabulky, který si může zajistit postup. Výsledek a předvedená hra tomuto rozložení sil odpovídá".

 

Jenže buďme při zemi. Třebechovice dokáží na cizích hřištích velmi překvapit. Připomeňme si na jaře výhru na hradecké Slávii 2:1, poté vítězství v Hlušicích nad RMSK Cidlina B 3:1, v sobotu 20. dubna vyhráli třebechovičtí v Trutnově 3:1. V paměti stále zůstává rekordní výsledek v Kunčicích v úvodu soutěže, které Třebechovice doslova znemožnily v jejich stánku rekordním skóre 10:0. Co z toho plyne - soupeř umí brejky, což na cizích hřištích platí. Má dobré brankáře Kvapila a Cejnara, oporami jsou dále kapitál Bíl, v poli Želízko či Krejčí a samozřejmě Dominik Dědeček.

 

Železnický kolektiv si prožil svoji fantazii, když ve středu získal Pohár hejtmana Královéhradeckého kraje po penaltovém rozstřelu s výbornou Solnicí. A že to hráči patřičně oslavili, je určitě zřejmé. "Musím potvrdit, ve čtvrtek ráno ve čtvrt na pět mne kluci probudili telefonátem a místo budíku jsem měl chorál v přímém přenosu", směje se trenér Železnice. "Doufám, že jejich regenerační schopnosti jsou vysoké, játra i další orgány zafungují a víkend je zastihne již v optimálním fyziologickém stavu". Pro zajímavost - další historie, sekretář klubu posílá přihlášku do republikového MOL cupu, na počátku srpna bychom v Železnici měli přivítat nějaký divizní tým.

 

Tým by měl být v neděli kompletní, drobné bolístky se budou řešit individuálním programem v pátek na tréninku, povoláni budou opět dva až tři junioři. Některé komentáře k pohárové středě hovořily o tom, že našemu týmu v závěru docházelo. "K tomu jen dodám, že od 4.května do 5. června jsme sehráli osm (!) náročných utkání včetně semifinále a finále poháru. Takže jestli v závěru přišel laktát, tak tomu se vůbec nemůžeme divit, protože tíhu utkání na sebe bere zhruba třináctka hráčů do pole, kteří jsou jen občas vypárováni některými našimi mladíky. Naopak si myslím, že je obdivuhodné, jak to kluci zvládají i včetně tréninků a myslím si, že jsme s kolegou Milanem Matouškem neodvedli špatnou práci", komentuje tuto skutečnost kouč Vladimír Blažej.

 

Pohled na tabulku říká, že náš celek drží druhé místo. "Já se nechci pouštět do žádných matematických rozborů, ale kdo se ve fotbalových normách vyzná, tak ví a zná, co může v neděli nastat", říká vedoucí týmu a sekretář klubu Pavel Kozák. Takže už i proto by mělo být na hřišti v Železnici hodně fotbalových příznivců, kteří by naše barvy měli motivovat k optimálnímu výkonu. Třeba tak, jak je motivovali ve středu ve Velichovkách, kde byla atmosféra doslova elektrizující.

 

Šlágrem nadcházejícího kola je bezesporu duel mezi Kostelcem nad Orlicí a Novým Hradcem, vysoká návštěva se očekává v Kunčicích, kde domácí přivítají v derby Stěžery a zajímavý zápas se bude hrát ve Vysoké nad Labem, kde se potkají dva loňští účastníci krajského přeboru, tedy domácí a FC Vrchlabí.

 

Utkání Železnice - Třebechovice se hraje v neděli 9. června od 17.00, hlavním rozhodčím je David Žerovnický, asistenti Josef Petrů a Michal Šnajdr, delegátem utkání je Radek Svoboda.

 

Dorost Železnice hraje rovněž v neděli od 13.30, v předzápase budou jejich soupeřem rovněž Třebechovice. Naše rezerva hraje v sobotu 8. června v Nemyčevsi již od 13.45, domácí bojují o titul okresního přeborníka.

Na zápasy našich týmů opět zveme skvělé železnické fandy a fanynky, k domácímu utkání lze použít i televizní slogan "možná přijde i kouzelník..."