Aktuality

Pozvánka na 1.kolo I.A třídy + pohárové derby Béčka s Valdicemi 04/08/2022

Více zde...

Před začátkem nové sezóny: 28/07/2022

Více zde...

LÁZEŇSKÝ POHÁR – 45. ROČNÍK 25/07/2022

Více zde...

Lázeňský pohár 2022 - rozlosování: 18/07/2022

Více zde...

První přípravné utkání A-týmu před vstupem do nové sezóny 14/07/2022

Více zde...

Ohlédnutí za jarní postupovou cestou A-týmu 07/07/2022

 

 

Více zde...

Letní příprava mužů očima trenéra A-týmu: 07/07/2022

Více zde...

Letní příprava mužů očima trenéra A-týmu: 07/07/2022

 

• Letní příprava mužů očima trenéra A-týmu:

 

Po postupu áčka do 1.A třídy a B-týmu do okresního přeboru pochopitelně přijdou po oslavových dnech, které vyvrcholily "posledním kopem" 25. června, i pracovní směny, které dospělé fotbalisty Železnice mají připravit na vyšší soutěže.

Příprava je naplánována, takže pár otázek pro trenéra Vladimíra Blažeje:

 

 ▪️Takže kdy se v Železnici začíná?

"První trénink je naplánován na pátek 15. července od 18.00, samozřejmě věřím v co nejvyšší účast hráčů obou kolektivů.

 

 ▪️Na jaře se již na trénincích a vedení týmů podíleli další členové realizačního týmu, takže jak to bude vypadat dále?

"Nelze jinak, na počtu hráčů a zápasů se musí podílet další kolegové. Takže věřím ve skvělou spolupráci s Honzou Bartošem, který manažeruje rezervu včetně vedení části tréninků, a hrajícím kapitánem a v řadě případů i mentorem tréninkové práce Míšou Beránkem, výborně se mi spolupracovalo s Pepou Čisteckým, u něj bude hodně záležet na jeho časovém vytížení v jiných rolích. A role vedoucích, ta je dána a má svoji kvalitu v podobě Pavla Kozáka a Jardy Daniše".

 

 ▪️A jaké soupeře uvidíme v přípravě, co Memoriál Míti Tomince?

"Začnu memoriálem, ten letos z hlediska časového programu nezvládneme. Prvním našim soupeřem v přípravě bude rezerva RMSK Cidlina. Předpokládám, že přijede i s některými hráči áčka a ten superběhavý tým mladíků nám určitě "nastaví zrcadlo". Hraje se v neděli 17. července doma od 17.00. Ve dnech 23-24. července hrajeme Lázeňský pohár v Lázních Bělohrad, kde sehrajeme čtyři zápasy, byť v krácené podobě. Určitě se zde představí širší kádr. 30. července hrajeme předkolo Poháru KFS v Bílé Třemešné, jistou alternativou je i duel s Lomnicí nad Popelkou. Trénovat budeme o prázdninách střídavě dvakrát nebo třikrát týdně".

 

 ▪️Kdy začíná áčko a kdy rezerva?

"Takové pěkné fotbalové odpoledne je v plánu v neděli 7. srpna. Od 14.00 bude hrát rezerva 1. kolo poháru OFS Jičín s SKP Valdice a od 17.00 přivítá áčko v 1. kole 1.A třídy SK Lázně Bělohrad. Myslím, že to je hodně atraktivní začátek pro naše fandy i příznivce našich soupeřů. Věřím v tradiční vysokou železnickou návštěvu. V druhém kole jede áčko na Nový Hradec Králové, béčko přivítá v neděli 14. srpna Dětenice".

 

 ▪️Jak vypadá kádr před novým soutěžním ročníkem?

"Nikdo neodešel, to je první pozitivní zpráva. Z Libuně přišel na přestup talentovaný dorostenec Dobroslav Lustig, kterého spolu s Jardou Danišem mladším zařazuji do kádru dospělých. Z dorostu přišel Patrik Saal, Jan Šťastný a Filip Burgert, ale ti se už stali poctivými plnohodnotnými členy kádru na jaře. Jsem rád, že jsem na červnových trénincích viděl další mladé hráče, například Dominika Karbana. Prostě mít dorost je obrovská devíza každého klubu. Určitě velmi hodnotnou posilou bude brankář Michal Puš, který rozšíří duo našich gólmanů na trio, protože dvě soutěže pouze s dvojicí brankářů hrát nelze. Naši nejzkušenější gólmani budou určitě ještě v záloze. A jednáme ještě o jednom hráči, zatím jméno neříkám, který má kořeny v Železnici a má zkušenosti z vyšších soutěží, věřím, že podle dohody se objeví 15. července na tréninku. Nebude to ale Lukáš Vraštil (smích)".

 

 ▪️Na závěr - nějaká přání?

"Nejprve popřeji vše dobré Ondrovi Danišovi, jednomu z nejpoctivějších kluků v železnickém fotbale, do nové etapy jeho partnerského života. Všem klukům přeji především zdraví a odolnost jejich organismů, Honzovi Nožičkovi úspěšnou operaci a brzký návrat na tu magickou zelenou železnickou travičku. Klukům z béčka pak popřeji motivaci a odpovídající přístup. Doufám, že je postup bude motivovat. Všem nám přeji takovou skvělou atmosféru, kterou jsme zažívali v uplynulém soutěžním ročníku, a samozřejmě úspěch, protože ten tu atmosféru hodně vytváří. Těším se na výbornou spolupráci se všemi v železnickém fotbale, i když vím, že začínám šestý rok a moc originální v některých názorech a postupech zase tolik nebudu. Ale budu se snažit, to slíbit mohu".