Aktuality

Pozvánka na pohárové utkání v Dolní Kalné 26/09/2023

Více zde...

Pozvánka na nedělní utkání A-týmu, který přivítá FC Vrchlabí 22/09/2023

Více zde...

Pozvánka na utkání B-týmu, který v sobotu hraje ve Žlučnících 22/09/2023

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu, který se představí na hřišti lídra tabulky 16/09/2023

Více zde...

Pozvánka na středeční dohrávku A-týmu proti Vysoké 13/09/2023

Více zde...

Pozvánka na utkání B-týmu 03/09/2023

Více zde...

Pozvánka na sobotní utkání A-týmu 01/09/2023

Více zde...

Pozvánka na 1.kolo I.A třídy + pohárové derby Béčka s Valdicemi 04/08/2022

 

• Pozvánka na nedělní dvojitou dávku fotbalu na našem hřišti:

 

Po 18 letech se v Železnici bude hrát opět krajská 1. A třída. To je základní motiv pozvánky pro všechny příznivce železnické kopané a fotbalu vůbec. Navíc nedělní program (7.srpna) má další koření, v předzápase úvodního střetnutí 1. A třídy bude hrát domácí rezerva, která ze třetího místa postoupila do okresního přeboru, s týmem SKP Valdice. Zápas 1. kola Poháru OFS má výkop ve 14.00 a vítěz postoupí do podzimního čtvrtfinále. Kouč týmu Jan Bartoš bude věřme mít k dispozici slušnou sestavu, která by favorita mohla potrápit.

 

A v 17.00 začne velká premiéra, která má rovněž tak trochu třaskavý podtext, v Železnici se bude hrát okresní derby a soupeřem domácích bude SK Lázně Bělohrad, tedy tým, který již působil v krajském přeboru a v 1. A třídě je již dlouho zabydlený.

 

"Dvacet roků zpátky tomu je, co si vzpomínám na trochu šílenou premiéru v této soutěži, když jsme prvních pět zápasů prohráli o gól, to bych si nyní skutečně nepřál", vzpomíná na historii sekretář klubu Pavel Kozák. "Z našeho týmu mám v současné době dobrý pocit, ale doufám, že právě on toto nezažije", dodává jedna z duší železnické kopané.

 

 

Tým Lázní Bělohrad vedený trenérem Tomášem Markem skončil v loňském soutěžním ročníku na 11. místě ze 16 účastníků, získal 34 bodů a měl aktivní skóre zejména díky závěrečné výhře nad sestupujícími Nepolisy 13:1. Oporami týmu jsou určitě zkušení hráči Jiří Odvárko, Vojtěch Marek, Jakub Loner a Miroslav Rychecký, ale Bělohrad si již vychoval řadu výborných mladých hráčů, postrachem soupeřových obran je určitě střelec Tomáš Nezbeda. Tým také do svého středu přivedl nového brankáře, který by se mohl představit právě u nás, v kabině ale dlouhodobě chybí nejzkušenější plejer Petr Kazda..

 

Železnický Sokol čeká v tomto soutěžním klání celkem 30 střetnutí, tedy o čtyři více než vloni. Je to náročná záležitost, proto je určitě dobře, že se částečně rozšířil kádr. Druhou novinkou je i natáčení jednotlivých zápasů, které budou vloženy na server khfotbal.cz.

 

"Hraje se něco, co jsme si všichni přáli, takže věřím, že přijde hodně diváků a že nás patřičně povzbudí. Prostě dorazte, těšíme se na Vás", říká kapitán týmu Michal Beránek, nejzkušenější fotbalista týmu.

 

V posledních utkáních jsme se s Bělohradem střetli v různých pohárových soutěžích, hlavně v Lázeňském poháru, ve Velichovkách jsme prohráli 0:2, doma remizovali 1:1 a naposledy v Bělohradě vyhráli 3:1. 

 

 

- Několik postřehů přidal k tomuto zápasu i tentokrát trenér Vladimír Blažej:

 

• Dospělý fotbal zažívá v roce 2022 sezónu, která je trochu v říši snů, co Vy na to?

