Aktuality

Pozvánka na poslední domácí utkání Áčka 03/11/2023

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu, který v sobotu zajíždí do Nového Města nad Metují 27/10/2023

Více zde...

Rozlosování čtvrtfinále poháru KFS: 20/10/2023

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu, který se v neděli představí v dalekém Broumově 13/10/2023

Více zde...

Pozvánka na utkání B-týmu, který v sobotu na domácím hřišti od 16:00 hod. přivítá Libáň 13/10/2023

Více zde...

Pozvánka na páteční utkání A-týmu 04/10/2023

Více zde...

Změna termínu utkání Železnice "A" - Roudnice !! 03/10/2023

Více zde...

Pozvánka na víkendové utkání mužů (13.-14.5.) 13/05/2023

 

Pozvánka na víkendové utkání mužů

 

🅰️:   Nejdelší výjezd sezóny, náše Áčko míří do jednoho z nejkrásnějších koutů našeho kraje, do města kultury a impozantního kláštera, tedy do broumovského výběžku a do města Broumov.

  Zde tedy sehrajeme 26. kolo I.A třídy proti domácímu Slovanu, týmu, který má za sebou bohatou historii a velmi košaté zajímavé úspěchy a účast v nejvyšší krajské soutěži.

  Po dvou kolech plných šlágrů přichází jakési uvolnění v této soutěži, ale jenom zdánlivé, na hrací ploše to zase bude vřít.

  Železnický celek má za sebou po prohře v České Skalici dva úspěchy - výhru v Třebechovicích (4:1) a zdařilé derby proti Miletínu (3:0), které sledovalo celkem 300 diváků a které dopadlo velmi příznivě. Máme 51 bodů, držíme třetí místo a stále dýcháme na záda prvním dvěma družstvům tabulky. To je dobře...

  A teď k soupeři: Slovan Broumov drží 11. příčku tabulky, má 30 bodů a skóre, které trochu varuje v defenzívě, tedy 38:55. V posledním kole překvapivě odevzdal body v Náchodě, domácí béčko vyhrálo 2:1 a stále živí naději na záchranu. Broumov vedl již od 7. minuty 1:0, druhý gól dali náchodští borci v 90. minutě a v nastavení nedali svěřenci kouče Zinkeho penaltu. Kolo předtím porazil Slovan doma Sobotku divokým skóre 6:4, předtím dostal venku pověstného "Bůra" v Kunčicích. Oporami domácích jsou bezesporu brankář Drahorád, v poli Svoboda, Wilke, Kotyza, či Michálek. Domácí budou velmi nevyzpytatelný soupeř, oni prostě dokáží bohatým brát a chudým dávat.

  V podzimním zápase jsme doma vyhráli 3:1, dlouho jsme prohrávali 0:1, až těsně před pauzou se "pochlapil" Roman Klouza s dvěma "šatňáky" a otočil na 2:1. Pojistku přidal v druhé části hry Honza Šťastný. Byla to důležitá výhra po dvou předchozích porážkách a ta nastartovala náš velký podzimní finiš, který nás vynesl až na vrchol. Asi bychom si přáli, aby jsme podobný start absolvovali i v neděli 14. května.

 

- A již tradiční glosovací okénko trenéra:

1) Slovan Broumov a jeho charakteristika:

"S broumovskými fotbalisty jsem se v trenérské kariéře potkal v řadě případů a vždy se jednalo o velmi nepředvídatelný zápas, reprezentanti zdejšího výběžku byli vždy běhaví, nepříjemní a velmi motivovaní. V Broumově navíc chodí poměrně početná enkláva diváků, kteří dokáží své hráče hodně dobře naladit. Pro nás to bude před dalším "anglickým" týdnem velmi psychologicky zajímavý a důležitý zápas, doufám, že se kluci z pro ně neznámého prostředí nerozklepou."

 

2) Krátký návrat k minulému zápasu:

"Že jsme měli motivovaného soupeře, to jsme tedy měli. Hodinu a čtvrt před zápasem přijel do železnického areálu velký autobus, z něho vystoupil velmi početný kádr Miletína a spousta jeho fanoušků. Bylo vidět, že hosté budou hodně chtít. O to více bylo potěšující, jak jsme utkání zvládli. I náš komentátor, který hodně dbá na popis šancí soupeře, toho tentokrát příliš napsat nemohl, vyzdvihl i trestný kop Ondry Machačky a samozřejmě břevno hostů v závěru, jenže to bylo již 3:0 pro nás. Z naší strany to byl poměrně vyvážený výkon a upřímně řečeno, takto bych kluky chtěl vidět až do konce jara".

 

3) Bělohrad na druhém místě o bod, Skalice o šest:

"Stále a stále opakuji, pro nás je vždy důležitý nadcházející duel a také nadcházející týden. Oba tyto kluby mají výtečnou fazónu a snad jen jedno, bylo by fajn hrát v Bělohradě v posledním kole ještě o něco. Ale nepředbíhejme, během sedmi dnů nás čeká Broumov, poté venku Lokomotiva a doma Kunčice. Každý z těchto soupeřů nás může zaskočit. A jak jsem již řekl, rozhodne zdravotní stav a aktuální pohoda logistická, pracovní a rodinná, ta hodně."

 

4) A opět tradičně - aktuální stav v našem kádru:

"Mimo kádr je stále Jakub Mestický a Tomáš Bucek, ti rozhodně nebudou. V pohodě není Michal Beránek a Adam Starý, u nich je start řečeno terminologicky velmi nejistý. Opět povolám kluky z béčka, ale jen ty, kteří chtějí a zejména trénují, což se o mnohých vůbec nedá říci. To, s jakou morálkou přistupují k fotbalu někteří hráči, je pro mne těžko stravitelné a pokud to bude stačit alespoň na okres, budu rád. Ale do áčka je nechci. Základní sestava je, lavička se vykrystalizuje."

Připomínáme, že zápas v Broumově se hraje v neděli 14. května od 17.00, pro fanoušky je vypraven autobus, který odjíždí z Železnice v 13.45 od sokolovny. Hlavním rozhodčím v Broumově bude Jan Lukes, na čarách budou Vojtěch Smola a Petr Dorotík.

 

🅱️:   Naše béčko hraje v sobotu 13.května od 13.45. Na domácím hřišti přivítá lídra tabulky - SK Robousy.

  Po třech zápasech, ve kterém nevstřelilo ani branku a připsalo si pouze dva body za vyhraný penaltový rozstřel proti Žlunicím, nečeká svěřence trenéra Bartoše nic jednoduchého. Pro připomenutí - podzimní utkání ovládl jasně 5:0 lídr tabulky.

  Robousy vedou zcela jasně tabulku, když z 16 utkání mají na kontě 14 výher a skóre 68:24. Druhý celek tabulky L.Bělohrad "B" ztrácí na čelo 9 bodů.

  Hlavním rozhodčím tohoto utkání bude Miroslav Hron, na čarách mu budou asistovat Jaromír Styblík a Josef Holec.