Aktuality

Halový turnaj 14.1. v Jičíně 16/01/2023

Více zde...

Program zimní přípravy mužů 03/01/2023

Více zde...

Rok 2022 se do historie železnické kopané určitě zapíše nesmazatelně 20/12/2022

Více zde...

Jak šel čas, aneb po podzimu 2022 Železnice vede I.A třídu 19/11/2022

Více zde...

Článek a fotogalerie k zápasu A-týmu proti TJ Sokol Stěžery 16/11/2022

Více zde...

Pozvánka na poslední utkání podzimu 11/11/2022

Více zde...

Pozvánka na víkendové zápasy mužů - Áčko doma se Sobotkou, Béčko v Libuni 25/10/2022

Více zde...

Pozvánka na víkendové zápasy mužů - Áčko doma se Sobotkou, Béčko v Libuni 25/10/2022

Výživné derby okresu Jičín se bude hrát v neděli v Železnici, rezerva bude skládat reparát v sobotu v Libuni

 

A: Do konce podzimu chybí v I.A třídě tři kola a to následující přinese velmi atraktivní derby okresu Jičín. Železnický tým přivítá reprezentanty města Fráni Šrámka, tedy SK Sobotka. Domácí se po demolici Bystřianu v Kunčicích a předchozí výhře nad Broumovem vyhoupli na druhé místo tabulky - dva body za vedoucí Českou Skalici, Sobotka je zatím na 13. příčce se ziskem 15 bodů a skóre 26:37, v posledním kole však i ona nadělovala půltucet, béčko Náchoda odjelo zpod Humprechtu s prohrou 3:6. Všech šest branek dali Jakubové, z toho čtyři Jakub Kocourek, po jedné Jakub Novák a Jakub Vaníček. Tento "jakubský" podvečer hodně varuje...

Železnice a Sobotka se v posledních letech střetly buď přátelsky nebo pohárově. 28. července 2019 podlehl železnický tým Sobotce doma už v předkole 0:2, oba góly dal současný kanonýr Staré Paky Jakub Taneček. Tedy zase Jakub... Ten samý výsledek se zrodil i v osmifinále v dalším ročníku, kdy nám Sobotka zavřela cestu do jarního čtvrtfinále.

V loňské sezóně obsadili svěřenci trenéra Zdeňka Přikryla velmi solidní osmé místo a před letošním ročníkem trenér prohlásil: "Rádi bychom se pohybovali v první polovině tabulky. Vzhledem k tomu, že nám odešli dva stěžejní hráči Puš s Rejmanem, budeme po nich potřebovat zacelit díry. Šlo totiž o kvalitního brankáře a s 22 góly nejlepšího střelce mužstva".

A samozřejmě šťavnatý duel čeká Michala Puše, ještě na jaře gólmana našeho nedělního soupeře. "Jsem přesvědčen, že zápas může skončit jakkoliv, kluci z týmu soupeře se určitě dokáží hecnout a v tomto střetnutí obzvlášť", prorokuje Michal, který se zaskvěl svým výkonem v Kunčicích, kdy domácím bral všechny možnosti na úpravu skóre.
"Mám v Sobotce kamarády a dokážu si představit, že ve velké formě hraje Jakub Kocourek, který má střeleckou fazónu a je jednoznačně v herní pohodě", tvrdí současný brankář Železnice. My dodáváme, že zde hrají další výborní fotbalisté, Michal Miler, Marek Kocourek, Tomášové Klečal a Baster, či Jakub Novák. Bude to velká fuška.

Železnická sestava určitě přijela dobře naladěná z Kunčic, kde řada hráčů předvedla výborné výkony a výhra 6:0 uvedla do varu příznivce "blue boys". Vynikající produktivitu předvedl Honza Kypr, který neměl prsty pouze v šesté brance v síti domácích. Vládce vzdušného prostoru - tak byl označen autorem referátu Pavlem Kozákem stoper Lukáš Haken, lepidlo bylo na rukavicích právě Michala Puše. Celkově to byl týmový výkon, který byl označen jako téměř hraničící s ideálem i vzhledem k atmosféře, která panovala na hřišti i v kabině.

Věřme, že nás nezklame ani počasí a příjemný podzim pozve do železnického stánku hodně diváků, kteří budou zvědavi na toto derby střetnutí.

