Aktuality

Pozvánka na 1.kolo I.A třídy + pohárové derby Béčka s Valdicemi 04/08/2022

Více zde...

Před začátkem nové sezóny: 28/07/2022

Více zde...

LÁZEŇSKÝ POHÁR – 45. ROČNÍK 25/07/2022

Více zde...

Lázeňský pohár 2022 - rozlosování: 18/07/2022

Více zde...

První přípravné utkání A-týmu před vstupem do nové sezóny 14/07/2022

Více zde...

Ohlédnutí za jarní postupovou cestou A-týmu 07/07/2022

 

 

Více zde...

Letní příprava mužů očima trenéra A-týmu: 07/07/2022

Více zde...

Před začátkem nové sezóny: 28/07/2022

 

ŽELEZNICE PŘED ZAČÁTKEM NOVÉ SEZÓNY 

 

Postup do I.A třídy mnohdy znamená průvan v hráčském kádru. Železnice se ale touto cestou nevydala. Důvodem nejsou ani tak skromné finanční možnosti klubu jako fakt, že trenér Mgr.Vladimír Blažej, který u nás začíná 6 sezónu, stávajícímu týmu věří a dokáže zapracovat i mladé hráče o čemž svědčí přítomnost dorostenců Filipa Burgerta a Honzy Šťastného (oba *2004) v nejužším kádru.

Dostatek příležitostí letos určitě dostanou další dorostenci, především Jarka Daniš nejmladší a Dobra Lustig (oba *2005). Do dospělé kategorie navíc ještě přešel Patrik Saal (*2003). Velkou komplikací na startu nové sezóny je naopak zdravotní stav Lukáše Hakena, kterému zraněné koleno zatím nedovoluje plnou zátěž. Stejný problém má i defenzivní univerzál Honza Nožička, kterého čeká chirurgický zákrok a delší rehabilitace. 

 

- Komentář trenéra Mgr.Vladimíra Blažeje před zahájením sezóny:  "Určitě nechci hlásat omšelé fráze o klidném středu tabulky a pohledném fotbale pro diváky. Budeme mít v soutěži 30 mikrocílů, tedy snahy o co nejlepší výsledek v utkání, které nás čeká. Pokud se týká diváků, které máme v Železnici vynikající, tak pro ně je především odměnou, když se na hřišti něco děje a nejlépe když se ten děj odehrává ve vápně soupeře.

Jedním z cílů je tedy aplikovat takový styl hry, abychom tam byli co nejčastěji. A určitě nesmíme zapomenout na pohárovou soutěž, ta nás baví a chceme i v ní dojít co možná nejdále.

A poslední cíl je personální, v kádru je polovina kluků narozených v roce 2000 a později, z nich chceme vychovat fotbalisty takového kalibru, aby Železnice nebyla ve vyšší krajské soutěži jen epizodou". 

 

 

PŘEDSTAVUJEME NOVÉ TVÁŘE V NAŠEM TÝMU : 

 

Michal PUŠ (*1987) - post: brankář, přišel z SK Sobotka 

 

Michal má za sebou bohatou fotbalovou minulost – s fotbalem začínal v Jičíně, odkud si ho v roce 1999 vytáhla FK Mladá Boleslav, v letech 2002 – 2005 hájil branku SK Slávia Praha, poté se znovu vrátil do Boleslavi a v roce 2007 zpět do mateřského SK Jičín, kde byl jedničkou i v divizní sezóně 2010-2011. V roce 2019 přestoupil do SK Sobotka, kde chytal krajský přebor i I.A třídu. Největšími Michalovými přednostmi je organizace hry a výborná hra nohou. 

 

 

Dobroslav LUSTIG (*2005), post: záložník, přišel ze Sokola Libuň 

 

Dobrouš je investicí do budoucna, zdobí ho především velmi dobrá fyzička, slušná technika a hlavně chuť fotbalově se posouvat. Už jako dorostenec nastupoval v Libuni za dospělé, v dresu A-týmu našeho klubu si svůj první start odbyl na Lázeňském poháru – a rozhodně nezklamal. Toho kluka se vyplatí sledovat! 

 

 

V jednání je ještě příchod (lépe řečeno návrat) hráče, který s fotbalem u nás začínal a má za sebou zápasy v dorostenecké lize a poté i v dospělé ČFL a divizi. 

 

 

… a ještě jak jsme si vedli po postupu před 20 lety: 

 

Vstup do vyšší soutěže Železnici v sezóně 2002/2003 vůbec nevyšel – prvních pět utkání prohrála rozdílem jediného gólu v Broumově 2:3 (oba naše góly padly z penalt, které proměnil Petr Čolda Procházka), znovu v Broumově s Polici 1:2 (první gól ze hry Miro Vaško, domácí rozhodli v poslední minutě), doma s Chlumcem 1:2, doma s Lípou nad Orlicí 2:3, v Doudlebách 3:2 a až v 6.kole to vyšlo – doma s Malšovicemi 2:1. Po podzimu nám 12 bodů stačilo na 11.příčku, v konečné tabulce potom patřila Železnici 10.pozice za 31 bodů.

Nejlepším střelcem byl Jarka Daniš ml. s 9 brankami, o jednu méně dávali Šroubek a Valda. 15 utkání odchytal Honza Rohlíček (5 nul), 10 Čisťa a jedno Štěpán Sarka(!).