Aktuality

Áčko zakončí sezonu v sobotu ve Vysoké 14/06/2024

Více zde...

Áčko naposledy v této sezóně doma 07/06/2024

Více zde...

Béčko v sobotu v Nemyčevsi 07/06/2024

Více zde...

FINÁLE POHÁRU JE TADY!! 04/06/2024

Více zde...

Áčko v sobotu hraje na hřišti v Novém HK 17/05/2024

Více zde...

Áčko v neděli přivítá Broumov: 11/05/2024

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu 27/04/2024

Více zde...

Pozvánka na nedělní utkání mužů na lomnické umělce 10/03/2023

⚽  Železničtí fotbalisté zvou na utkání do Lomnice nad Popelkou ⚽

 • Železnice "A" - Nový HK od 14:30 hod. (16.kolo I.A třídy)
 • Železnice "B" - Stružinec od 17:00 hod. (přátelské utkání)

   Ač venku vůbec nic začátek jara nepřipomíná, fotbalově jarní část zahajuje. Začíná i jarní program AM GNOL I.A třídy a pokud se pozorně podíváme na los 16. kola, tak vidíme, že pět z osmi duelů jsou už plánovány na umělé trávy, čemuž se nikdo divit ani nemůže. Pouze Lázně Bělohrad, Broumov a Kunčice zatím svá utkání na tento povrch situována nemají, ale co není, to může být.

   I náš tým nebude startovat doma, ale na své zimní "domácí" hrací ploše v Lomnici nad Popelkou. Zdejší umělá tráva nám sloužila jako místo přípravy od ledna, proto věřme, že ji hráči dostatečně navnímali. Do Lomnice přijede FC Nový Hradec Králové vedený trenérem Ondřejem Kolářem, celek, který nás jako jediný porazil rozdílem dvou branek poměrem 4:2. Soupeř má ve svém středu skvělé zkušené hráče (Jan Štoček, Martin Šmid, Jiří Vydarený či Pavel Novák), které doplňují jejich mladší spoluhráči. Tento koktejl funguje a pokud se podíváme na podzimní zápas, vidíme, že kvarteto snajprů z hradeckého týmu nám zasadilo rozhodující rány. Martin Šmíd s 18 trefami do černého patří jednoznačně k těm, kteří střelecky v krajských soutěžích excelují. Kolářovi svěřenci uzavírají první polovinu tabulky s 22 body, nastříleli skvělých 45 branek, vzhledem k jejich ofenzívnímu pojetí jich inkasovali 37. Přípravné zápasy náš soupeř sehrál povětšině na přírodní trávě, v krajské metropoli jsou zcela jiné klimatické podmínky než u nás v Podkrkonoší.

   Nedělní odpolední čas bude testem našeho týmu po letošní zimní přípravě. Nebyla špatná, ale ani ideální. Co se v zimě přihodilo výsledkově? Na soustředění jsme zdolali Kopidlno 2:0 (Lustig, Burgert), poté v zimním turnaji Železný Brod 3:1 (Klouza, Miler, Kypr), Rychnov u Jablonce 7:1 (Drahoňovský 3x, Barták, Kracík, Starý, Klouza), podlehli Lomnici nad Popelkou 1:3 (Klouza), remizovali s dorostem FK Jablonec 3:3 (Klouza 2x, Karban) a na závěr jsme zvítězili nad SK Semily 3:2 (Kypr 3x). Samozřejmě jsme většinu utkání hráli v sestavách, jejichž cílem bylo dát šanci co největšímu počtu hráčů, což se také stalo i přes absence, šanci dostali dorostenci i hráči rezervy.  

