Aktuality

Žáci na turnaji v Nachodě šestí 17/01/2019

Více zde...

Sportovní ples 19.1.2019 10/01/2019

Více zde...

Vladimír Blažej trenérem roku 12/12/2018

Více zde...

Program zimní přípravy mužů 12/12/2018

Více zde...

Halové turnaje žáků 12/12/2018

Více zde...

Rozhovor pro "Fotbal v kraji" 20/11/2018

Trenér našeho A-týmu - Vladimír Blažej - odpovídal na otázky redaktora časopisu Fotbal v kraji:

Více zde...

Startuje nová sezóna 07/08/2018

Nový ročník 1. B třídy startuje pro Železnici v neděli 12. srpna

Více zde...

Trenér A týmu před zápasem s Dolní Kalnou 08/11/2017

1. Trenére, Vaše mužstvo "šlape", jako nováček, který navíc postoupil až ze 3. místa OP Jičínska, si vedete více než dobře, souhlasíte ? 

"Neřekl bych více než dobře, ale celkem dobře. Jsem přesvědčen, že letošní ročník 1. B třídy má vyšší úroveň než vloni, o čemž svědčí kvalita hráčských kádrů nováčků (Nemyčeves, Staré Buky, Skřivany) i sestupujících týmů z 1. A třídy (Nepolisy, Lokomotiva). Takže asi takto - střízlivá spokojenost, z čeho nejsem nadšen, je trojnásobná prohra v penaltovém rozstřelu s Novou Pakou, Skřivany i Nemyčevsí."

2. Dolní Kalnou sice znáte Vy osobně, ale předpokládám, že Vaši svěřenci zde budou hrát úplně poprvé. Co jim před utkáním řeknete, na co je připravíte, na co je upozorníte ? 

"Rychlost, dobré brejky, solidní důrazná obrana a zdvořile upozorním i na osobnost na postu brankáře. Více už řeknu jen v kabině."

3. Minulé kolo jste kvůli neregulérnímu terénu nehráli, navíc týden před tím jste prohráli ve Dvoře s tamním béčkem, myslíte si, že pro Vás bude zápasové manko problém ? 

"Není to ideální stav, navíc nehrála ani rezerva v Lázních Bělohrad. Vzhledem k zimnímu času a tmě toho neuděláme příliš ani na předzápasovém pátečním tréninku. Jedinou výhodu mohu pociťovat v tom, že se na utkání hráči budou ještě více těšit a že si vyléčily drobné zdravotní hříšky."

4. S jakým cílem do Dolní Kalné přijíždíte ? Dnes se bude hrát na velmi těžkém terénu, co si myslíte, že v dnešním utkání rozhodne ? 

"Jednoznačně důraz v obou vápnech a schopnost využít volné prostory. A nezapomenu na taktiku a po této stránce Dolní Kalná doma jednoznačně umí.."

5. Kde bere Železnice tak kvalitní hráče, když žádné její mládežnické mužstvo nehraje krajské soutěže ? 

"Musím říci, že jsem velmi pozitivně překvapen tím, jak se zde věnují mládeži. Nejde jen o odchovance Vraštila, který hraje ligu v Brně, ale i o to, že v kádru áčka jsou současní dorostenci Kracík a Klouza nebo loňský dorostenec Kadlec. A Vaše otázka mi jen více říká skutečnost, že nerozhoduje, kdo kde kdy hrál, ale jak uvažuje, jak k fotbalu přistupuje a zda je týmový hráč. Já bych nepreferoval příliš pojem kvalitní hráč, ale odpovím, že zdejší dospělý fotbal je především o týmu."

6. A jak jste se vůbec v Železnici objevil Vy, v kuolárech se šířily informace, že po odchodu z Nového Bydžova budete trénovat Lázně Bělohrad či Novou Paku ? 

"Fotbalové kuloáry, to je taková velká pavlač. Prostě a krátce, oslovil mne pan Pavel Kozák, Železnice je příjemné fotbalové prostředí s diváckým zájmem, s vedením klubu se dobře jednalo a jedná. Navíc to koresponduje s mým současným bydlištěm, vrátil jsem se do kraje, kde jsem vyrůstal. A pokud někomu slíbím, že tam budu působit, nebudu licitovat o jiných působištích. Nová Paka a Lázně Bělohrad, s těmito kluby jsem opravdu nebyl vůbec v kontaktu a možná nějaké přání bylo otcem myšlenky později se objevivší v kuloárech."

7. O Vaší hře kolují velmi dobré zprávy, navíc máte mužstvo perfektně organizované a hráči velmi dobře na soupeře takticky připravujete, čímž třeba eliminujete některé fotbalové a pohybové nedostatky svých svěřenců. Souhlasíte s tím ? 

"Řeknu jen tolik, pokud bychom neměli nějaké herní systémy, které hráči až na výjimky poměrně dobře plní, jsme v tabulce úplně někde jinde než jsme nyní. Já mám nějakou trenérskou filozofii a je jedno, jestli trénujete divizi nebo 1. B třídu, rozhodující je, jestli tuto filozofii jsou hráči ochotni akceptovat. I v Železnici jsem si potvrdil, že fotbalisté individuálně kvalitnější, kteří nejsou těmi týmovými, jsou někdy pro tým menším přínosem než hráči, kteří pracují pro tým, respektují systém hry a nechají na hřišti srdíčko. I my jsme si ověřili, že pokud jsme se vrátili k pohodlnosti a jisté rozvolněnosti, tak nám to soupeř a fotbalový pánbůh rychle spočítal. Příkladem může být druhý poločas s Nemyčevsí." 

8. S jakým výsledkem by jste odjížděl z Dolní Kalné nespokojen ? 

"S prohrou a pokud bychom remizovali, tak s prohrou v penaltovém rozstřelu. Penaltové prohry těžko koušu, už jsme v nich ztratili tři body. Ale plně respektuji kvalitu domácích a jejich výhry nad Lokomotivou a Slavojem Skřivany, to byly cenné výsledky."