Aktuality

Áčko v sobotu hraje na hřišti v Novém HK 17/05/2024

Více zde...

Áčko v neděli přivítá Broumov: 11/05/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu 27/04/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu, který v neděli hraje ve Vrchlabí 19/04/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu, který přivítá v neděli Třebeš "B" 12/04/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu v Miletíně 05/04/2024

Více zde...

Pozvánka na domácí utkání Ačka 29/03/2024

Více zde...

Pozvánka na zápasy mužů (29.4.-1.5.) 29/04/2023

 

Pozvánka na víkendové utkání mužů:

🅰️-tým: Série pravdy startuje, na čarodějnice se podíváme na hřiště lídra tabulky...

Šest bodů, to je rozdíl mezi lídrem tabulky Českou Skalicí (51 bodů) a Sokolem Železnice (45 bodů) před spuštěním v pořadí již 24. kola královéhradecké 1. A třídy. Jenže - náš tým má sehráno o dva zápasy méně, nicméně oba odložené duely sehraje venku, konkrétně v Třebechovicích (4. května) a na hradecké Lokomotivě (18. května). Na den čarodějnic, tedy 30. dubna se železnický kolektiv představí od 17.00 v České Skalici a pro oba týmy to je velmi důležitý duel. Pokud by domácí zvítězili, už je asi nikdo nezastaví, pokud by uspěl alespoň částečně náš celek, není rozhodnuto ještě zhola nic.

Železničtí fotbalisté po neplánované pauze hráli před týdnem doma a ve velmi těžkém duelu udolali výbornou Roudnici 2:1. Toto kontaktní vítězství dalo utkání v České Skalici zase trochu větší náboj. Je jasné, že náš celek se hodně potýká s marodkou, ale vykrystalizovaná sestava v posledních zápasech podala velmi slušné výkony. Stále trénujeme třikrát týdně, ve čtvrtek bylo na hřišti 21 fotbalistů, věřme, že i přes nabitý program (béčko hraje 29. dubna i 1. května) bude stále s kým hrát.

Náš tým je nováčkem soutěže, to je stále nutno brát v úvahu a pokud máme z 20 střetnutí 45 bodů, tak se lze s úspěchem domnívat, že to zase příliš nikdo nečekal. Ať už tým dopadne jakkoliv, je to více, než bylo prognózováno.

Nyní nás venku čeká protivník, který je jasným favoritem letošního ročníku 1. A třídy. Česká Skalice má vynikající kádr s řadou fotbalistů se zkušenostmi například z Náchoda, po stranách kmitají rychlé explozívní fotbalové projektily, ve středu pole skvělá kreativita a v brance velká osobnost Jan Šťastný. Bude nás tedy čekat opět velmi těžký, technický a kompaktní, jehož fotbalová kvalita je hodně vysoko a jehož krajští experti tipují jako jasného aspiranta postupu do nejvyšší krajské soutěže.

V posledním zápase porazila Česká Skalice béčko Náchoda na jeho půdě 3:0 (Stanislav Hanel 2) a hodně jí pomohl úvodní vlastenec domácího Knapa ve 49. minutě. O týden dříve zdolali naši budoucí hostitelé Sobotku 6:1 a tady byla zajímavost zejména v tom, že o šest branek se dělilo šest střelců, což svědčí o kvalitě a šířce kádru. Zatím jedinou prohru na jaře utrpěla Skalice v Kunčicích v poměru 2:3 a to nedala v poslední minutě penaltu.

Českoskalický klub má ve svém středu řadu výborných fotbalistů, namátkou jmenujme Ondřeje Chrásku, Patrika Romportla, Stanislava Hanela, Romana Pípka, Martina Diviše či kapitána Pavla Sedláčka, osobnost mezi tyčemi Jana Šťastného jsme již jmenovali. Nám trochu stále leží v útrobách podzimní zápas doma, který jsme prohráli 1:2 (Kypr - Pípek, Tiplet). Proč? Po poločase jsme vedli 1:0, hrálo se na totálně podmáčeném terénu, který rozhodně nevyhovoval, postrádali jsme Honzu Míku, který při ladném skoku přes zábradlí narušil své koleno, nechytal ani Michal Puš, v závěru jsme dali podle nás zcela regulérní gól na 2:2, který nebyl uznán, a navíc nám byl vyloučen poprávu Adam Starý, který poté chyběl tři zápasy a ten následný v Miletíně jsme asi kvůli absenci stoperů prohráli také v poměru 3:4. Na jeden zápas toho bylo dost. Co nám přinese odveta, to budeme vědět asi až v onu čarodějnickou neděli.
 

