Aktuality

Železnice nejoblíbenějším týmem okresu 15/02/2024

Více zde...

Pozvánka na přípravné utkání mužů o tomto víkendu 09/02/2024

Více zde...

Rozhovor s trenérem našeho A-týmu, Vladimírem Blažejem 01/02/2024

Více zde...

PLÁN ZIMNÍ PŘÍPRAVY - MUŽI 08/01/2024

Více zde...

Rozhovor v časopisu "Fotbal v kraji" s trenérem našeho A-týmu, Vladimírem Blažejem 20/12/2023

Více zde...

Jak šel čas v podzimní části roku 2023 v podání A-týmu, aneb předvánoční hodnocení 20/12/2023

Více zde...

Pozvánka na poslední domácí utkání Áčka 03/11/2023

Více zde...

Pozvánka na víkendové utkání mužů (20.-21.5.) 19/05/2023

 

Pozvánka na víkendové utkání mužů

🅰️:    Áčko přivítá SK Bystřian Kunčice

   Po výhře v krajské metropoli a předchozím výletu do Broumova budou moci diváci opět spatřit áčko železnického Sokola na domácí půdě. Přijedou k nám Kunčice - tým plný zvučných jmen, který čeří vodu nejen zajímavými výsledky, ale i v disciplinární komisi. Tomáš Česák a Jan Novák (dva a tři zápasy od 29.4), Tomáš Zákravský (čtyři zápasy od 11.5.), Jan Gazdík (uvolněna činnost a prominut zbytek disciplinárního trestu). Na jeden tým asi docela hodně kauz....

   Ale vraťme se k soupeři fotbalově, hostit budeme šestý tým tabulky, Kunčice mají 38 bodů a skóre 72:57, jenže pouze z 23 zápasů oproti celkům, které již sehrály plánovaných 25 utkání. Je tedy reálné, že se Bystřian minimálně o příčku určitě posune. Čeká nás další zkouška, proti nám nastoupí útočně laděné mužstvo s řadou kanonýrů, ono dát 72 branek (náš tým 77) je určitě známkou velké ofenzívní kvality.

   Co poslední zápasy Kunčic? V posledním kole Náchod "B" 7:2, předtím prohra v Sobotce 3:4 (!!!) po vedení 3:1, předtím domácí porážka v derby se Sokolem Stěžery 2:4. Takže posuďte sami...

   David a Jan Novákovi, Matyáš Včelák, Tomáš Česák, Roman Feko, kapitán Petr Koza, v brance Marek Gall, ostřílení a dobří fotbalisté, kteří toho mohou na železnickém trávníku hodně ukázat. Bude to tedy souboj nejen útočných vazeb, ale i domácí defenzívy, která je spolu s Českou Skalicí v soutěži nejpevnější, s ofenzívou Kunčic.

   Na podzim jsme Bystřian na jeho půdě porazili vysoko 6:0 (branky: Kypr 3, Míka, Kracík, Barták), bylo to utkání, ve kterém vítězila naše taktická vyspělost, rychlost kontrů a výborný výkon Puše v brance. A navíc nám do Gallovy branky spadlo i to, co tam původně ani spadnout nemělo, stačí vzpomenout třeba na to, čím dal jeden ze svých gólů Honza Kypr.

   Po čtvrtečním zápasu na Lokomotivě mají hráči dobrovolný trénink v pátek, hlavním úkolem bude zregenerovat. Není toho v poslední době málo.

   Železnický celek přivezl další body zvenku za výhru 3:0 v hradeckých Svobodných Dvorech a stále tak trochu znervózňuje vedoucí duo tabulky. Tato výhra je nejlepší pozvánkou za železnické zábradlí, přijďte tedy fandit.

 

- A tradiční páteční sdělení a glosy trenéra:

1) Bystřian Kunčice, charakteristika týmu:

"Pro mne je kunčický klub vždy spojen se jménem Zdeňka Šulce, který je duší, tělem i rukama základem jeho fungování. Nezapomenu ani na starostu Květoslava Kvasničku a další jména včetně současného trenéra Martina Nuna. Vedení Kunčic dokáže do kabiny přivést vždy zajímavé hráče, což platí i pro současnou sestavu. Někdy mne zarazí výsledky, na podzim zejména porážka v Novém Městě 2:12, výhra ve Stěžerách 5:1, na jaře prohry se Sobotkou 3:4 a doma se Stěžerami 2:4, ale výhry s Broumovem 5:0 či Náchodem 7:2. Prostě nevyzpytatelný soupeř, který Vás může dostat do kolen nebo naopak do výšin. Pokud jsem sledoval jeho hráče, jsou to výborní borci, které je však nutné občas sladit. Pokud se to povede, jsou Kunčice mužstvem na špičku tabulky, byť o ní slovy Zdeňka Šulce úplně neusilují. S Kunčicemi jsme hráli v minulých letech i pohár, doma jsme remizovali 3:3 a vyhráli 2:1. Ten poslední výsledek bych bral i nyní...".