  • Co na nadcházející zápas říká trenér Vladimír Blažej:

1) S čím vstupuje železnický Sokol do jara?
"Soupeře si velmi cením, je to fotbalový ofenzívní tým, který fotbal prostě umí. Určitě bychom však i po tomto zápase chtěli setrvat tam, kde nyní jsme, ale bude to ořech s velmi tvrdou slupkou"

2) Vzpomínáte na letní utkání na Novém Hradci, kde jsme po roce v soutěžním utkání prohráli a inkasovali celkem čtyřikrát?
"Asi takto - naše hra v poli mezi šestnáctkami byla tehdy velmi slušná a pohledná. Bohužel ve velkých vápnech tomu tak nebylo. Z pohledu vývoje zápasu jsme pohrdli vedením za stavu 1:1, tyto šance by se dávat měly. Já osobně jsem viděl chyby v obranné fázi zejména odkrývání prostorů na naší levé straně, v důrazu středu naší defenzívy a samozřejmě velké rozdíly v technické vybavenosti hráčů Nového Hradce a některých našich mladíků. Prostě se tehdy stalo, z porážky jsme nedělali tragédii, vznikla po důstojném výkonu. Ale určitě bychom nyní soupeři chtěli porážku oplatit".

3) Tradičně otázka směřuje na aktuální stav v našem kádru?
"Kádr by měl být relativně v slušném stavu, ale úplně kompletní nebudeme. Asi nejvíce zdravotní handicap trápí kapitána Michala Beránka, drobné deficity mají i další hráči. Do kabiny zřejmě přibude Michal Miler, který o dres našeho mužstva projevil vážný zájem a v zimě trénoval velmi solidně. Bude záležet na dohodě vedení Železnice a Sobotky. Naopak do RMSK Cidlina jsme uvolnili sedmnáctiletého dorostence Dobroslava Lustiga, který si minulý týden odbyl premiéru za novobydžovský divizní dorost v Praze proti FC Háje, sehrál zhruba 25 minut. O sestavě bude více jasno po pátečním tréninku".

4) A jak vidíte celkově jarní část, železnický nováček vede tabulku, co s tím dále, trenére?
"Na téma cíl musím pouze zopakovat naši klasickou filozofii, cílem bude vždy co nejlépe zvládnout nadcházející zápas. Žádné dlouhodobé prognózy nemají v amatérském fotbale velký smysl. Z těch patnácti jarních dílčích cílů něco vzejde a jsme v tomto smyslu připraveni na cokoliv, jedinou výjimkou je sestup, ten bychom asi těžko trávili. Musíme si uvědomit několik věcí, naši soupeři proti nám budou nastupovat ve zcela jiném rozpoložení než tomu bylo na podzim, prostě jsme nyní na bedně. Hrajeme sedmkrát doma, vlastně šestkrát, ale osmkrát venku se soupeři obrovsky kvalitními včetně České Skalice a Lázní Bělohrad. Samozřejmě musím sledovat motivační naladění týmu a individuální trénovanost hráčů a vím, že většina je OK, nicméně u některých o tom nejsem přesvědčen. A mentální odolnost, to bude také téma do kabiny, bude jí hodně potřeba".

   Připomínáme, že zápas s FC Nový HK začíná v neděli 12. března od 14.30 v Lomnici nad Popelkou, hlavním rozhodčím střetnutí bude David Beránek, na čarách budou vše řídit v roli asistentů Jan Lukes a Josef Petrů. 

   • A ještě slovo sekretáře Železnice Pavla Kozáka, který v pátek 10. března převezme v trutnovském UFFU prestižní cenu Jana Modřického za svoji dlouholetou skvělou práci pro fotbal:

"Čekali jsme, že se můžeme pohybovat okolo 5. místa, ale to, že se budeme pohybovat v užší špičce, to nečekal ani největší optimista z našeho tábora. Prioritou je však dělat radost našim příznivcům. Možná to zní jako fráze, ale nám fakt záleží na tom, aby na naše hřiště chodila co největší návštěva a diváci odcházeli spokojeni. Pokud kluci udrží v hlavách to správné nastavení, mohl by závěr soutěže být zajímavý i pro nás, kádr máme kvalitní".

   Stejné přání bude mít určitě i starostka Železnice Dana Kracíková, která ve stejný den jako Pavel Kozák převezme cenu "Fotbalový starosta roku 2022".

   A ještě druhá pozvánka - naše rezerva po utkání áčka nastoupí ve svém prvním přípravném střetnutí tohoto roku proti Sokolu Stružinec. Hraje se po utkání A-týmu, také na lomnické umělce od 17:00 hod.