Lázeňský pohár 2022 - rozlosování: 18/07/2022

První přípravné utkání A-týmu před vstupem do nové sezóny 14/07/2022

Více zde...

Letní příprava mužů očima trenéra A-týmu: 07/07/2022

Více zde...

"Jak šel čas, aneb ŽELEZNICKÉ ÁČKO vede I.B třídu !!" : 10/11/2021

Podzimní část soutěžního ročníku 2021/22 začala letos netradičně již poslední víkend v červenci, ale tento krok KFS byl prozíravý už vzhledem ke zkušenostem z minulých dvou let.

Nováček ze Staré Paky na jeho půdě, to byl los, který nás nepotěšil. Navíc týden předtím hrál náš tým Lázeňák na domácí půdě a ne úplně se mu tam dařilo, společensky se kádr také projevil, trénovalo se málo a zranění - to byl zářez. Mestický a Klouza mimo hru, Crha na dovolené, Kypr po očkování, Odvárka čekali Kabáti. Domácí vůbec nebrali v potaz naše vedení díky Buckovi a přehráli nás rychlostí, bratři Luňákové excelovali, vedli již 4:1, v závěru jsme se zmátořili a upravili skóre Repkou. Byl to takový zvláštní zápas, ve kterém byla Stará Paka lepší, ale její prozíravý tlak na jednoho z nejhodnějších sudích kraje Pepu Janotu byl efektivní, i když řekněme popravdě, měla být na nás ještě jedna penalta, ale náš gól na 4:3 byl zřejmě také zcela regulerní.

Tým na tom nebyl dobře a čekal nás čtvrteční pohár (4. srpna) doma s Kunčicemi. Byl to zápas o sebevědomí, hráli jsme trochu ustrašeně v první půli, po přestávce jsme se zvedli a zaslouženě se dostali do vedení. Souboj Honzy Kypra s hostujícím brankářem Gallem byl velmi zajímavý, z pěti samostatných nájezdů dal náš útočník jen jeden. A pět minut před koncem to přišlo, hostující snajpr Novák vypálil z 25 metrů levačkou a bylo to 3:3. Penalty jsme prohráli a Červený Kostelec do Železnice v rámci dalšího kola nepřijel.

Tři stovky diváků byly zvědavy, zdali okresní derby doma s Kopidlnem zvládneme. Do sestavy se vrátili Mestický a Klouza, šanci v základu dostal dorostenec Filip Burgert. No a šlo to, 2:0 v poločase, 6:1 na konci. Vyzpovídali jsme soupeřovu defenzívu a hodně nás potěšil názor hostujícího velezkušeného Tomáše Sedláčka - "chtěli bychom hrát jako vy". Nutno říci, že Kopidlno nehrálo v poli vůbec špatně.

A čekal nás Baník Žacléř venku, tento tým jsme doposud doma nikdy nepřivítali. Žacléřský vál je velký a navíc nemá žádné optické ohraničení, takže prostor spíše atletický. A forma nás zase opustila, sice jsme stihli reagovat díky parádě Kypra na vedení domácích, ale druhý poločas jsme pouze neproduktivně tlačili a šance nedávali. V závěru jsme měli štěstí zase my. Přišly penalty, na ně už byl připraven střídající Doruška a odvrátil klinickou smrt, když nohou vykopl poslední pokus domácích, kteří mohli rozstřel vyhrát. Následně proměnil Kypr a domácí ne, takže nás alespoň hřály dva body.

Doma Miletín, těžký nepříjemný soupeř. Oba protivníci v týdnu nic moc, my se špatnou tréninkovou morálkou, Miletín slavící narozeniny Jindřicha Kulhánka. V tomto duelu poprvé ukázal Roman Klouza svou cenu pro manšaft, v 54. minutě ho našel radimský spoluobčan Honza Míka a Roman skvěle umístil míč vedle miletínské opory v brance - Richtera. V závěru jsme vše ubránili a obrovsky cenná výhra byla světě.

