Aktuality

Áčko v sobotu hraje na hřišti v Novém HK 17/05/2024

Více zde...

Áčko v neděli přivítá Broumov: 11/05/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu 27/04/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu, který v neděli hraje ve Vrchlabí 19/04/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu, který přivítá v neděli Třebeš "B" 12/04/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu v Miletíně 05/04/2024

Více zde...

Pozvánka na domácí utkání Ačka 29/03/2024

Více zde...

Pozvánka na víkendové utkání mužů 05/05/2023

 

• Pozvánka na víkendové utkání mužů - Áčko přivítá v neděli od 17:00 Miletín, Béčko hraje v neděli od 13:45 hod. v Lomnici proti Valdicím:

🅰️:  Po dvou výjezdech na hřiště soupeřů opět doma. Očekáváné okresní derby mezi Železnicí a Miletínem bude druhým šlágrem oficiálního 25. kola, tím TOP utkáním bude střetnutí Lázní Bělohrad a České Skalice, tedy druhého s prvním..

Naši hráči v současné době absolvují první "anglický" týden, ve čtvrtek se představili na největším hřišti v kraji v Třebechovicích a vyhráli zde 4:1 (Kypr 2x, Míka /pen./, vlastní). Byla to patnáctá výhra železnického kolektivu v letošním ročníku I.A třídy, na našem kontě je již 48 bodů, které asi lze považovat již nyní za velmi slušný výsledek. Náš nedělní soupeř SK Miletín na nás před tímto utkáním ztrácí 10 bodů, nicméně má sehráno o jeden zápas méně. Buďme upřímní - v Bělohradě někdo ztratí a je jen na nás, jestli bodový deficit na tyto dva soupeře v Bažantnici budeme schopni třeba trochu stáhnout.

Železničtí fotbalisté podlehli o minulém víkendu právě v České Skalici 0:2, domácí zvládli toto utkání zejména díky dobře zvolené taktice a díky velkému faktoru v podobě prvního vstřeleného gólu, který jsme jim nabídli určitou naivitou a nedodržením taktického pokynu. Prostě mladická nerozvážnost...
Hned vzápětí jsme vyhráli v Třebechovicích 4:1, po zranění se vrátil do obrany Adam Starý a na organizaci hry to bylo znát, přičemž vypároval z rodinných důvodů absentujícího Michala Beránka. Cenné na výhře bylo zejména to, že jsme tento duel zvládli v týdnu po poměrně dlouhé cestě. Před námi je ještě osm zápasů, což je matematicky 24 bodů, určitě se budeme chtít o ně v každém zápase prát.

V okresním derby nás tedy čeká soupeř z města Karla Jaromíra Erbena v čele s velkou osobností Ondřejem Machačkou. Tento tým vyznává neúprosný styl podložený výborným přechodem do útoku, fotbal s ním někdy i bolí a v brance má trenér Táborský vynikající osobnost v podobě Miroslava Richtera. Ten umí hrát i výborně nohou, ostatně za miletínskou rezervu střílí góly v okresním přeboru. Lze tedy očekávat neúprosnou bitvu, která asi nebude postrádat jistý emoční náboj. Náš soupeř v posledním utkání porazil doma FK Náchod "B" 2:1, oba góly dali Andrle a Vondrouš v nastaveném čase, což svědčí o slušné psychické odolnosti. A předcházející zápasy na cizích hřištích vyšly Miletínu skvěle, v Sobotce vyhrál 5:0, v Broumově 2:0, tým coby další nováček letošního ročníku hraje nad očekávání a jak řekl Miroslav Richter v časopise "Fotbal v kraji", umístění v první pětce by bylo skvělé. Zatím to na tento stupínek hodně vypadá.

V podzimním zápase jsme v Miletíně podlehli 3:4, bylo to velmi nešťastné utkání, protože jsme postrádali Starého díky vyloučení v předcházejícím zápase, absentoval i Lukáš Haken, někteří hráči nebyli fit, prohrávali jsme i 1:4, nakonec jsme ze zápasu udělali drama, ale tu rozhodující šanci za stavu 3:4 jsme nedali. Dostalo se nám i poučení o tom, že nikdo nemá dvacet hráčů pod smlouvou, ale každý ví, že někteří hráči jsou klíčoví a pokud chybí, může nastat problém, což se v Miletíně potvrdilo. Ono - i Sparta bez opor najednou není tím suverénem a personální zákony fotbalu platí od ligy až po okres.