"Postup způsobem, který jsme zažili, je asi snem každého trenéra, vyhrát Lázeňský pohár po 22 letech a porazit ve finále silné Luhačovice je už euforická záležitost. Samozřejmě teď vstupujeme na neprobádanou půdu vyšší krajské soutěže a tam se ukáže, kam jsme se dostali. Myslím, že máme velmi konsolidovaný kádr se spoustou mladých hráčů, kteří jsou dobře vyváženi několika zkušenými borci. Určitě se této soutěže nebojím, ale o mnohém rozhoduje trio faktorů, tedy tréninková morálka, zdravotní stav kádru včetně absencí jiných druhů a poté schopnost zvládat mezní rozdílové situace, které fotbal dělají fotbalem. Pokud tuto triádu budeme zvládat, jsem poměrně optimistický trenér, něco o krajském fotbale snad už vím".

 

• Jak vypadá letošní příprava, jak ji hodnotíte?

"Je slušná, poměrně dobrá docházka na tréninky, v posledních týdnech trénujeme třikrát týdně. Jsou samozřejmě výjimky, které mne mrzí, jedná se o dosavadní opory celku, ale jak říkám, jsou to výjimky. V prvním zápase jsme uvítali kombinovaný tým RMSK Cidlina a to byl přesně přípravný duel, který jsem si přál. Technický, rychlý, kombinačně vyspělý tým nás hodně prověřil a zejména prověřil naše nejmladší hráče. O Lázeňském poháru řeč byla, zahráli jsme si i vnitřní modelové utkání, které ukázalo asi více béčku".

 

• Vstoupili jste rovněž do krajského poháru, jak proběhl tento vstup?

"Hráli jsme proti vítězi poháru OFS Trutnov Bílé Třemešné (výsledek 5:1) a musím říci, že tento tým mne v první půli velmi mile překvapil. Hráli jsme do organizované zhuštěné obrany a to je disciplína, která se liší od utkání se soupeři, kteří hrají otevřeně. Domácí jsme zlomili až po 70. minutě, kdy se ukázala rozdílná fyzička. Bylo to utkání Honzy Míky, jehož čísla za osm minut byla nevídaná a doufám, že ho výrazně nakopnou. Já osobně pohár považuji za soutěž, ve které chceme co nejvíce uspět, nepatřím k trenérům, kteří ho považují za nějaký doplněk nebo nutné zlo. V prvním kole by nás měly čekat Libčany a proti takovému soupeři je svátkem hrát. Jen pro zajímavost, Libčany vyhrály vloni Pohár KFS a v prvním kope MOL cupu, což je celostátní pohár, porazily divizní Hlinsko 1:0. To je slušná pozvánka na tento budoucí duel".

 

• Samozřejmě se ptáme na aktuální stav v našem kádru oproti minulému týdnu?

"V týmu se zabydlely dvě posily, brankář Michal Puš a dorostenec Dobroslav Lustig, v těchto případech jsme podle mého názoru realizovali velmi vhodná doplnění kádru. Stále je ještě otevřený případný příchod Jakuba Kordíka. Proti Bělohradu nám bude chybět Honza Kypr (dovolená) a Petr Šuk (rodinné důvody), další stabilní hráči by měli být k dispozici. Opakuji, radost mám z železnických dorostenců, v kádru jsou čtyři a pátý je Patrik Saal, který nyní ukončil dorosteneckou epochu. Samozřejmě při nominaci a při tvorbě sestavy budu brát v úvahu tréninkovou morálku a stávající výkonnost. Jsem rád, že béčko hraje předzápas, kádr bychom měli rovnoměrně zatížit".

 

• Jak hodnotíte soupeře, co vzkážete divákům?

"Bělohrad je pro mne hodně nevyzpytatelný protivník, vím, že dokáže sehrát výtečná utkání, ale dokáže i být dole. Je to dáno i věkovou skladbou celku. Máme z něho respekt, víme, co jeho hráči umí a to, že budou hodně motivovaní, o tom snad mluvit nemusím. Ale motivace bude i u nás velká. Divákům vzkazuji - přijďte, dvě derby najednou se nehrají každý týden. Byli jste skvělí na Lázeňáku, buďte takto skvělí i tuto neděli".

 

 

Připomínáme, že zápas začíná v neděli 7. června od 17.00 v Železnici, hlavní rozhodčí střetnutí bude Milan Fryš, na čarách budou Otakar Pešava a David Novotný, po dlouhé době zavítá do Železnice i delegát Martin Malena. Pohárový předzápas hraje od 14.00 béčko Železnice s Valdicemi.