Aktuality

Pozvánka na poslední domácí utkání Áčka 03/11/2023

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu, který v sobotu zajíždí do Nového Města nad Metují 27/10/2023

Více zde...

Rozlosování čtvrtfinále poháru KFS: 20/10/2023

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu, který se v neděli představí v dalekém Broumově 13/10/2023

Více zde...

Pozvánka na utkání B-týmu, který v sobotu na domácím hřišti od 16:00 hod. přivítá Libáň 13/10/2023

Více zde...

Pozvánka na páteční utkání A-týmu 04/10/2023

Více zde...

Změna termínu utkání Železnice "A" - Roudnice !! 03/10/2023

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu, který v sobotu zajíždí do Nového Města nad Metují 27/10/2023

 

Pozvánka na utkání A-týmu, který v sobotu zajíždí do Nového Města nad Metují:

 

- začneme informací pro fanoušky: je možnost přihlášení na cestu autobusem, který odjíždí v 11:30 hod. od sokolovny. 🚌

   Nové Město nad Metují - jedno z nejkrásnějších náměstí našeho regionu, zdejší zámek a festival "Novoměstský hrnec", to se vybaví milovníkům turistiky. Vedle Nového Města je soutěska, ve které teče řeka Metuje, zvaná příznačně Peklo. Tak se podívejme, zdali ono pověstné peklo čeká železnické fotbalisty v sobotu na státní svátek 28. října.

   "Letošní soutěžní ročník 1. A třídy bude určitě kvalitnější a pro nás náročnější. Chtěli bychom se ale vyhnout sestupovým starostem. Do kádru mužstva jsme zařadili další tři hráče, kteří vyšli z našeho dorostu a uvidíme, co nám napoví podzimní část sezóny". To byla slova nestora sekretářského řemesla pana Jaroslava Macháčka, který je s kopanou v tomto městě spojen již mnoho let.

   Týmu Nového Města se ujal trenér Ivo Janeček a věru neměl lehkou pozici, na straně příchodů byli zmínění dorostenci, jenže přišly i odchody, jako příklad uvedeme loňského střelce Pavla Srubjana, který podobně jako Adam Lelek zakotvil v kabině nováčka krajského přeboru Jiskry Česká Skalice.

   Bilance našich hostitelů - v 1. kole prohra v Kostelci 0:3, následuje domácí prohra s RMSK Cidlina 0:2. V 86. minutě třetího zápasu střílí Jelen první gól, ale pouze zmírňuje porážku v Miletíně 1:4. V dalším domácím duelu sahali novoměsští po bodu, ale i přes gól Čerenkova z PK podlehli béčku Třebše 1:2. Debakl v 6. kole - ve Vrchlabí 1:6 (gól Ivo Lelek). Další domácí prohra přišla opět s béčkem, tentokrát s Trutnovem 1:3 (Novák). V 8. kole další výrazná prohra venku, Roudnice porazila Nové Město 4:0. Další šance na body přišla doma, ale body si odvezl i Broumov za výhru 2:1, za domácí dal branku nestárnoucí Honza Hable, kdysi juniorský reprezentant ČR a ligový fotbalista.Debakl v 10. kole přišel na půdě Nového Hradce v poměru 2:9 (Hůlek, Křovák). Hned vzápětí další "klepec", ve Vysoké nad Labem prohráli Janečkovi svěřenci 1:8, gól dal Čerenkov a stal se s dvěma zásahy průběžně nejlepším střelcem mužstva. Další porážka ve Stěžerách 1:4 měla pachuť, dva vyloučení (z nichž jeden byl omilostněn), podle trenéra skandální posuzování některých situací, asi to našemu soupeři nepomohlo. A poslední kolo - porážka na půdě předposledních Třebechovic 0:3, Nové Město stále bez bodu se skóre 9:50.

   "Nemám rád tyto situace, kdy máte pozici favorita, jako skeptický realista znám tato střetnutí, kdy takzvaně musíte", říká k zápasu vedoucí týmu Pavel Kozák. Faktor jistého uvolnění někdy opravdu může hrát velmi podstatnou roli.

   A co náš celek? Z rodinných důvodů nepojedou do Nového Města Michal Puš, Michal Miler a Michal Beránek, prostě Michalové si to vybrali v jeden čas. Do sestavy se vrátí Dan Barták a věřme i Štěpán Kracík, jehož bolestivé zranění z Broumova pozvolna odchází. Věříme i v účast Lukáše Hakena, který se vrátil z dalekého zahraničí. Trenér nominoval i dva dorostence Adama Řezníčka a Jaroslava Daniše, s týmem pochopitelně cestují i Dominik Karban a Patrik Saal, hráči, jejichž účast na trénicích i utkáních je mimořádně výrazná. Pro dlouhodobé zranění nebude k dispozici Tomáš Bucek. Jako druhý gólman cestuje Ondřej Doruška, samozřejmě ke změnám v nominaci ještě může dojít zvláště i proto, že svou pouť okresním přeborem ukončilo závěrečnými úspěšnými zápasy i béčko.

   Výhra v posledním kole posunula náš tým na 4. příčku tabulky, zápas s Novým Hradcem, který podobně jako Železnice nastřílel doposud 33 branek, což je druhý nejvyšší počet gólů v soutěži, byla vydřená, ale diváci se vzhledem k spoustě šancí na obou stranách museli bavit. Nás ale zdobí i poměrně velmi dobrá defenzíva, obdrželi jsme pouze 12 branek, nejlepší v tomto ohledu je vedoucí Slávie Hradec Králové, brankáře sešívaných pokořili soupeři pouze jedenáctkrát.

   A vloni? Nové Město jsme doma coby nováčci zdolali 2:0, venku jsme jásali nad výhrou 1:0, když se premiérově trefil Michal Miler hlavou. "Beru jakoukoliv výhru, pro tabulku by to byla další povzbuzující injekce. Věřím, že kluci i na předpokládané umělé trávě podají výkon na hracici našich možností a hlavně budeme zodpovědní a přistupující k soupeři s patřičnou pokorou, on totiž přes postavení v tabulce fotbal hrát umí", říká před utkáním trenér Železnice. "V pátek jedeme trénovat na umělku do Lomnice nad Popelkou", dodává.

   Zápas 13. hraného kola se hraje v Novém Městě 28. října (sobota) od 14.30. Utkání řídí zkušená trojice sudích, jako hlavní Miroslav Filip, jako asistenti Milan Kudláček a Martin Hlaváč.

   Hraje ještě dorost, který se v neděli od 13:00 hod. představí na hřišti v Černilově, kde se pokusí přidat další body k dosavadním osmi získaným.

   Áčko i dorost Železnice čekají ještě v listopadu shodně dva duely, zatímco dorostenci hrají oba zápasy venku, muži hostí nejprve rozjetý Sokol Stěžery a na konec podzimu jedou do Třebechovic.