Aktuality

Áčko zakončí sezonu v sobotu ve Vysoké 14/06/2024

Více zde...

Áčko naposledy v této sezóně doma 07/06/2024

Více zde...

Béčko v sobotu v Nemyčevsi 07/06/2024

Více zde...

FINÁLE POHÁRU JE TADY!! 04/06/2024

Více zde...

Áčko v sobotu hraje na hřišti v Novém HK 17/05/2024

Více zde...

Áčko v neděli přivítá Broumov: 11/05/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu 27/04/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu, který se v neděli představí v dalekém Broumově 13/10/2023

 

• Pozvánka na utkání A-týmu, který se v neděli představí v dalekém Broumově:

 

- začneme informací pro fanoušky: je možnost přihlášení na cestu autobusem, který odjíždí ve 12:45 hod. od sokolovny. 🚌

Broumovský klášter, pivovar s proslulým pivem OPAT, koupálko Janovičky, Stolové hory, to jsou cíle mnohých turistů v broumovském výběžku. Ti ze Železnice, kteří se tímto směrem vydají, mají ale jiný cíl - sice broumovský fotbalový areál, který prošel v minulých letech velkou obměnou, pro fotbalisty velmi příjemnou.

"Cílem v podzimní části sezóny je pro nás být v horní polovině tabulky. Letos snad máme dostatečně široký kádr a nebude problém dát sestavu dohromady". Tak pravil před sezónou vedoucí mužstva Broumova Ladislav Hanzlík.

A jaká je realita? Všechny týmy mají odehráno 10 zápasů a broumovský Slovan z tohoto počtu utkání vytěžil 10 bodů a skóre 11:21. Výsledkem je průběžné 13. místo, za naším soupeřem se seřadily pouze celky Miletína, Třebechovic a Nového Města nad Metují. V posledním duelu doma podlehl Broumov celku Sokola Stěžery 2:5, kuriozitou bylo pět branek stěžerského Halberštáta. A v kole desátém remizoval Broumov na půdě Třebechovic 1:1, jediný gól dal hrající trenér Ondřej Zinke. Ten po utkání prohlásil: "¨Přijeli jsme bodovat, přesto, že oproti minulému týdnu jsme museli udělat pět vynucených změn v sestavě a od 70. minuty jsme hráli v deseti. Chybělo nám sice pár minut k zisku tři bodu, ale domácí si prohrát nezasloužili. Bod v naší kádrové situaci bereme". Našemu soupeři byl v tomto duelu vyloučen Milan Nemeš, ten od disciplinárky dostal stopku na jeden zápas a proti nám hrát nebude.

A jak to bylo vloni? Doma jsme broumovské fotbalisty zdolali v těžkém duelu 3:1, byl to zápas Romana Klouzy, venku jsme v zápase velmi slušné úrovně vyhráli těsně 2:1 (Míka, Kypr). I letos očekáváme velmi těžký hutný boj, doma je Broumov velmi silný a fotbal navíc jeho hráči hrát umí. Wilke, Gago, Šustek, brankář Drahorád, to jsou opory domácího týmu, k nim musíme přidat i zkušeného hrajícího trenéra Ondřeje Zinkeho.

Co nového v našem týmu? Personálně stále nic moc, nemocen je Dan Barták, jeho návrat po zranění se stále odkládá, s týmem neodjede ani Michal Beránek. Dlouhodobě je zraněn Tomáš Bucek, po himalájských hřebenech se pohybuje Lukáš Haken.

Trenéři budou kádr skládat poměrně složitě, protože i dorost hraje v neděli odpoledne venku na Rychnovsku. Vše více napoví páteční trénink a věřme, že ti další "nachcípaní" se dají do kupy.

"Nebude to jednoduché, počítáme se základní sestavou ve hře, s dvěma gólmany a předpokládáme, že s mužstvem odjedou Patrik Saal a Dominik Karban. Budeme ještě jednat s některými kluky z béčka", říká vedoucí mužstva Pavel Kozák.

Naše mužstvo v minulém kole v obrovsky důležitém duelu zdolalo výbornou Roudnici 2:0 po takticky vyzrálém výkonu, věřme, že herní projev dokáže zopakovat. Trénovalo se opět třikrát týdně, i když brzká tma již tréninky zkracuje na 70-75 minut.

Zápas 11. kola se hraje v Broumově v neděli 15. října od 16.00, autobus odjíždí v 12.45 od železnické sokolovny.

S píšťalkou povede oba týmy zkušený Miroslav Martínek, na čarách budou působit asistenti Miroslav Filip a Milan Kudláček. Věřme, že fotbal v broumovském výběžku vrátí trochu radosti některým fanouškům po výprasku, který utrpělo naše reprezentační mužstvo v Albánii.

A co ostatní týmy, které hrají fotbal na velkém hřišti. Dorost hraje rovněž v neděli 15. října od 12.30 v Černíkovicích se souklubím Černíkovice/Solnice, naši kluci mohou být povzbuzeni středeční výhrou v Třebechovicích 4:1 (branky: J. Daniš 2x, Hode, Chramosta). A rezerva? Ta hostí v sobotu od 16.00 Sokol Libáň, postavení v tabulce a dosavadní bodový zisk velí béčku bodovat. Pouhé dvě výhry (Jičíněves 2:0, Lužany 2:1) a sedm porážek je již trochu alarmující bilance. Uvidíme, zda se tým probudí a zmátoří, ač v optimální sestavě, podlehl minule v Milíčevsi 1:3 (branka: Stříbrný). Takže držme železnickým plejerům palce...