Bucek a Haken, to byly zásadní absence v dalším zápase v Nové Pace. Ukončení činnosti nám navíc oznámil Patrik Crha, který dal přednost svému osobnímu životu. Na pátečním tréninku trochu plály emoce, trenér oznámil nové rozestavení a také ho zkoušel, což těžce nesla řídící jednotka. Se třemi stopery jsme na těžkém terénu Paku nepustili téměř do ničeho, upřímně - ani packá defenzíva se nijak nepřetrhla. Běžela poslední minuta, Klouza vyrazil na Ondřeje Janoucha  a ten volil malou domů, kterou hodně podcenil domácí gólman a míč skončil v brance. Ondra nezapomněl, kde bydlí, zlehčil tuto kuriozitu sekretář Pavel Kozák. Stejné dvojici Janouch - Strohschneider se to povedlo poté ještě jednou v Dolní Kalné. Body obrovsky šťastné, do týmu se mohla vráti pohoda, z pěti zápasů jsme již měli 11 bodů.

A do Železnice přijelo následně béčko Vrchlabí, běhavý, technický, šikovný soupeř. My jsme přepnuli do útočného módu, sice jsme si do pauzy nechali dát gól na 1:1, ale pak rozjeli spanilou jízdu Haken, Kypr a Klouza a vedli jsme již 5:2, v závěru se kuriózně trefil hlavou do vlastní branky Roman Klouza. Výsledek 5:3 byl zajímavý a ukázal, že můžeme hrát různorodě. Snad jenom žlutých karet bylo v tomto zápase moc, přitom oba týmy hrály korektně a slušně.

Další zářijovou sobotu nás čekalo derby v Jičíně, domácí připravili zajímavou sestavu, nastoupil i matador Velich, v průběhu zápasu pak kanonýři áčka Fidrich a Matějka. Bez nemocného Hakena jsme hráli takticky výborně, domácí rezerva se prakticky do ničeho nedostala a díky důležitému gólu Bartáka na 0:1 jsme mohli hrát s čistou hlavou a ta pomohla dalším dvěma brankám Starého a Míky. Až v závěru Jičín snížil. Bylo to dobré taktické utkání, konstatoval trenér Blažej.

A doma zápas nervů se Slavojem Skřivany. Soupeři se příliš nedařilo, ale do Železnice přijel téměř kompletní a hrál dobře, což konstatovali i hostující fandové. V brance hostů stál fantóm "fotbalové opery" Patrik Jebavý a ten chytal jak legendární Plánička. Nakonec jsme se dočkali, jeden z momentů podzimu předvedla dvojice Beránek-Klouza a nádherná průniková kolmice byla zužitkována právě Romanem. Ve druhé půli se trefil o tyč Adam Starý, zdálo se být vše v klidu, ale Vysuček snížil a tak se o body bojovalo až do závěrečného hvizdu mladíka v černém Jakuba Ježka. Další tři body a zastavili jsme se na dvaceti.

A jedeme zase ven. Už o půl jedné v sobotní čas nastupujeme v Bílé Třemešné proti "domácím" Kocbeřím, hrajeme však šíleně. Sice Roman Klouza opět ukazuje, jak je letos cenným hráčem, ale neuvěřitelná hrubka minutu před přestávkou přinesla poločasový stav 1:1. Kabina burácí, nicméně poslední tým tabulky je na koni a zle nás trápí. Jak je důležité míti Klouzu, vedeme zase 1:2, domácí jdou do deseti po vyloučení Brutovského, vše dovršuje poslední minuta, nejprve Klouza mazácky dává na 1:3 a poté Kocbeře inkasuje druhou červenou. Mátožný a v obraně lehkovážný, to byly atributy výkonu podle trenéra.

