Aktuality

Áčko zakončí sezonu v sobotu ve Vysoké 14/06/2024

Více zde...

Áčko naposledy v této sezóně doma 07/06/2024

Více zde...

Béčko v sobotu v Nemyčevsi 07/06/2024

Více zde...

FINÁLE POHÁRU JE TADY!! 04/06/2024

Více zde...

Áčko v sobotu hraje na hřišti v Novém HK 17/05/2024

Více zde...

Áčko v neděli přivítá Broumov: 11/05/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu 27/04/2024

Více zde...

Áčko v sobotu hraje na hřišti v Novém HK 17/05/2024

 

Pozvánka na utkání A-týmu, který v sobotu dopoledne hraje na hřišti v Novém HK:

U hradecké hvězdárny hraje Železnice v sobotu dopoledne, doprovodí krásný výhled na krajskou metropoli i hezký fotbal?

Středeční pohárová fotbalová euforie je již za námi a tým má dva dny odpočinku, po nich pak sobotní dopoledne u hradecké hvězdárny. O půl jedenácté zahájí rozhodčí 26. dějství letošní I.A třídy a nutno říci, že velmi zásadní dějství. Našim soupeřem je Nový Hradec Králové, mužstvo, které vyhrálo posledních šest zápasů za sebou a porazilo i vedoucí Vysokou nad Labem 2:0. Velká výzva...

V sobotu 30. března podlehl Nový Hradec doma rezervě Trutnova 0:2. A co bylo potom? O týden později přišla druhá porážka, tentokrát v Roudnici 2:3. Třináctého dubna se naši budoucí soupeři odrazili a doma těsně porazili Broumov 2:1 a o týden později přišla první velká senzace v podobě tříbodového zisku s lídrem tabulky Vysokou v poměru 2:0. Za dalších sedm dnů vyhrávají novohradečtí v Novém Městě 5:3 a zahajují svou mimořádnou střeleckou sérii. V první květnové sobotě to odnesou Stěžery, které schytají tenisový debakl 6:1. V odloženém zápase excelují reprezentanti této hradecké destinace v Miletíně, kde domácí vyprovodí v poměru 8:2 a v sobotu 11. května přejedou Třebechovice na jejich půdě 5:1. Šest výher za sebou, skóre 28:8, to je řádná vizitka.

"Cílem pro jaro je snížit počet obdržených branek, ale zároveň si zachovat útočné pojetí hry. Tento půlrok by měl sloužit ke konečné aklimatizaci našich mladých hráčů. Jinak půjdeme standardně zápas od zápasu s vyhlídkou zisku petačtyřiceti jarních bodů". To jsou slova Ondřeje Koláře, trenéra FC Nový Hradec Králové. A skutečnost - nyní již 49 bodů, skóre 77:46 a aktuální třetí místo se čtyřbodovým odstupem za právě naším celkem. Cíl je překročen...

Opory - nestárnoucí Pavel Novák (ročník 1981), Jiří Kolínek, Tomáš Matějka, Jiří Vydarený, výborný gólman Sedláček a řada dalších šikovných mladíků i odchovanců. Na podzim jsme doma Nový Hradec porazili 4:2, ale bylo to drama až do konce, definitivně rozhodl v 90. minutě Roman Klouza.

Co tedy Železnice? Ve středu vyhrála pátý pohárový duel, z toho třetí s týmy krajského přeboru. "Gratuluji, byli jste skvělí", to byla reakce starostky Železnice Dany Kracíkové na tento mimořádný historický úspěch na sociální síti. Tým po tomto utkání dostal volno, trénink by postrádal jakýkoliv smysl, navíc někteří hráči nebyli ani ve středu úplně fit. Kádr by však měl odjet do Hradce Králové kompletní s tím, že úspěch je nejlepší regenerace a hlava léčí tělo.

"Kostra zůstane i v sobotu stejná, jsou možné dvě změny, pokud se nestane nic mimořádného. Výhra nad Broumovem a nyní zdolání Libčan by měly dát zapomenout na minulou středu. Věřím v nasazení, systém a mentální nastavení kabiny, protože prověrka to pro nás bude náramná", myslí si trenér Železnice Vladimír Blažej, který s kolegou Milanem Matouškem bude sestavu ladit.

I.A třída přinese v tomto kole dále zřejmě tyto magnety. V Trutnově se představí čtvrtý Kostelec nad Orlicí, v neděli Roudnice bez potrestaného Cuberky přivítá Slávii Hradec Králové a Vrchlabí bude čelit rozjeté rezervě Cidliny v areálu Vejsplachy. Pro naši nedávnou historii bude zajímavý duel Broumova a Kunčic.

A trojice arbitrů? Všichni jsou "cizinci", tedy rozhodčí mimo náš kraj. Hlavním bude Martin Stránský, na čarách asistenti Radomír Kulanda a Jan Stehlík, delegátem střetnutí je Leoš Slavíček.

Další týmy Železnice hrající fotbal v rozestavení 10+1 hrají doma a to sice v neděli. Rezerva vyzve SKP Valdice, jejichž současná výkonnost je velmi a velmi průměrná, nicméně je to derby! Béčko bude chtít navázat na poslední domácí úspěch s Milíčevsí. Okresní přebor je ohromně vyrovnaný, nicméně postup již několik klubů víceméně odmítlo, nikoliv však všechny. Hraje se od 17:00.

Předzápas tohoto utkání obstarají naši dorostenci, jejichž personální stav je hodně špatný, zraněných a absentujících hráčů je více než dost. Od půl druhé zkusí naši junioři v domácím prostředí potrápit Černilov.

A ještě termín pohárového finále proti Solnici - tento zápas se hraje ve Velichovkách ve středu 5. června od 17:30. Udělejte si volno!!