- A glosovací okénko trenéra:

1) Okresní derby, Miletín a jeho charakteristika:
"Usilovný, nepříjemný, bojovný a motivovaný tým, tento zápas nepatří k těm, které bych vyhlížel s očekáváním fotbalové pohody. Navíc Miletín má velmi zajímavé hráče v přechodové fázi, kterou má velmi rychlou, jejich symbolem je třeba Lukáš Andrle. Bude to derby, utkání dvou nováčků a samozřejmě i rivalů našeho okresu, hrají třetí a čtvrtý celek tabulky. Miletín hraje výborně venku, kde mu to možná někdy vyhovuje lépe než doma, trenér Táborský navíc žádnému hráči nenechá vydechnout. Prostě a krátce - bude to výživný souboj." 

2) Dvě utkání venku, prohra v České Skalici, reparát v Třebechovicích:
"K České Skalici jsem se vyjadřoval už v hodnocení a v referátech, opakovaně řeknu jen jedno, prostě jsme zvorali situaci před prvním gólem domácích. Po pauze jsme začali hrát, soupeře nechali na jeho půlce, kopali několik rohů a nikdo nezkorigoval včetně mne v té bouřlivé atmosféře postavení při našem rohovém kopu. Skalice má vynikající rychlé hráče a tuto situaci jsme hrubě podcenili. Mladí a neklidní, řekl bych. Jinak to bylo skoro utkání na remízu, protože pak už jsme naráželi na hradbu v čele s výborným Janem Šťastným a čelili nájezdům domácích brejkařů. Reparát v Třebechovicích mne těší, tam jsme to naopak takticky zvládli, Václava Cejnara "prekabátil" Honza Kypr a některé věci, které jsme nezvládli u Rozkoše, jsme si ukázali a hlavně je dodržovali. Do utkání mohli tak zasáhnout i kluci z rezervy, kteří s námi obětavě jeli, za což jim moc děkuji."

3) Do konce jara chybí osm kol, jaká budou?
"Stále opakuji, pro nás je vždy důležitý nadcházející duel. Každý budeme chtít zvládnout co nejlépe. Co z toho vyjde, je samozřejmě jenom věštění. Jsme třetí, což je fajn. Matematika patří do školy, v této "humanitní" době obzvlášť, do naší kabiny ji ale tahat nebudeme. Jedeme pětkrát ven, do Broumova, na Lokomotivu, do Sobotky, Stěžer a Bělohradu, doma hrajeme jen třikrát. Já si přeji jen jedno, abychom měli z čeho skládat naší sestavu a udrželi jisté prostředí nahraditelnosti."

4) A opět tradičně, aktuální stav v našem kádru:
"Mimo kádr je stále Jakub Mestický a Tomáš Bucek, v jejich případě chci být optimista, ale budu spíše realista. Ti nám na krajích chybí hodně. Z toho širšího kádru je stále zraněn Dominik Karban. Věřím, že Adam Starý se bude stále zdravotně zlepšovat a že drobné šrámy někteří hráči vyléčí, třeba do nadcházející neděle. Michal Beránek snad bude doma k dispozici. Není to určitě luxusní stav, ale také ne kritický."

Připomínáme, že zápas s SK Miletín se hraje v neděli 7. května od 17.00 v Železnici. Hlavním rozhodčím bude Martin Švec, na čarách budou vše sledovat Petr Paulus (jiný KFS) a Michal Šnajdr.

🅱️:  Naše béčko hraje rovněž v neděli, v nedaleké Lomnici nad Popelkou se představí v derby proti SKP Valdice, které mají u Popelky svůj "domácí" azyl. Zde se hraje již od 13.45, sestavu vytvoří trenér Jan Bartoš na pátečním tréninku, který je pro hráče áčka dobrovolný. Doufejme, že hráči rezervy předvedou daleko lepší výkon, než jaký byl k vidění na prvního máje proti Chomuticím.