Aktuality

Áčko zakončí sezonu v sobotu ve Vysoké 14/06/2024

Více zde...

Áčko naposledy v této sezóně doma 07/06/2024

Více zde...

Béčko v sobotu v Nemyčevsi 07/06/2024

Více zde...

FINÁLE POHÁRU JE TADY!! 04/06/2024

Více zde...

Áčko v sobotu hraje na hřišti v Novém HK 17/05/2024

Více zde...

Áčko v neděli přivítá Broumov: 11/05/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu 27/04/2024

Více zde...

Pozvánka na sobotní utkání A-týmu 01/09/2023

• Pozvánka na utkání A-týmu, který v sobotu hraje v Hlušicích proti rezervě divizního Bydžova:

 

   Sportovní areál v Hlušicích bude místem dalšího utkání železnických fotbalistů v krajské 1. A třídě. Ve čtvrtém zápase nás bude hostit opět rezerva divizního celku, po hradecké Slávii to bude béčko novobydžovské Cidliny. Svěřenci bratrů Průchových Jaromíra a Karla v loňském soutěžním ročníku suverénně vyhráli 1. B třídu (66 bodů a skóre 67:20) a v letošním ročníku vyšší soutěže domácím berou a hostům dávají. Zatímco venku pokořili Nové Město a Třebechovice, doma ztratili dva body s týmem Sokola Stěžery a dokonce tři body se zkušeným Novým Hradcem Králové. V tabulce je Cidlina pátá se 7 body, které získala ze zmíněných čtyř utkání.

 

   Jaromír Průcha, trenér RMSK, sdělil redakci Deníku před sezónou toto: "Žádné veliké cíle si neklademe. Filozofie oddílu je taková, že chceme dále zapracovávat mladé kluky do dospělých. Chceme hrát v klidu a neklepat se o záchranu". Víme, že bydžovské áčko vloni dlouho hrálo o záchranu v divizi a letos zatím drží vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou porážek, dorost Cidliny postoupil do dorostenecké 2. ligy. Jaké každá záloha i rezerva RMSK vždy čeká na možnost uvolnění hráčů z kabiny áčka a samozřejmě i několika dorostenců, kteří doplní kmenové hráče druhého týmu (Pavel Mejstřík, Tomáš Vaněk, Jakub Vaněk, Vojtěch Mokošín či David Hruška).

 

   Železnický tým po prohře na Slávii Hradec Králové (ta v tomto kole hostí našeho budoucího soupeře z Vysoké nad Labem) potěšil své fanoušky a klub pohárovou výhrou nad Dvorem Králové 1:0, (Míka) a hned vzápětí o víkendu demolicí Kostelce nad Orlicí 5:1 (Haken 2, Šťastný 2, Klouza). V každém z těchto zápasů museli trenéři točit sestavou, v zápase se Dvorem přišly oproti utkání v Orlické kotlině čtyři změny, hned vzápětí proti Kostelci další. Naštěstí složení kabiny je kompaktní a hráči, kteří nastoupili, vědí, co hrát a hlavně se jim dařilo.

  

   A informace z kabiny trenérů před sobotním zápasem v Hlušicích:

 

1) Návrat k minulému mistrovskému utkání:

"Velmi zdařilý zápas s příjemným koncem, Kostelec rozhodně nebyl soupeřem, který by do Železnice přijel s cejchem pěti gólů ve své síti. Hrál dobře, rychlíci Kotyza a Hrubý neustále zlobili, ve vzduchu je výborný Klapal. Pouze je nutné sdělit, že náš tým dokázal vstřelit branky vždy, kdy to bylo nejvíce potřeba, ať to byl úvod zápasu, pasáž po bojovné první části druhé půle nebo branka po snížení hostů na 3:1. Rovněž radost lze mít z nástupu Michala Beránka a Jakuba Mestického, kteří odehráli buď podstatnou část duelu nebo dokonce všechen čas. I na těžším terénu se hrál velmi dobrý fotbal, doufejme, že si fazónu udržíme".

 

2) Pro trenéra Blažeje jsou Hlušice návrat na místo činu:

"Především se bude hrát v areálu, u jehož zrodu jsem stál, v němž jsem odkoučoval desítky zápasů, a proti klubu, kde jsem působil dvacet let. Navíc na druhé trenérské lavičce budou působit Jaromír a Karel Průchovi, tedy moji kolegové z práce. O to více to bude pikantní, navíc pokud nastoupí například hráči Vaněk, Mejstřík či Mokošín, jsou to plejeři, kteří hráli pod mým vedením ať už v dorostu nebo v dospělých. Karel Průcha mne po zápase pozval na gáblík, doufám, že to bude za každého konečného rezultátu (smích)".

 

3) Stav kabiny před utkáním:

"Upřímně řečeno, jsou chvíle, kdy trenér cítí obavy či dokonce bezmoc. To je stav, kdy se Vám sejde více absencí. Ve hře je svatba, zahraničí, rodinné důvody či zranění. Věřím, že i tak složíme sestavu, která může být úspěšná, představu o ní mám, snad už nic jiného nepřijde. Z těchto důvodů považuji domácí fotbalisty za mírného favorita střetnutí. Do kádru jsem povolal opět Marka Švece a tři hráče z dorostu z kvinteta, které nyní považujeme za jistou databázi železnických talentů".

 

4) Bělohrad, se kterým jsme se rvali o postup, docela válí v přeboru, hodnocení této skutečnosti:

"Především bělohradský tým hraje pod vedením Tomáše Marka zajímavý fotbal s řadou moderních prvků, má řadu šikovných mladých hráčů a je dobře dirigován radou starších, ať už to je Odvárko nebo Marek. Podle mne je to dobře motivovaná štika přeboru, pokud mu samozřejmě bude držet zdraví hráčů. A k nám - teď už to asi říci mohu, podle mne bychom se ani my v přeboru neztratili, i když kádr by musel být okysličen o dva hráče do pole bez ohledu na věk. Vidím to realisticky, s řadou týmů bychom se mohli měřit. Myslím, že loňské finále 1. A třídy toto mé prognózování potvrzuje a řadě fanoušků asi dlouho zůstane v paměti".

 

  Zápas s RMSK Cidlina B se hraje v Hlušicích v sobotu 02. 09. od 17.00, hlavním rozhodčím je Bohumil Mareš, asistenty jsou Jakub Pejša a Tomáš Pagáč.

 

   Naše béčko hraje v neděli 3. září doma od 17.00 s nováčkem Sokol Jičíněves, dorost ve stejný den bude hostem Sokola Stěžery, zde se hraje od 13.30.

   A ještě informace o utkání 2. kola Poháru KFS v Dolní Kalné, ve hře jsou termíny 27. nebo 28. září. Rozhodne se v nejbližších dnech.