Aktuality

Dnes na domácím hřišti utkání Železnice "B" - Kopidlno "B" 16/06/2022

Více zde...

Utkání Železnice "B" - Kopidlno "B" zrušeno!! 11/06/2022

Více zde...

Pozvánka na poslední utkání sezóny našeho A-týmu: 09/06/2022

Více zde...

Pozvánka na poslední venkovní utkání A-týmu, který hraje v sobotu v Kobylicích: 03/06/2022

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu, který hraje ve Dvoře: 21/05/2022

Více zde...

Fotbalový kemp dívek WU13 a mladší 15/05/2022

Více zde...

Pozvánka na nedělní utkání A-týmu 14/05/2022

Více zde...

Pozvánka na poslední venkovní utkání A-týmu, který hraje v sobotu v Kobylicích: 03/06/2022

 

 

• Áčko čeká poslední jarní výjezd - uvítají nás Kobylice:

   

   V předposledním dějství letošního fotbalového ročníku nás los zavádí do Kobylic, obce nedaleko Nového Bydžova. Do Kobylic pojedeme vůbec poprvé, protože jsme všechna dosavadní vzájemná utkání sehráli na domácí půdě s výsledky 5:0, 3:1 a 12:2, odvety se v předcházejících dvou sezónách nekonaly z důvodu notoricky známých. A co nás čeká?

 

    Domácí Spartak hraje letos o holou existenci a pokud se chce zachránit, musí spoléhat na výkony Dvora Králové v divizi, v případě jeho záchrany padají z 1. B třídy jenom dvě mužstva. O dvě případná padáková místa si to rozdá trojlístek Kobylice, Kocbeře a Žacléř, přičemž Baník má ještě utkání v Miletíně k dobru. Pokud Dvůr divizi nezachrání, pravděpdobně všechny tři kluby čeká okresní přebor, protože asi těžko lze předpokládat jinou teorii, kterou ještě trochu živí Dolní Kalná.

 

     Libor Tobišek, trenér, hráč i mecenáš klubu, prohlásil před sezónou: "Chceme se udržet v 1. B třídě, rozhodně nechceme sestoupit o patro níže". K tomuto cíli pomohl hodně minulý víkend, kdy Kobylice doma porazily béčko Dvora Králové 4:3 a rozhodující gól dal Haupt v poslední 90. minutě. Komentář domácích byl v tomto případě velice stručný a nic neříkající.

 

"Rozhodně v Kobylicích nechceme ztratit, jedeme si zahrát dobrý fotbal a věřím, že už naši sestavu doplní někdo z marodky", konstatuje Honza Kypr, který zatím na jaře potvrzuje roli střelce. "Soupeře však na jaře vidím docela v dobrém světle, na těch dvanáct gólů, které jsme jim na podzim dali doma, můžeme rozhodně zapomenout", říká forvard Železnice, který právě Kobylicím dal v tomto utkání čtyři góly.

 

"Já osobně chci nějaké branky ještě vstřelit, rád bych zabojoval o střeleckou TOP trojku", tvrdí teprve devatenáctiletý železnický kanonýr. Upřímně řečeno, všichni to Honzovi přejeme a jeho 14 jarních zářezů je velmi pěkná bilance.

 

Co kolektiv Kobylic? Základ tvoří zkušení fotbalisté, kteří překročili, nebo v dohledné době překročí třicítku - Jaroslav Vávra, Lukáš Říha, Dominik Nový, Tomáš Havlíček, Roman Brzek, Radek Hrubeš nebo Ondřej Haupt, tito "plejeři" mají stopu i ve vyšších soutěžích dospělých i mládeže. Jejich fotbalová kvalita je nesporná, otázkou je samozřejmě vždy v této soutěži tréninková práce. Jejich motivace bude samozřejmě velká, protože případný bodový zisk by již hodně napověděl v rámci jejich minisouboje s rivaly z okresu Trutnov.

 

 

Železnická kabina určitě prahne po dalším vítězství, cíl projet jaro bez ztráty kytičky rezonuje v každé debatě. Trenér Vladimír Blažej se v posledních kolech trochu potýkal s užším kádrem, jaký je tedy stav aktuálně?

 

 

• Jaký je tedy nyní stav kádru dvě kola před koncem?
"Zdravotní volno v rozsahu dvou týdnů čerpala čtveřice hráčů, Tomáš Bucek již trénuje a na zápas bude připraven, Lukáš Haken a Dan Barták se zapojí v pátek a tady bude záležet na jejich subjektivním pocitu, Jakub Mestický již trénoval v týdnu, ale jeho noha zatím úplně dobře nevypadala. Sval zradil v úterý Davida Malého, zde uvidíme před utkáním, v pořádku není brankář Ondřej Doruška, proto chytat bude Petr Šuk. Ostatní jsou relativně v pořádku, do kupy se dává i Štěpán Kracík. Hrát budou opět dorostenci, jestli s námi pojede někdo z rezervy, která hraje ve Žlunicích již nadstavbovou část, to rozhodne páteční trénink".

 

 

• Jak hodnotíte Kobylice, které trochu znáte?
"Znám samozřejmě tak asi polovinu kádru a vím, co od nich můžeme čekat. Osobně vysoko hodnotím brankáře Šuhájka, ten když má den, umí dělat zázraky. Soupeř na jaře žádný debakl neutrpěl, hraje vyrovnané duely, což znamená, že se zde určitě zlepšila organizace hry i tréninková práce. A samozřejmě motivace, ta bude hrát velkou roli".

 

 

• V minulém kole jsme konečně prolomili domácí prokletí s Úpicí, jaký to byl zápas?
"Po remízách loni 2:2 a 3:3 a podzimních 0:0 v Úpici jsme samozřejmě měli ze soupeře respekt, navíc jsme nebyli v nějaké komfortní personální situaci. Celkově bylo utkání velmi dobré, stál proti nám organizovaný protivník, nesmírně rychlý na krajích, výborný ve vzduchu a pozitivně vedený realizačním týmem. Nechci nijak vyzdvihovat jednotlivce, ale ofenzívní kavalerie nám nyní hraje velmi dobře a věřím, že šestky, desítky a další čísla svou výkonnost nadále potvrdí. Do rámce střetnutí zapadl i rozhodčí Čožík, který nechal hře spád a dokázal odlišit tvrdou hru a situace, které šly mimo rámec pravidel. S úrovní duelu jsme byli všichni spokojeni až na drobnosti, které jsme si vyříkali v úterý před magnetickou tabulí (smích)".

 

 

• Poslední dva zápasy, co bude potom?
"Po Dolní Kalné dáme asi ještě udržovací tréninky, 25. června budeme prožívat poslední kop. Že to nebude asi jenom kop, to příliš nemusím zdůrazňovat. Pak přijde pauza a další program už ladíme, ale samozřejmě roli budou hrát především osobní plány kluků".

 

 

Připomínáme, že zápas začíná v sobotu 4. června od 17.00 na hřišti v Kobylicích. Hlavním rozhodčím bude Pavel Žák, asistenty budou Jakub Matějka a Josef Petrů. Zveme samozřejmě všechny skvělé železnické fandy, v Kobylicích jste ještě nebyli. A bufet zde byl vždy kvalitní.