Aktuality

Áčko zakončí sezonu v sobotu ve Vysoké 14/06/2024

Více zde...

Áčko naposledy v této sezóně doma 07/06/2024

Více zde...

Béčko v sobotu v Nemyčevsi 07/06/2024

Více zde...

FINÁLE POHÁRU JE TADY!! 04/06/2024

Více zde...

Áčko v sobotu hraje na hřišti v Novém HK 17/05/2024

Více zde...

Áčko v neděli přivítá Broumov: 11/05/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu 27/04/2024

Více zde...

FINÁLE POHÁRU JE TADY!! 04/06/2024

 

Pozvánka na FINÁLE poháru - Velichovky uvidí pohárový vrchol, Železnice se postaví proti mimořádně velkému favoritovi z vyšší soutěže:

 

Železničtí fotbalisté budou ve středu 5. června psát svůj první velký letošní záznam do fotbalové historie. Finálový zápas Poháru KFS hraného jako Pohár hejtmana Královéhradeckého kraje přivede reprezentanty malého města pod Bradlecem do Velichovek, které letos závěrečný zápas pořádají. A proti nim stojí krajský TOP klub SK Solnice, tedy tým, který vloni vyhrál nejvyšší krajskou soutěž a nakonec postup přepustil hradecké Slávii, a tým, který letos opět okupuje nejvyšší příčky VOTROK krajského přeboru.

 

"Já si troufnu říci, že to bude naše konfrontace s divizní úrovní fotbalu, kterou solnický tým určitě reprezentuje. Samozřejmě si přeji, abychom odehráli finále tak, jak si přejeme, tedy solidně, a také, aby se nikdo nezranil. Pro náš klub je to tak trochu zázrak, na tuto metu jsme rozhodně nemysleli", to je názor sekretáře Železnice a vedoucího mužstva Pavla Kozáka.

 

SK Solnice má pověst kolektivu, který je herně velmi vyspělý, není tak úplně postaven na individualitách, ale především na týmovém herním výkonu. V dosavadním průběhu krajského přeboru nasbíral 62 bodů za 19 výher, 5 remíz a 5 porážek při skóre 83:36. Tedy fantastická bilance. V pohárových duelech zahájil výhrou v Meziměstí 11:2 a v podzimním osmifinále zvítězil v Černilově 2:0. Ve čtvrtfinále vyhráli solničtí na půdě Kostelce nad Orlicí po dramatickém průběhu 3:2 a největší skalp si připsali v semifinálovém duelu, který byl označen za předčasné finále. Na domácím stadionu remizoval s velkým favoritem a lídrem krajské kopané Policí nad Metují 0:0 a penaltový rozstřel zvládl v poměru 5:3. V týmu je řada výborných fotbalistů včetně dorostenců Pavla Vítka a Ondřeje Tobišky, v zimě posílil kabinu útočník Richard Dostálek z Kostelce nad Orlicí.

 

V posledním soutěžním kole podlehla Solnice pod Hankovým domem Dvoru Králové 0:2, čímž rozhodla o definitivním prvenství Police, a trenér Pavel Potužník konstatoval: "Dnes nám nebylo přáno. V poli jsme měli sice více ze hry, ale neproměnili jsme asi pět vyložených šancí a tak nás domácí potrestali. Nutno říci, že jsme jim svojí laxností při bránění hodně pomohli. Dnešek musíme hodit za hlavu a připravit se na středeční finále krajského poháru".

 

A co železnický tým? "Trochu honíme dva zajíce, ale hrát pohárové finále je něco fantastického a určitě si chceme atmosféru užít. Věřím, že přispějeme k průběhu, který si budou přát návštěvníci tohoto zápasu a zejména naši fanoušci, kterých se do Velichovek chystá velmi slušný regiment. O vlastním složení mužstva rozhodne hodně zdravotní aktuální stav", říká železnický trenér.

 

A jak Sokol postupoval - v předkole zvítězil ve Staré Pace 7:0, v 1. kole zdolal doma Dvůr Králové 1:0 a v osmifinále venku Dolní Kalnou, která předtím vyřadila Kunčice i Vrchlabí, 3:0. V jarním čtvrtfinále porazila Železnice Jaroměř doma 4:1 a v semifinále Libčany 2:0, ve finále bude tedy reprezentovat jičínský okres. "Jsem velmi rád, že zástupce našeho OFS bude figurovat v tomto duelu a věřím, že bude velkému favoritovi důstojným soupeřem", to je přání předsedy OFS Jičín Josefa Koňáka. Podobně hovoří i další člen VV OFS Jičín Daniel Malý, který spolu se svými kolegy nebude ve Velichovkách chybět.

 

Tip na výsledek? "Žádný, protože jsem v Deníku naprosto nedal dobrou prognózu k utkání Police - Náchod, takže touto cestou se rozhodně už nechci příliš vydávat. S trochou nadsázky - představme si, že ve finále MOL CUPU hrají pražská Slávie s Táborskem, tak takto vidím postavení obou kolektivů v onom pomyslném krajském pohárovém měřítku. Ale občas umíme zahrát i na velkého favorita", sděluje kouč mužstva vedeného kapitánem Adamem Starým s řadou odchovanců železnické kopané, pro které je to odměna za jejich dobrou práci v tréninkovém procesu i mimo něho.

 

Hraje se tedy ve středu 5. června od 18.00 v útulném areálu ve Velichovkách, které letos míří do 1.A třídy. Jako hlavní rozhodčí byl delegován Štěpán Prušinovský, asistenty budou Jan Prokůpek a Vlastislav Kiezler. Takže, pojďme si užít svátek krajské kopané a přispějme k odpovídající návštěvě a atmosféře tohoto utkání.