Aktuality

Dnes na domácím hřišti utkání Železnice "B" - Kopidlno "B" 16/06/2022

Více zde...

Utkání Železnice "B" - Kopidlno "B" zrušeno!! 11/06/2022

Více zde...

Pozvánka na poslední utkání sezóny našeho A-týmu: 09/06/2022

Více zde...

Pozvánka na poslední venkovní utkání A-týmu, který hraje v sobotu v Kobylicích: 03/06/2022

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu, který hraje ve Dvoře: 21/05/2022

Více zde...

Fotbalový kemp dívek WU13 a mladší 15/05/2022

Více zde...

Pozvánka na nedělní utkání A-týmu 14/05/2022

Více zde...

Pozvánka na utkání A-týmu, který hraje ve Dvoře: 21/05/2022

 

 

• Po postupových oslavách nás čeká opět realita, náše Áčko se představí ve Dvoře Králové:

 

   Mečbol byl proměněn a nyní Železnici čekají ještě čtyři poslední dějství letošního ročníku. Udrží tým motivaci, koncentraci a jak se v těch posledních čtyřech kolech bude prezentovat, to je otázka, kterou si možná kladou i příznivci klubu a ti, kteří zdejší fotbal sledují. První zkouška přijde v sobotu ve Dvoře Králové s tamní rezervou a nutno říci, že to zkouška z kategorie náročných bude. Příčinou bude i složení týmu, který rozhodně do města proslulé zoologické kategorie neodjede kompletní, ale o tom ještě v dalších řádcích.

 

  Každopádně jsme svědky toho, že v sestavě dostávají příležitost dorostenci a to nejen ti, kteří letos přejdou do kategorie mužů, ale i ti ještě dorostem v další sezóně povinní. Na pověstné šestce už několikrát nastoupil Honza Šťastný, který teprve nedávno získal plnoletost.

"V sobotu nás čeká velmi těžký zápas, který stejně jako ty předchozí budeme chtít vyhrát i přesto, že už máme jistý postup do vyšší soutěže", říká odhodlaně odchovanec železnické mládeže, který má za sebou už několikrát základní sestavu v jarní části soutěže.

 

   S ním určitě budou v kádru jeho kolegové Filip Burgert, Patrik Saal, Jaroslav Daniš ml. a možná i někteří další. Určitě je dobře, že juniory výborně přijala kabina a od těch starších se jim dostává potřebná podpora.

"Začátky v mužském fotbale byly náročné, ale už jsem si zvykl. Nejvíce mi pomohli kluci ve středu hřiště, od kterých se mám ještě hodně co učit", zůstává na zemi Jan Štastný.

 

   Béčko Dvora Králové bylo na podzim dlouho lídrem tabulky a náš tým v první třetině soutěže sledoval tohoto soupeře s odstupem. Do devátého kola ztratili dvorští fotbalisté pouhý bod a v kole desátém přijeli do Železnice. Tehdy náš silně motivovaný tým rezervu divizního týmu zdolal 3:0 a karta se počala obracet. V závěrečných třech podzimních utkáních svěřenci trenéra Jiřího Rejla třikrát prohráli, asi nejvíce všechny překvapila domácí prohra s Žacléři 2:5. A přišlo jaro a Dvůr stále tápal. Pouhé dvě remízy na domácí půdě překvapily asi všechny. Ale pozor, před týdnem doma Stanislav Ježek a spol. porazili Skřivany 6:3 a tým naznačil návrat formy, kterou kvitoval i kouč Jiří Rejl, který tentokrát nastoupil i na hřiště. 

"Podle mého názoru naše zasloužené vítězství proti velmi kvalitnímu týmu", to bylo hodnocení trenéra. A sestava plná kvalitních borců typu Martina Otradovského, Jana Prokůpka či nestárnoucího Stanislava Ježka, to je záruka toho, že nás ve Dvoře Králové nečeká žádná procházka.

 

• A co nového v týmu Železnice, to do pozvánky na toto utkání sděluje trenér Blažej:

 

1) Asi začněme hodnocením soupeře:

 

"Myslím, že nemá cenu se přesvědčovat o kvalitě soupeře, která je velká. Samozřejmě ve Dvoře musí nyní především koukat na boj o divizní setrvání, ale pro mne tato skutečnost nic neznamená, protože mám úctu k umění fotbalistů, kteří proti nám v dresu soupeře vyběhnou. A výsledek se Slavojem Skřivany musel domácí sestavu naladit do pozitivna".

 

2) V minulém kole jste potěšili všechny železnické fanoušky vysokým vítězstvím nad Jiskrou Kocbeře a definitivním razítkem na postupovou listinu, jaké je Vaše hodnocení?

 

"Výsledek skvělý, návštěva výborná, oslavy mohutné. Fanoušci nám připravili dokonce i ohňostroj a ukázali nám, jakého dvanáctého a třináctého hráče v nich máme. Zlí jazykové tvrdí, že ještě v pondělí ráno bylo na hřišti velmi živo a že zřejmě došly i některé stížnosti na rušení nočního klidu. Ale zase tak často to nečiníme, takže prosíme dodatečně o toleranci. Klukům děkuji za to, jak se vyrovnali s tímto zápasem a vyzdvihl bych Dana Bartáka, který ho sehrál od 3. minuty se zlomeným nosem a stihl ho nejen dohrát, ale ještě dát dva góly a na další přihrát. To byla skvělá ukázka přístupu. Musím říci i za sebe, že mne i v tomto věku atmosféra zápasu i dění po něm hodně pozitivně naladily".

 

3) A co nás tedy čeká v dalších zápasech?

 

"Určitě další dva zápasy nebudeme hrát s kompletním soupiskovým kádrem. Svá zranění budou léčit či doléčovat Lukáš Haken, Tomáš Bucek, Jakub Mestický a Dan Barták, Do Dvora nám nepojedou pomoci ani Tomáš Bíšek či Tomáš Repka, takže sestavu a kádr hodně omladíme. Jeden z našich politiků řekl po volbách "dále bez devadesátek", takže trochu předpověděl stav, který nás v květnu v železnickém fotbale tak trochu čeká. A pro fandy možná přidáme i malý bonus, třeba se na hřišti objeví i rodinná kavalerie dvou generací. Ale věřím, že na dvorském trávníku nezklameme. Ostatně sekretář Pavel Kozák tým umí dostatečně motivovat".

 

4) Vzkážeme něco divákům?

 

"Je pro Vás připraven autobus, podrobnosti jsou zde na facebooku klubu. Pojeďte s námi a buďte tolerantní. Ale věřím, že oslavy se na hráčích již neprojeví. Pojeďte povzbudit i naše juniory, kteří určitě dostanou příležitost."

 

Připomínáme, že zápas začíná v sobotu 21. května od 17.00 na stadionu Pod Hankovým domem. 

Hlavním rozhodčím bude David Novotný, který bude mí na čarách velezkušené asistenty Zbyňka Novotného a Vladana Haleše.