- A tradiční glosy trenéra:

1) Náš příští soupeř a jeho charakteristika:

"Technický fotbalový a organizovaný celek, který svou kvalitou patří do krajského přeboru. Řada výborných hráčů, trenér Liška, výborné zázemí po všech stránkách, dobře nastavena přestupová politika hlavně směrem od Náchoda. Tým si na jaře poradil i s nucenými azyly mimo svůj areál na umělých travách, to svědčí o jeho mentální síle. Uspět s ním znamená hrát hodně nad 100 procenty naší výkonnosti. Ale i muži mají své dny..."

2) Zápas s Roudnicí, co k němu dodat?

"Výborný soupeř, obrovsky těžké utkání. Samozřejmě si cením, že jsme soupeře pustili až na úvod do minima šancí, snad do dvou tří, ty byly popsány v referátu. My jsme těch možností měli více a proto považuji i přes velmi dobrý výkon hostů výhru za zaslouženou. Pokud by Odvárko, Haken či Klouza skóre pojistili, průběh by zase měl jiné dimenze. Upřímně - na podzim jsme v Roudnici vyhráli 6:1, ale to byla fotbalová anomálie, určitě tento výsledek neodpovídal síle obou soupeřů a v Železnici to bylo vidět. Škoda jen možná trochu větší přemotivovanosti roudnických, která poté vyvrcholila vyloučením hostujícího Cuberky po dvou žlutých kartách. Určitě to tomuto výbornému hráči nepřeji a je škoda, že bude v nadcházejícím duelu chybět".

3) Zápas rezervy přinesl výsledek 13:0, je to obrázek něčeho?

"Je to obrázek toho, jak to začíná vypadat v regionální kopané. Určitě tento hokejový nebo házenkářský stav nevznikl proto, že by naše rezerva výkonnostně natolik vrostla, ona hrála svůj standard, ale hosté z Nemyčevse přijeli v deseti, někteří hráči polozdraví, nevím, jak po onom boomu před několika lety může klub takto spadnout. Svoji teorii mám, ale nechci ji tady říkat, nepřísluší mi to. Samozřejmě opakuji stále stejnou písničku, pokud nebudeme mít dostatečné množství nastupující generace starších žáků a dorostu, půjde dospělý regionální fotbal postupně do pověstných kytek. A nejen v našem regionu... Našemu béčku nyní přeji hlavně to, aby bylo personálně na nadcházející víkend v pohodě, protože v sobotu hostí Žlunice a v pondělí na 1. máje v odloženém střetnutí Chomutice".

4) A opět tradičně, aktuální stav v našem kádru:

"Mimo je Jakub Mestický, to je jasné. Tomáš Bucek si podle slibu půjde trochu zaběhat na pátečním tréninku, pojede s námi, ale rozhodně není na zápas nachystán. Velký otazník je Adam Starý, jeho noha se zlepšuje, ale tady mi nezbývá nic jiného v puse než "uvidíme". Z širšího kádru s námi dále nepojedou Patrik Saal a stále zraněný Dominik Karban. Stále se lepší Michal Beránek, to je hodně dobře, povoláme i Ondru Drahoňovského, rád bych další, ale prodloužený víkend personalistice nepřeje, rodiny jsou velký faktor".

Připomínáme, že zápas s Jiskrou Českou Skalice se hraje v neděli 30. dubna od 17.00 v České Skalici. Odjezd pro fanoušky a hráče je plánován autobusem v 14.45.

Hlavním rozhodčím střetnutí bude zkušený Milan Fryš, Petr Dorotík, na čarách budou kolegové Čožík a Ikizgul, delegátem zápasu bude Milan Šimek.

 

🅱️-tým: Naše rezerva o prodlouženém víkendu hraje dvakrát doma, v sobotu 29. dubna od 13.45 se Žlunicemi, v pondělí 1. května od 17.00 dohrávku s Chomuticemi.