Aktuality

Áčko zakončí sezonu v sobotu ve Vysoké 14/06/2024

Více zde...

Áčko naposledy v této sezóně doma 07/06/2024

Více zde...

Béčko v sobotu v Nemyčevsi 07/06/2024

Více zde...

FINÁLE POHÁRU JE TADY!! 04/06/2024

Více zde...

Áčko v sobotu hraje na hřišti v Novém HK 17/05/2024

Více zde...

Áčko v neděli přivítá Broumov: 11/05/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu 27/04/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu 27/04/2024

Krkonošský dvojboj pokračuje na domácí půdě, do Železnice přijedou borci z Trutnova

 

Čtvrtý zápas na jaře doma a čtvrtá rezerva coby soupeř - tak vypadá nedělní mistrovské menu železnického áčka. Proti našemu týmu z malého městečka pod Bradlecem přijíždí reprezentant druhého největšího města Královéhradeckého kraje Trutnova. V Trutnově se před několika roky děly věci, od té doby zde působí pouze jeden velký klub MFK Trutnov (áčko divize, béčko 1. A třída), definitivně skončilo Horní Staré Město, okresní soutěže hrají předměstí Poříčí a Volanov. Připomeňme si, že Trutnov má více jak 30 000 obyvatel.

Trutnovská rezerva si v letošním ročníku 1. A třídy vede velmi dobře a patří ke špičkám tabulky, z 22 zápasů získali naši budoucí soupeři 39 bodů a obsazují 5. místo aktuální tabulky. Nevydařil se jim poslední duel, ve kterém doma podlehli Třebechovicím 1:3, přičemž jediný gól si daly Třebechovice samy. Ale pozor - venku bodují, vyhráli dokonce i na Novém Hradci 2:0 a remizovali ve Stěžerách 3:3. Doma si na jaře drží bilanci 2 výher a tří porážek.

Pravidelným hodnotitelem zápasů kolektivu Trutnova "B" je vedoucí Michal Vlček. A to byla jeho slova po utkání s Třebechovicemi: "V první půli se nám dařilo kombinovat a dostávat se do šancí, ty jsme však bohužel nedokázali proměnit. Efektivita hostů byla naopak vysoká. Stejně jako před týdnem pro nás plynulo ohrožení hlavně z rychlých protiútoků a standardních situací a obojí se nám opět stalo osudným. Zejména práce před vlastní brankou byla to, co nás stálo další body, a protože jsme tentokrát nebyli schopni skórovat, odvezly si Třebechovice všechny tři". Jestli z tohoto sdělení bude plynout něco pro náš tým, uvidíme v neděli.

A co náš tým? Po "anglickém týdnu (pohár Jaroměř 4:1 doma, mistrovsky Vrchlabí venku 1:1) jsme měli naplánovány tři tréninky, nicméně jejich plnou porci absolvovalo pouze několik hráčů ať už z důvodu školních či pracovních povinností, rodinných záležitostí a nebo blíže nespecifikovaných věcí. Kádr by měl být relativně kompletní, zranil se opět Michal Beránek v utkání železnické zálohy, po úterním tréninku má zdravotní deficit i David Burgert a dorostenec Jaroslav Daniš, který je v nominaci na tento souboj.

"Pokud se vracím k utkání ve Vrchlabí, které bylo velmi náročné z důvodu výkonu a nasazení domácího kolektivu, z důvodu mimořádného chladna i z důvodu předchozího středečního poháru, vzešly pro mne některá poučení z krizového vývoje. Tato poučení by se měla implementovat do složení a možná i do psychologického nastavení týmu. Jistým handicapem může být i současný stav trávníku v Železnici, který hodně utrpěl předchozím sobotním zápasem našeho béčka. Věřím, že koheze mužstva je na takové úrovni, abychom svoje současné postavení nikterak nedevalvovali".

S trutnovským soupeřem jsme se již střetli mistrovsky třikrát. Ani jednou se nikdo z týmů neradoval, na podzim roku 2022 jsme v Horním Starém Městě remizovali 1:1 (na penalty tradičně prohráli 2:4), poté doma na jaře 2023 přišla divoká remíza 3:3, přičemž jsme vedli již 3:1, a konečně na podzim 2023 ve střetnutí dvou rozdílných poločasů jsme opět vezli bod za plichtu 1:1 (vyrovnával Starý). Asi bychom byli rádi, kdyby právě doma došlo k porušení této tradice. Áčko trutnovského klubu hraje rovněž v neděli v Hlinsku proti soupeři bojujícímu s RMSK Cidlina o záchranu divizní soutěže.

Neděle slibuje již hodně jarní počasí, rozdíl oproti neděli minulé by měl být více jak 20 stupňů do plusu, to je i nápor na organismus hráčů. Nicméně počasí by mělo být příznivé pro diváky, dosavadní návštěvy v Železnici atakovaly 300 fanoušků, byly bychom rádi, kdyby toto pokračovalo. Nedělní střetnutí je také jediné v 1. A třídě, všech dalších 7 duelů se hraje v sobotu.

Utkání, které se hraje v neděli 28. dubna od 17.00, řídí trojice arbitrů Varol Ikizgul jako hlavní, Lubomír Bečvář a Radek Svoboda jako asistenti. Věřme, že hlavní sudí bude ke středu hřiště ukazovat jen z pohledu gólu našeho celku, hosté zatím v mistrácích na jaře skórovali jednou, jednou jsme si v poháru dali gól úplně sami.

A co další kolektivy hrající "velký" fotbal? Dorost po výsledku 10:1 v Třebechovicích hostí v sobotu 27. dubna od 13.30 Červený Kostelec, bohužel tým bude strádat několika absencemi. Naše rezerva jede v neděli do Kopidlna do stánku dalšího celku ze špičky tabulky a domácí béčko bude mít výhodu sobotního střetnutí A-týmu. Řekněme to diplomaticky - můžeme jen překvapit a hlavně věřme, že se kádr dá uspokojivě dohromady.

Takže vážení železničtí fanoušci, přijďte v neděli povzbudit náš kolektiv!