Aktuality

Pozvánka na poslední domácí utkání Áčka 03/11/2023

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu, který v sobotu zajíždí do Nového Města nad Metují 27/10/2023

Více zde...

Rozlosování čtvrtfinále poháru KFS: 20/10/2023

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu, který se v neděli představí v dalekém Broumově 13/10/2023

Více zde...

Pozvánka na utkání B-týmu, který v sobotu na domácím hřišti od 16:00 hod. přivítá Libáň 13/10/2023

Více zde...

Pozvánka na páteční utkání A-týmu 04/10/2023

Více zde...

Změna termínu utkání Železnice "A" - Roudnice !! 03/10/2023

Více zde...

Pozvánka na páteční utkání A-týmu 04/10/2023

 

Pozvánka na utkání A-týmu, který netradičně v pátek 6.10. přivítá od 16.30 Roudnici:

 

   Páteční termín není obvyklý, ale už se i v tento den hrají někde mistráky. Takto to bude i v Železnici, na Den armády, tedy 6. října, si to na našem hřišti rozdaji týmy Železnice a Roudnice. Proč v pátek? O tento termín požádali roudničtí fotbalisté, protože řada z nich má vstupenky na šlágr kola Hradec Králové - Sparta Praha, který se hraje v neděli 8. října od 15.00 na stadionu v Malšovicích a který měl souběh s termínem vzájemného mistrovského střetnutí. Náš klub jejich požadavku vyhověl a tak bude páteční termín v Železnici netradičně zasvěcen mistrovskému fotbalu a nikoliv velkému množství tréninků.

 

   "Do nové sezóny vstupujeme s rozhodnutím překonat své postavení z minulého roku. Naším úkolem je přivést na hřiště dynamický a ofenzívní fotbal, který naše fanoušky nejen zaujme, ale také bude skvěle bavit". To byla slova trenéra Roudnice Davida Klapky před zahájením soutěžního ročníku.

 

   Co dodat? Byl stanoven konkrétní cíl, Roudnice v loňské sezóně skončila čtvrtá, od našeho týmu na 3. příčce jí dělilo 11 bodů, na pátý Miletín měla náskok 9 bodů. Roudnický klub byl takovým solitérem na bramborové příčce. Překonat loňské 4. místo je hodně zajímavý úkol, zvláště, když letošní I.A třída má velkou kvalitu minimálně mezi prvními deseti mužstvy. A fotbal hrajete podle toho, jak trénujete, jak máte připravené a hlavně zdravé hráče a podle toho, co Vám dovolí protivníci.

 

   A jak tedy náš soupeř letos válí? První kolo - remíza v Třebši 2:2. Hned vzápětí domácí bezbranková plichta s Vrchlabím, kolo poté domácí prohra s béčkem Trutnova 1:2. Čtvrté kolo - prohra ve Vysoké 1:3, poté další domácí ztráta za remízu s nevyzpytatelným Broumovem 1:1 a v 6. kole porážka na Novém Hradci Králové 0:1. Šest dějství, 3 body, asi hodně málo oproti očekávání.

 

   Ale pozor... V dalším zápase přijelo do Roudnice poslední Nové Město n. M. a domácí si zastříleli, výsledek 4:0. To je určitě nakoplo a v dalším kole přišla ke slovu demolice Stěžer na jejich půdě v poměru 5:1. No - a aby to nebylo málo, v tomto posledním duelu Sokol rozdrtil Třebechovice dokonce 6:1. Ve třech kolech 9 bodů, skóre 15:2, to je velké varování pro náš celek. Zvláště tehdy, pokud se Roudnice zařadila dva body za nás na devátou příčku. To se stačí podívat na tento výsledek a vidíte osobnosti týmu, jmenujme Tomáše Kučeru, Denise Koutníka, stopera Miloše Cuberku a mohli bychom pokračovat. Roudnice je známá i tím, že k tréninkovému procesu používá moderní pomůcky.

 

   Co náš tým? Po remíze 1:1 v Trutnově, která byla chtěná a nakonec trochu nechtěná, se asi v kabině nic moc nezmění. Dan Barták oznámil, že to na zápasy ještě není, to samé i Tomáš Bucek. Lukáš Haken je v zahraničí, zotavuje se David Burgert, takže předpokládejme stejný kádr jako v posledních dvou zápasech a zároveň si ho přejme. Nicméně tým podal v posledních kolech i v poháru solidní výkony a tak asi visí jeden otazník - co s námi udělá pátek?

 

   Takže se hraje v pátek 6. 10. 2023 od 16.30 v Železnici, všechny Vás srdečně po pracovním týdnu zveme. Hlavním rozhodčím zápasu je Jan Prokůpek, asistenty jsou Petr Buchta a Jan Kuric.