Aktuality

Áčko v sobotu hraje na hřišti v Novém HK 17/05/2024

Více zde...

Áčko v neděli přivítá Broumov: 11/05/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu 27/04/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu, který v neděli hraje ve Vrchlabí 19/04/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu, který přivítá v neděli Třebeš "B" 12/04/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu v Miletíně 05/04/2024

Více zde...

Pozvánka na domácí utkání Ačka 29/03/2024

Více zde...

Pohárové utkání - ve středu 23.8. přijede Dvůr Králové 23/08/2023

• Pozvánka na pohárové utkání A-týmu, který ve středu 23.srpna přivítá od 18:00 na domácím hřišti Dvůr Králové:

 

   Postup z předkola Poháru KFS Královéhradeckého kraje po výhře ve Staré Pace zajistil Železnici místo mezi 32 týmy 1. kola a atraktivního soupeře v tomto kole vyřazovací soutěže, kterou pohárové klání je.

 

   Na železnické hřiště přijede exdivizní Dvůr Králové, který opustil české soutěže, tedy divizi, sestupem v soutěžním ročníku 2022/23. Dvorští fotbalisté měli jako nasazený tým v předkole volno, nicméně dobře zahájili krajský přebor, postupně vyhráli v Dobrušce 2:1, v 2. kole doma zdolali béčko Chlumce 2:0 a v předcházejícím víkendu si odvezli další cenný počinek z rychnovského stadionu za remízu 1:1. Osobnostmi týmu jsou bezesporu brankář Matula, posila Lukáš Trnka, Martin Hruška či David Vitebský, který dal v Rychnově jediný gól svých barev. Klub ze stadionu pod Hankovým domem zrušil před tímto soutěžním ročníkem béčko, kádry obou týmů se daly dohromady a kabinu opustila cizinecká legie vesměs složená z hráčů z Afriky. Jenže, kuloáry hovoří i o tom, že by to dále mohlo být po této stránce opakováno, mluví se i o fotbalistovi z východních destinací. Takže uvidíme, čím nás trenér Zbyněk Dujsík překvapí.

 

   Zápas se hraje opět v netradiční čas, výkop je plánován ve středu 23. srpna v 18.00, tedy už v mezní čas před klekánicemi. Věřme, že si diváci na tento duel cestu najdou.

  

   - A trenérovy informace před pohárovým duelem doma:

 

1) Sobotní utkání s rezervou hradecké Slávie:

"Hráli jsme proti velmi kvalitnímu soupeři, co rozhodlo, o tom už řeč byla. Slávie proti nám nastoupila ve velmi vyztuženém složení, na hře to bylo hodně znát, naopak my jsme neměli více variant při střídání. Dnes (v úterý) jsme na tréninku některé situace analyzovali, zajímavé se stalo v 28. minutě, kdy Roman Klouza mohl jít sám na branku po velmi dobré reakci Filipa Burgerta, ale proti byl praporek asistenta. Musím říci, že kluci měli pravdu, ofsajd to nebyl. Ale to není to, co bych chtěl nějak dále rozebírat, osobně budu zvědav, jak náš soupeř bude kráčet 1.A třídou dále".

 

2) Čeká nás středeční pohár se Dvorem Králové:

"Avizovali jsme kompletní kádr, nicméně zranění trápí Honzu Kypra, takže bez něho. Do kabiny naopak oproti utkání v Hradci Králové přibudou Lukáš Haken, Michal Beránek a Michal Miler. Určitě se budeme snažit dokázat, že fotbal také umíme a soupeře chceme potrápit." 

 

Zápas s TJ Dvůr Králové se hraje od 18.00, hlavním rozhodčím je Jan Lukes, asistenty Pavel Kriegler a Josef Janota.