Aktuality

Halový turnaj 14.1. v Jičíně 16/01/2023

Více zde...

Program zimní přípravy mužů 03/01/2023

Více zde...

Rok 2022 se do historie železnické kopané určitě zapíše nesmazatelně 20/12/2022

Více zde...

Jak šel čas, aneb po podzimu 2022 Železnice vede I.A třídu 19/11/2022

Více zde...

Článek a fotogalerie k zápasu A-týmu proti TJ Sokol Stěžery 16/11/2022

Více zde...

Pozvánka na poslední utkání podzimu 11/11/2022

Více zde...

Pozvánka na víkendové zápasy mužů - Áčko doma se Sobotkou, Béčko v Libuni 25/10/2022

Více zde...

Pozvánka na poslední utkání podzimu 11/11/2022

• Pozvánka na poslední podzimní utkání A-týmu:

 

   A podzim nám končí ... Asi chvíli zavzpomínáme, kdy Železnice hrála poslední kolo své soutěže druhý víkend v listopadu a pravděpodobně se kladné odpovědi nedočkáme.
   Na železnickém trávníku přivítáme v neděli tým, který proti nám historicky nikdy nevyběhl. Do Železnice přijede Sokol Stěžery, podobně jako náš celek nováček 1. A třídy, který si však vede zcela nenováčkovsky a po drtivé výhře v posledním kole nad hradeckou Lokomotivou 9:0 vystoupal do první poloviny tabulky, konkrétně na sedmé místo s aktuálním ziskem 22 bodů. 
   Výrazně naladěn je určitě Jáchym Tuček, který Korenčíkovi a spol. nasázel čtyři branky a do 35. minuty stihl čistý hattrick. Stěžery řada fanoušků fotbalu sledovala v televizním utkání s Kunčicemi (1:5), od tohoto domácího propadáku však Stěžery jasně zdolaly Nové Město 3:0, venku Sobotku 4:2, pěknou sérii si narušily domácí porážkou s Třebší "B" 0:1, ale poté přivezly dva body po remíze 2:2 v Náchodě.

   A jaké byly prognózy před sezónou, na to odpověděl trenér Radim Pavlík: "Především se chceme v nové soutěži brzy zorientovat, vyzkoušet si kvalitnější a rychlejší fotbal. Zároveň bychom rádi pokračovali v trendu posledních sezón a zapojovali hráče do lepšího fotbalu. Co se ambicí týče, kdyby se nám podařilo pohybovat se v klidném středu tabulky, byli bychom maximálně spokojeni". Takže nyní jsou stěžerští určitě maximálně spokojeni a mají proto řadu důvodů.

   Náš tým si o minulém víkendu vyzkoušel, co to je hrát mistrák na umělé trávě a nutno říci, že pro některé hráče to byla poměrně složitá zkouška. Nicméně herní jistota podpořená dobrým výkonem obrany v čele s Hakenem a určitě i brankáře Michala Puše tuto nástrahu zvládl a díky koncovkám Janů Míky a Kypra se zrodilo další venkovní vítězství 2:1. Určitě lze hovořit o tom, že šancí měli naši hráči zejména ve druhé části hry přehršel, ale buďme při zemi a buďme rádi za cenné tři body z utkání se soupeřem, který předvedl velmi kvalitní výkon i díky hráčům z lavičky náchodského áčka.
"My všichni doufáme v příznivou předpověď počasí a pokud udržíme hrací plochu alespoň ve stávajícím stavu, bude to paráda. A ještě větší paráda by byla, pokud by byl díky slušnému klimatu plný dům", to je přání člena výboru a velkého fanouška áčka Ondřeje Daniše.

   A co z těchto náchodských bodů vzniklo? Železnické mužstvo se opět vyšvihlo na čelo tabulky, protože lídr 1.A třídy Česká Skalice doma nezvládla derby se sousedním Novým Městem nad Metují a připsal si domácí prohru 2:4. Určitě je to hezký pohled na tabulku po 14. kole, ale za námi se kromě České Skalice dále řítí bělohradský expres vedený čerstvým frekventantem trenérské licence "UEFA A" Tomášem Markem, který dokázal těsně vyhrát v Sobotce 3:2.
"Toto postavení máme ve svých rukách a pokud by se nám ho podařilo udržet i po zápase s velmi kvalitním stěžerským soupeřem, byla by to paráda", prozrazuje tajný cíl železnických fandů předseda klubu Jaroslav Daniš, který kdysi před řadou let tuto soutěž okusil.

