Aktuality

Pozvánka na pohárové utkání v Dolní Kalné 26/09/2023

Více zde...

Pozvánka na nedělní utkání A-týmu, který přivítá FC Vrchlabí 22/09/2023

Více zde...

Pozvánka na utkání B-týmu, který v sobotu hraje ve Žlučnících 22/09/2023

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu, který se představí na hřišti lídra tabulky 16/09/2023

Více zde...

Pozvánka na středeční dohrávku A-týmu proti Vysoké 13/09/2023

Více zde...

Pozvánka na utkání B-týmu 03/09/2023

Více zde...

Pozvánka na sobotní utkání A-týmu 01/09/2023

Více zde...

Pozvánka na víkendové utkání mužů 03/06/2023

• Pozvánka na utkání mužů - Béčko v sobotu přivítá rezervu Bělohradu, Áčko přivítá v neděli rezervu Náchoda:

 

  🅰️: Rezerva ještě divizního FK Náchod míří v neděli do Železnice. Náchodský fotbal neprožívá zrovna dobré časy, oba týmy dospělých dlí na posledních příčkách tabulky a záchrana divize je pro náchodský fotbal hodně problematická, už i proto, že A-tým jede v nadcházejícím kole do Liberce. Upřímně řečeno, asi nevíme, v jakém složení přijede do Železnice béčko, zda to bude sestava "prodivizní" nebo "regionální". Proto dělat jakékoliv prognózy je velmi zbytečné a ošemetné.

 

   Náchodští fotbalisté porazili doma v 27. kole Sobotku 7 : 1, v minulém kole prohráli ve Stěžerách 1 : 3. Ale tyto výsledky nám v podstatě nic neřeknou, oba zápasy sehrál nás budoucí soupeř ve zcela jiných sestavách. V současné době je záložní tým Náchoda na 16. místě, kde vystřídal Sobotku, má 23 bodů a skóre 45:84.

 

   A pojďme se podívat do současnosti. Jedině Kunčice, Miletín, Třebechovice a Nový Hradec Králové mají o zápas méně, tedy 26 dějství na svém kontě a tyto čtyři kluby čekají ještě dohrávky. Ostatní soupeři mají 27 utkání na svém kontě, to se samozřejmě týká i našeho týmu.

 

   A co aktuálně náš tým? Prohra v Sobotce v minulém kole byla trpká, ale měla svůj kontext. Z 12 jarních utkání jsme osmkrát zvítězili, dvakrát remizovali (a samozřejmě prohráli penaltový rozstřel) a dvakrát prohráli na cizích hřištích. Stále si připomínejme, že jsme nováček soutěže a z tohoto pohledu asi není příliš co řešit. Ale nikdo nemá být spokojený. Třetí místo v soutěži je již jasné, některé teoretické modely kabina zná. Takže - stále je o co hrát a už i proto, že utkání s Náchodem je posledním vystoupením týmu na domácím hřišti v letošním ročníku 1. A třídy....

 

   Na podzim jsme Náchod "B" na umělé trávě v Bělovsi porazili 2 : 1 (Míka, Kypr), bylo to těžké utkání, za domácí nastoupilo sedm hráčů, kteří byli na soupisce, respektive v zápise, v předchozím duelu áčka. Trenér Jaroslav Panenka dokázal tým tehdy velmi dobře připravit. V týdnu jsme trénovali třikrát, ale je nutno říci, že zdaleka ne všichni, důvody jsou různé.

 

 - A trenérovy informace před nedělním posledním duelem doma:

 

1) Návrat k utkání v Sobotce:

"Šlápli jsme si na ruku tehdy, když už jsme se chtěli vyhoupnout na další stupínek k vršku. Nepřeji nikomu tu bezmoc, když Vám chybí 6-7 fotbalistů z kádru, jste vděční, když s Vámi jedou tři kluci z béčka, z toho dva pořádně netrénují, a dva dorostenci z týmu U-17. Chybí Vám kraje, snažíte se sestavu nějak vytunit, ale nějak to na hřišti nefunguje. Proti nám hraje soupeř, jehož motivace je proti nám z nejrůznějších důvodů mimořádná, necháme soupeře dát první branky, fotbal se pozvolna z hrací plochy vytváří, kouskuje se, natahuje čas, řada kluků se s průběhem zápasu vůbec nevyrovnává herně ani mentálně a nejsou alternativy. Pak vidíte i některé komické situace, které spíše znáte z fotbalu z jižní Evropy, hráč domácích číslo 17 se svíjí, leží a po několika minutách se vrací křepkým klusem na trávník, za Michalem Pušem zpívá po celý zápas fotbalové BONI PUERI, náš kotel doma zapomene buben a tak bych mohl dále pokračovat. Takže tak, prostě jsme to nezvládli a musíme zkusit opravné zkoušky, máme dva opravné termíny a jeden děkanát."

 

2) Náchod, charakteristika týmu:

"Nelze. Vůbec nemáme tušení, kdo do Železnice přijede. Mně osobně je zejména líto, že jedna z bašt fotbalu v našem kraji je v divizi na 16. místě a ztrácí na možné nesestupové příčky dvě kola před koncem pět bodů. Takže tady opravdu člověk nemůže tušit, v jakém rozpoložení jsou hráči, jak funguje dorost a jaké jsou další faktory. Každopádně, utkání v Sobotce je pro nás mementem."

 

3) Další týmy železnického klubu:

"Béčko napravilo reputaci a výhrou s Libání 7:0 se už prakticky zachránilo, i když barvy teorie jsou různé. Pokud se tým vyztuží dvěma hráči z kádru áčka, je určitě konkurenceschopný, problémem je samozřejmě stálá nevyrovnaná tréninková účast. Jsme šestí, bylo by hezké to udržet, čeká nás však doma béčko Bělohradu a venku Dětenice. Dorost vyhrál letošní meziokresní přebor, kluci nyní trénují s muži dohromady, věřme, že výkonnosti některých z nich to pomůže, pokud vydrží, jsou tam zajímaví hráči, kteří by mohli jít ve šlépějích našich odchovanců, třeba Šťastného, Burgerta nebo Saala či Klouzy. To, že před utkáním s Náchodem přeberou mistrovský pohár a medaile, je odměnou těm poctivým a trénéru Milanu Matouškovi."

 

4) A aktuální stav v našem kádru:

"Jak jinak, nic moc - Jakub Mestický a Michal Beránek z důvodu zranění ne, Filip Burgert se vrátí z Rumunska v neděli ráno, doufám, že ho školní "evropský chodec" nedelimituje, Tomáš Odvárko se objeví až o víkendu. Vrací se Patrik Saal a Tomáš Bucek, z béčka nebude Ondřej Drahoňovský, určitě povolám Tomáše Scháňka a Karla Stříbrného. Snad to bude příznivější než pod Humprechtem, ale tréninková morálka poněkud poklesla".

 

Zápas s FK Náchod "B" se hraje na železnickém hřišti v neděli 4. června od 17.00, s píšťalkou povede duel Adam Trejbal, na čarách budou Varol Ikizgul a Jindřich Hanuš.

 

Předzápas obstarají dorostenci, kteří hostí tým Mírové a před utkáním áčka převezmou mistrovská ocenění.

 

 🅱️: Béčko hraje na domácím hřišti již v sobotu v netradiční čas od 13.45, soupeřem bude v poslední době silně střílející béčko Bělohradu, se kterým jsme na podzim prohráli vysoko 10 : 1 (Repka). Bělohradská rezerva je v tabulce na druhém místě. Utkání řídí trojice Styblík, Hron a Vítek Jerie.