A je tu říjen. Pod topoly přijíždí vedoucí celek soutěže z města ZOO - Dvůr Králové B. Náš tým je ohromně bojovně naladěn a než se Standa Ježek a spol. zorientují, prohrávají v osmé minutě 0:2. Hrajeme velmi dobře a vše dovrší krásná akce Klouza - Bucek na 3:0 v 39. minutě. Otradovský s Žabou se nedostali do žádné šance a i když opticky po přestávce působí hosté dobře, je to jenom po vápno a někdy ani to ne. My jsme mohli dát další branky, ale Hagi není hlavičkář a ani zívající branka nebyla výzvou k netradičně vstřelené brance. Hosté sice mají pocit, že mohli uhrát lepší skóre, domácí realizační tým však lituje, že "Železka" nevyhrála 4:0, nebo 5:0. Zápas vidí 220 diváků.

A je tu Úpice venku. Sparta se rozjela a sbírá po špatném začátku výhru za výhrou. Nám chybí Mestický, Bucek a Beránek, nejede ani žolík Repka, opět nastupujeme s třemi stopery a s dvěma dorostenci Burgertem a Šťastným v základu. Na lavičce jsou dva "debutanti" z béčka Bíšek a Bičiště a oba jdou v průběhu hry na plac. Oba týmy prakticky bez šancí, výsledek 0:0 zcela odpovídá. Při penaltách se zraní Doruška (rameno), střídat však nechce a domácí jsou v rozstřelu suverénní, Adam Starý nedává čtvrtý pokus a z Úpice vezeme bod. I ten však není zklamáním.

Bez Hagiho nastupujeme doma proti Kobylicím, které jsou v jisté personální krizi. I my jsme takoví trochu vybrakovaní, zkoušíme tři stopery i doma, ale do přestávky to nefunguje, vedeme jen 2:1 a hosté s veterány v sestavě hrají v deseti. Po pauze Kobylice doplňují tým a my zahajujeme již s Beránkem nevídanou demolici. Deset gólů za poločas, to ještě Železnice neviděla. Obrovská překážka prvního poločasu pro naše střelce - brankář Šuhájek je v depresi a i on dělá dvě chyby. Kypr se trefil čtyřikrát, Klouza třikrát, Barták nasměroval míč do branky od tyče. "Sparťan" v hledišti jásá a sděluje - tak to jsem ještě neviděl. Dvůr prohrává ve Staré Pace a náš tým jde poprvé do čela tabulky.

A je tu Dolní Kalná, sychravé počasí, blátivý terén, motivovaní domácí. Obrovsky těžký zápas, na hřišti se fotbal dá hrát jen bojovný, kombinace je spíše nevýhodou. Svěřencům trenéra Navrátila chytá výborně Scharm, likviduje několik loženek a Kalná stále žije. Po přestávce šancí ubývá, žlutočerní stále hrozí z brejků. V 74. minutě domácí opora Tomáš Navrátil kopne v nepřerušené hře ve vlastním vápně Klouzu, ten oplácí a oba jsou ven. Měla to být penalta, ale to nikdo neřeší, deset minut před koncem přicházejí velké chvíle Bartáka a Burgerta, skvělý centr Dana posílá náš benjanbínek v sestavě do sítě a výhra 1:0 je na světě. Filda si tak připisuje první gól za Áčko a navíc gól, který zařídí tři body!! Ohromně si tohoto výsledku vážíme - to jsou slova z železnické kabiny. Dvůr doma senzačně padá s Baníkem Žacléř 2:5 a vedeme o čtyři body.

Poslední dějství doma, přes 300 diváků, v předehrávce hostíme bez rychlých halvů Bucka a Klouzy Starou Paku a asi chceme vrátit zatím jedinou prohru. Na výborného soupeře se takticky výborně připravíme, první půle je v naší režii, dva góly jdou ze standardek, aut a trestňák. Kracík trefuje břevno, Burgert ztroskotá na Musilovi. Vedení 2:0 už nepustíme, i když se Drusanovi chlapci hodně zlepší, ale hrají jen po vápno a navíc tvrdošíjně posílají vysoké míče dopředu a tam prostě kraluje naše "Mlékárna Kunín" (tento termín jsme si vypůjčili z facebooku Staré Paky) v podobě Haken, Kracík, Kypr. Nová Paka vítězí ve Dvoře 1:0 a my máme v čele tabulky sedm bodů náskoku. To asi nikdo nečekal !!