- STŘELECKÁ TABULKA ÁČKA (bez pohárových zápasů):
12 - Míka
10 - Kypr
5 - Klouza
3 - Haken
2 - Barták, Kracík
1 - Lustig, Odvárko, Malý, Bucek, Beránek, Šťastný

- GÓLOVÉ ASISTENCE (bez pohárových zápasů, poslední přihrávky před vstřelenou brankou):
9 - Barták, 8 - Klouza, 7 - Míka, 5 - Burgert, Odvárko, Kypr, Beránek, 4 - Starý, 2 - Bucek, 1 - Haken, Lustig, Scháňko, Puš

- Tradiční komentář trenéra:

1) Opět na druhém místě:
"Je to pěkný pohled na tabulku, ale před námi je další zápas a my jdeme zápas od zápasu. Určitě bychom z této příčky nechtěli hned spadnout. Týmu teď věřím, instinkt mi říká, že forma mužstva tady je, řada kluků je evidentně na skvělé vlně. Mrzí mne, že tento zápas zřejmě neuvidím".

2) Se Sobotkou zatím žádné vítězství:
"Toho jsme si všichni vědomi a derby, to je vždy jiný level než třebas utkání s týmy z Náchodska. Určitě máme představy, jak hrát, co hrát, kde mohou být soupeřovy slabiny, ale vždy záleží na hře protivníka. Souhlasím s Michalem Pušem, že Sobotka bude hodně motivovaná a současné příčky tabulky jsou jen čísla".

3) A tradičně stav týmu před předposledním domácím vystoupením:
"Nechci to zakřiknout, ale příliš absencí by být nemělo. Není to ale všechno jen v rukách hráčů. Nejlepší případ bude, když na zápase nebudu jenom já a těším se, že kádr bude třeba kompletní. Tým povede trojlístek Jan Bartoš s hrajícími spolupracovníky Lukášem Hakenem a Michalem Beránkem. Moje přání je, aby tým hrál v pohodě, byl mentálně a herně ukázněný a když místo čísla 25 bude po utkání číslo 28, bude to skvělé. Budu na cestě z Itálie držet všechny čtyři palce".

Utkání bude řídit jako hlavní rozhodčí Štěpán Prušinovský, na čarách bude zkušený Radek Kalaš a Michal Šnajdr. Výkop je plánován na 14.30. Přijďte fandit!


B: Naše rezerva odjela z Bělohradu s historickým debaklem v posledním mistrovském utkání. Na této demolici se podílel neuvěřitelnými osmi brankami domácí kanonýr Miroslav Rychecký, kterému jako dvorní nahrávač sloužil Jakub Loner. Posílení Bělohradu se však možná ukázalo jako fatální v Broumově, kde áčko ztratilo body díky prohře 2:0.

- STŘELECKÁ TABULKA BÉČKA:
7 - Stehlík
3 - Drahoňovský
2 - Barták, Jarda Daniš st., Petr, Kyselo
1 - Matoušek, Lustig, Karban, Odvárko, Matěj Daniš a Repka


Prohru 1:10 se bude snažit naše béčko odčinit v pohárovém duelu v Libuni, který se hraje v sobotu v 14.30 na hřišti čtvrtfinalisty ze III. třídy pod taktovkou tria rozhodčích Kiec, Šamko a Žďárský. Vítěz tohoto duelu postupuje do jarního semifinále, o které bude usilovat další šestice týmů, mezi nimi i náš minulý protivník, který béčko Železnice vyprovodil hodně ostře. Dalším béčkem usilujícím o postup bude rezerva Miletína, vše doplňují týmy Jičíněvse, Dětenic, Milíčevse a Lužan.
Trenéru Bartošovi minule chyběla celá plejáda hráčů, mimo dlouhodobých absencí Nožičky a Bičištěho nebyli v zápise Jakub Kyselo, Matěj Daniš, Dobroslav Lustig, Mikuláš Petr, Jan Bednařík a oba brankáři Doruška i Šuk. Navíc na lavičce nebyl ani kouč.

Věřme, že železnická rezerva odčiní neúspěch z Bělohradu a že železničtí fans uvidí na jaře nejen sedm domácích mistráků, ale i pohárové semifinále.