   Dospělý fotbal má svoje zakončení 25. listopadu v železnické sokolovně a této akci by určitě slušelo psát historický zápis, byť by to byl jen ten podzimní. "Možná bychom se mohli inspirovat právě stěžerským týmem, který jako vítěz přeboru OFS Hradec Králové a nováček obsadil hned v prvním roce v 1.B třídě druhé místo a po ročním působení šel nahoru o další stupeň až do současného účinkování v 1.A třídě", usmívá se sekretář klubu Pavel Kozák. "Pohádky nejsou jen pro děti, ale i pro dospělé", dodává jedna z duší železnického fotbalu.

 

• STŘELECKÁ TABULKA ÁČKA (bez pohárových zápasů):
13 - Míka
12 - Kypr
  8 - Klouza
  4 - Haken
  2 - Barták, Kracík, Šťastný, vlastní
  1 - Lustig, Odvárko, Malý, Bucek, Beránek

• GÓLOVÉ ASISTENCE (bez pohárových zápasů, poslední přihrávky před vstřelenou brankou):
11 - Barták, Míka, 9 - Klouza, 8 - Beránek, 7 - Kypr, 5 - Burgert, Odvárko, 4 - Starý, Haken, 2 - Bucek, Puš, 1 - Lustig, Scháňko, Šťastný

 

• A tradiční komentáře trenéra:

1) Body z Náchoda se mohly zdát jako logické: 
"To odmítám hodně. Proti nám nastoupila pětice hráčů Náchoda, kteří byli na lavičce divizního áčka v úspěšném duelu s vedoucím Libercem B (1:1), jmenovitě brankář Hladík, dále Král, Fenz, Čejchan a Světlík, ty ještě doplnil střídající Ansorge. A výkon Lukáše Světlíka mne velmi zaujal. Hráli jsme proti silnému soupeři, který by v tomto složení určitě nebyl v postavení v jakém je. Ne nadarmo je trenér Jaroslav Panenka oprávněně pochválil. A umělá tráva, to je povrch, který řada našich hráčů rozhodně nemiluje".

2) Byli pochváleni i rozhodčí:
"Oprávněně, Jan Kuric je arbitrem, který má přirozený cit pro hru, nechává jí spád a získá si tím přirozenou autoritu. Protože obě lavičky byly rozumné, dokáží se přenést nad detaily, tak se duel hrál v korektním slušném prostředí. Bezchybní byli i asistenti. Já osobně mám rád řízení zápasů rozhodčími, kteří za sebou mají fotbalovou historii, je to strašně znát".

3) V posledním podzimním kole souboj nováčků:
"Je to tak, ale nováčci zatím v 1.A třídě čeří vodu a všechny čtyři týmy do této soutěže výkonnostně patří. A Stěžery - stačí si připomenout jména Jáchym Tuček, Jakub a Karel Váchovi, Filip Hušek či Petr Halberštát a to jsem neuvedl všechny kvalitní borce, přičemž jasně vidíme kvalitu protivníka. Osobně cítím, že nás soupeř hodně prověří".

4) A tradičně stav týmu před posledním domácím střetnutím a přání:
"Tomáš Bucek a Jakub Mestický, ti jsou zdravotně mimo hru. Honza Míka už je relativně v pořádku, vrací se Dan Barták, pokud nebudeme blbnout na pátečním tréninku, měli bychom být mimo Tomáše a Jakuba kompletní. V sestavě mám dva tři otazníky, to se přiznám, budu to ještě konzultovat s radou zkušených. A přání - hodně diváků, slušné počasí, ucházející hrací plocha a pak samozřejmě jedno tajné. Věřím, že duch kabiny posledních týdnů bude přítomen i po nástupu obou soupeřů na hrací plochu a těším se na poslední podzimní hlasatelský koncert našeho vládce mikrofonu pana Rohlíčka".

 

Utkání bude řídit jako hlavní rozhodčí Lukáš Kubálek, na čarách budou Vojtěch Smola a Josef Janota. Výkop duelu je stanoven na 13.30, takže se hezky nedělně naobědujte, vážení diváci, a přijďte nám fandit.