Aktuality

Áčko zakončí sezonu v sobotu ve Vysoké 14/06/2024

Více zde...

Áčko naposledy v této sezóně doma 07/06/2024

Více zde...

Béčko v sobotu v Nemyčevsi 07/06/2024

Více zde...

FINÁLE POHÁRU JE TADY!! 04/06/2024

Více zde...

Áčko v sobotu hraje na hřišti v Novém HK 17/05/2024

Více zde...

Áčko v neděli přivítá Broumov: 11/05/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu 27/04/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu, který se představí na hřišti lídra tabulky 16/09/2023

 

   Po domácí prohře s Vysokou nad Labem se Železnice představí v Hradci Králové:

"S mladým týmem chceme hrát v nadcházející sezóně ve středu tabulky a sbírat potřebné zkušenosti". To byla předsezónní slova Simony Svobodové, sekretářky klubu TJ Sokol Třebeš, směřující k cíli rezervy tohoto subjektu z největšího hradeckého sídliště.

 

   A jaká je realita? Po šesti kolech vede béčko Třebše tabulku, v šesti kolech pětkrát zvítězilo a pouze jednou přišlo o body doma za remízu 2:2 s Roudnicí. Šestnáct bodů je pro domácí tým fantastický výsledek. Podívejme se na dosavadní výsledky našeho soupeře, v 1. kole zmíněná remíza 2:2 doma s Roudnicí (Hronovský, Majer), v 2. kole výhra v Broumově 2:0 (Neugebauer, Vlkanova), v neděli 20. srpna velký úspěch v podobě výhry nad rivalem FC Nový Hradec Králové (Hronovský, Vlkanova). Ve 4. kole vyhrála Třebeš na půdě Nového Města 2:1 (Franta, Cílek), v 5. dějství další domácí výhra nad Sokolem Stěžery 1:0 (Jursík) a v posledním kole rozjetý tým deklasoval Třebechovice na jejich půdě 5:1 (Cílek, Rychtár, Franta, Pospíchal, Císař). Velmi krásná série... Petr Kincl sice konstatoval ve svém komentáři, že výsledek je pro domácí Třebechovice moc krutý, ale kdo umí, ten umí, byť dává góly v samotném závěru.

 

   Asi můžeme rozklíčovat hru Třebše, mladý běhavý tým vhodně doplňovaný zkušenými borci (Majer, Rychtár, Téra) nebo hráči áčka hrajícího krajský přebor, specifické hřiště, výborná obranná fáze s pouhými čtyřmi inkasovanými góly. V Třebši je charakteristická výborná parta a soudržný kolektiv bez velkých hvězd, ale o to kompaktnější.

 

   Náš celek má oproti svému soupeři pouze dva dny na odpočinek, takže podle toho vypadal i předzápasový trénink. Po prohře s výbornou Vysokou počítáme ztráty nejen bodové, s týmem neodjedou Barták, Bucek i Beránek, stále mimo je Marek Švec. Opět jsme tedy sáhli do dorostu, poprvé do kabiny áčka vstoupí Samuel Kraus a opět Jaroslav Daniš junior. Sestava tedy dozná určitých změn, do rezervy není příliš šance sáhnout vzhledem k situaci, která v tomto mužstvu nyní panuje, takže budeme stále více sázet na juniory.

Co poslední zápasy? Ty se nám proti Třebši vloni vydařily, v Hradci Králové jsme vyhráli 4:3, doma pak dokonce 6:1. Ale to je minulost, teď jde hlavně o to, aby trenéři ze zbytku kádru vytáhli vše a trefili složení nejen základní jedenáctky. Třeba poradí někteří experti z okolí, nejlépe z Bradlecké Lhoty.

Dosavadní bilance letošního ročníku zní, tři výhry, tři prohry, 9 bodů, skóre 14:7. "Všechny naše porážky se ale zrodily s výbornými soupeři, ani jednou nemůžeme říci, že by tým v těchto duelech podal špatný výkon, naopak. Soutěž je letos o něčem jiném než byla vloni, velmi kvalitních protivníků přibylo. Hráli jsme s výbornými rezervami divizních celků a poslední utkání s Vysokou nad Labem, která předvedla mimořádnou fotbalovost", říká trenér Vladimír Blažej.

 

   I v Třebši nás čeká duel s vysokými parametry, nedá se příliš očekávat, že by domácí nevzali v úvahu loňské konfrontace. 

 

   Zápas řídí zkušený rozhodčí Martin Hlaváč, na čarách mu budou asistovat Leonard Horský a David Novotný. Začátek je plánován ve zmíněnou sobotu 16. září a pozor - hraje se již v 16.30.

 

   Naše béčko hraje doma v neděli 17. 09. od 16.30 se Sokolem Lužany, dorost ve stejný den od 10.00 se souklubím Nové Město/České Meziříčí.