 

2) Krátká retrospektiva čtvrtečního vystoupení na hradecké Lokomotivě:

"Čekal jsem to více emočnější, až na drobný příběh v závěru se během mé služby nic mimořádného nestalo. Domácí expresy Zbořila či Kosaře jsme eliminovali poměrně bezpečně, prosadili jsme se po rozích, hru jsme spíše po pauze kontrolovali. Jsem rád, že se snad nikdo nezranil, i když Roman Klouza nešel po zápase úplně křepce. Bylo to zasloužené a snad i poměrně klidné vítězství, vystřídali jsme celou lavičku. Hrálo se na perfektním pažitu, v areálu je skvělá hospoda, z kabin je však cítit trochu tradice".

 

3) Debata o penaltách v případě remízy:

"V poslední době tato diskuze osciluje, v některých komentářích se objevilo i poměrně expresívní hodnocení. Kopou se v našem kraji, kopou se v ústeckém regionu. Můj názor je zcela neutrální, jsou zde plusy, jsou zde mínusy. Řada fotbalových soutěží zcela jiného kalibru o mrakodrap výše je penaltovým rozstřelem rozhodována. Myslím, že v každém regionu by měly řídící orgány dát na názor klubů, pokud bude silně většinový na jednu či druhou stranu, je to mandát. Pokud nebude, udělejme klasickou SWOT analýzu a rozhodnou ti, kteří mají odpovědnost. Železnice díky penaltovému rozstřelu nadělila soupeřům o tři body více, nebyli jsme schopni ani jednou ten bonusový bod přidat. Pohled na současnou tabulku říká mnohé, může se stát, že penalty rozhodnou o velmi podstatných skutečnostech. Ale to říkám proto, že rozhodně ve svém uvažování nebudu ctít pouze svou košili, ale i emoce, náboj pro diváky i trénink psychické odolnosti hráčů. Bude to řešit kraj, okres, rozhodněme většinou a menšina ať se podřídí. To je základ všeho, i když v našem státě se nějak ti, kteří menšinově prohrají, ozývají čím dále více nesnášenlivě, někdy až smutně komicky. Zkusme to ve fotbale jinak".

 

4) A závěrem, aktuální stav v našem kádru:

"Už tradičně - mimo kádr je stále Jakub Mestický a Tomáš Bucek, kluci nám na krajích určitě chybí. Pokud se vrátí Karban, posílí zatím jen rezervu. V neděli nebude Ondřej Drahoňovský, povolám dalšího Ondřeje - tentokrát Matouška a brankáře Petra Šuka. Snad definitivně v pořádku je již Adam Starý, odpočívat bude v pátek určitě Roman Klouza. A vrátí se nám snad i vedoucí týmu Pavel Kozák. Béčko mi příliš dalších alternativ nedává, některým chlapcům se nechce vůbec trénovat, izolují se pomalu stejně jak v covidových dobách".

Zápas s Bystřianem Kunčice začíná v neděli 21. května v 17.00 Utkání bude řídit jako hlavní arbitr Jakub Nymsa, pomáhat mu budou na čarách Petr Buchta a Jan Lukes.

 

🅱️:   Béčko hraje v Lužanech

   Béčko se v sobotu 20. května představí na hřišti v Lužanech, které jsou na 4.místě tabulky se ziskem 31 bodů (o 8 více, než naše rezerva).
   Doufejme, že naše rezerva naváže na kvalitní druhý poločas z minulého týdne proti lídrovi tabulky.

   Podzimní utkání na našem hřišti skončilo remízou 2:2 (branky: Drahoňovský a Odvárko) a následnou prohrou v penaltovém rozstřelu 4:5.

   Utkání začíná v 17:00 a řídit ho bude dvojice Petr Novotný a Vladimír Špáta.