Aktuality

Železnice nejoblíbenějším týmem okresu 15/02/2024

Více zde...

Pozvánka na přípravné utkání mužů o tomto víkendu 09/02/2024

Více zde...

Rozhovor s trenérem našeho A-týmu, Vladimírem Blažejem 01/02/2024

Více zde...

PLÁN ZIMNÍ PŘÍPRAVY - MUŽI 08/01/2024

Více zde...

Rozhovor v časopisu "Fotbal v kraji" s trenérem našeho A-týmu, Vladimírem Blažejem 20/12/2023

Více zde...

Jak šel čas v podzimní části roku 2023 v podání A-týmu, aneb předvánoční hodnocení 20/12/2023

Více zde...

Pozvánka na poslední domácí utkání Áčka 03/11/2023

Více zde...

Pozvánka na dohrávku proti Lokomotivě HK 18/05/2023

 

Pozvánka na dohrávku A-týmu proti Lokomotivě HK:

Čeká nás další zkouška odolnosti, fyzičky a zdravotního stavu, po nedělním zájezdu do Broumova jsme v úterý trénovali a ve čtvrtek hrajeme zase. V dohrávce 22. kola nás čeká hradecká Lokomotiva, pro zajímavost o nějaké městské kilometry dále v Třebši hrají rovněž v dohrávce i Lázně Bělohrad. V původním dubnovém termínu bylo hřiště "U náhona" pod vodou a nezpůsobilé k hraní této krásné hry. Takže čtvrtek = jakési měření sil týmů z Jičínska v Hradci Králové.

Náš soupeř "Lokáda" byl naším soupeřem při postupu do I.B třídy v roce 2017 (tehdy jsme doma prohráli 1:2, v Hradci Králové však 2:5). Tehdy Lokomotiva postoupila do 1. A třídy a tuto soutěž hraje dodnes.

Železnický celek přivezl z broumovského výběžku cennou výhru 2:1 (branky: Míka a Kypr), byl to na zdejším hřišti tuhý boj s výborně hrajícími domácími. Cestu zpět si však všichni hráči a fanoušci užili. Toto utkání bylo solidně navštíveno cca 150 diváky, náš tým se dostal již na 54 bodů a stále drží předpoklad umístění mezi nejlepšími třemi, což je na nováčka případný výtečný úspěch.

A teď k soupeři: Lokomotiva vedená internacionálem Milanem Frýdou je aktuálně na 14. místě, což není úplně bezpečná příčka a o to více budou domácí borci motivováni. Domácí tým se také před jarní částí znatelně posílil, přišlo kvinteto nových hráčů v čele s Matyášem Zbořilem či Martinem Kosařem, ti doplnili dosavadní opory Filipa Korenčíka, Petera Vavra či Lukáše Jurmečku. Frýdovu týmu se daří hodně venku, vyhrál v Miletíně či Třebechovicích shodně 3:0, doma však poslední dvě utkání prohrál, s Trutnovem "B" 4:5, s Novým HK dokonce 1:4. Více mu svědčila umělá tráva na Slávii HK, kde zdolal Sobotku 7:1 a Broumov 2:1. Čtyři jarní výhry za tři body pomohly a tým ze Svobodných Dvorů bude velmi houževnatě bojovat o setrvání v druhé nejvyšší krajské soutěži.

V podzimním zápase jsme doma vyhráli jednoznačně 6:0 (branky: Kypr 3, Míka, Haken a vlastní), tentokrát to bude úplně jiný duel s daleko lepším soupeřem. Věřme, že se bude hrát na kvalitním trávníku a že náš tým odcestuje do Hradce Králové nejen v současném personálním maximu, ale dobře připraven a naladěn.

 

- A tradiční glosovací okénko trenéra:

1) Lokomotiva HK a její charakteristika:

"Technický a fotbalový tým, který hraje kombinačně a tento sport prostě umí. Je to nevyzpytatelný soupeř, vysoko vyhraje, vysoko prohraje. Asi je to dáno rozpoložením obrany a gólmana. Fotbalisty "Lokády" vede zkušený kouč Milan Frýda, který nedávno obdržel i cenu trenér dospělých minulého desetiletí, Milana si však spíše pamatujeme jako skvělého fotbalistu nejen hradeckého klubu. Pro mne to bude těžko tipovatelný zápas, těžký zejména díky soupeři a našemu nahuštěnému programu".

 

2) Krátký návrat k minulému zápasu:

"V Broumově jsme sehráli jeden z nejvýživnějších zápasů jara. Ve třičtvrtě na čtyři jsme vystoupili z autobusu a domácí trenér Ondřej Zinke měl na hrací ploše celou šestnáctku hráčů, kteří se připravovali na standardní situace a absolvovali zajímavou herní rozcvičku. Už z tohoto faktu bylo zřejmé, že domácí mužstvo proti nám nastoupí velmi dobře motivačně naladěné a očekávané se stalo skutkem. Naše lavička byla poněkud jiná než obvykle, jel s námi i Karel Stříbrný, Adam Starý šel na hřiště až na posledních 10 minut. V první půli jsme byli lepší, krásný gól Míky však neměl bratříčka, po pauze nám domácí obrovsky zatápěli, ale naše obrana dokázala odolat. Pak nás broumovští donutili k chybě a stav 1:1 nevěstil nic dobrého. Jak je důležité míti další z dynastie Honzů se ukázalo v 73. minutě, kdy jeden Honza přihrával a druhý zakončoval, prostě tato branka nám spadla z nebe. Za sebe - výhry si ohromně cením. A jeden postřeh - Broumov nádherně rozšířil svůj sportovní areál, ale jaksi do něho chybí třeba béčko či dorost. Takže i toto město zažívá problematiku dnešní fotbalové doby, materiálně-technická a finanční základna je, hráčská však i přes tyto faktory stále ubývá".

 

3) Návštěva utkání Miletín - Bělohrad:

"Okresní derby táhlo, první poločas měl velmi dobrou úroveň a stav 2:2 byl zajímavý a spravedlivý. Co nakonec rozhodlo - Miletín měl velmi řídkou lavičku, už v první půli odstoupil expres Andrle a po pauze kapitán Ondřej Machačka. V tu chvíli se domácím rozpadla organizace hry a obrany zejména a fyzicky nadupaný Bělohrad začal na hrací ploše dominovat. Kopal i dvě penalty, obě padaly na vrub toho, že miletínská obrana těžko zastavovala rychlostně lépe vybavené hostující hráče. Tomáš Marek měl prostě zcela jinak připravené náhradníky a hosty nezlomilo ani zranění gólmana Dobřichovského".

 

4) A opět tradičně, aktuální stav v našem kádru:

"Mimo kádr je stále Jakub Mestický a Tomáš Bucek, jestli jeden z nich bude v červnu, budu hodně rád. Kotník stále trápí Dominika Karbana. Lépe je na tom Adam Starý, ten už v úterý trénoval, byť ne úplně naplno, kádr posílí kapitán Michal Beránek. Jede s námi opět Ondřej Drahoňovský a junior Patrik Saal. Bude to personálně o něco lepší než v Broumově, doufám".

 

Připomínáme, že zápas na hřišti hradecké Lokomotivy se hraje ve čtvrtek 18. května od 17.30 hod., tentokrát autobus nejede, doprava je organizována auty.

Hlavním rozhodčím je Jiří Stárek, asistenty má v podobě Miroslava Štancela a Stanislava Rázka, všichni jsou z jiného KFS.

Další utkání sehraje Áčko Železnice doma v neděli 21. května od 17.00, soupeřem bude SK Bystřian Kunčice.