Aktuality

Soutěžní ročník 2020/21 ukončen !! 05/05/2021

Více zde...

Fotbalový měsíčník okresu Jičín, č.1 29/04/2021

Více zde...

Rozhovor s Mgr. Vladimírem Blažejem, novým členem VV OFS Jičín 09/03/2021

Více zde...

Rozhovor s Pavlem Kozákem 28/02/2021

Více zde...

Dospělý fotbal v Železnici se opět probudil !! 13/12/2020

Více zde...

Pozvánka na utkání našich celků - víkend 10. - 11.10.: 09/10/2020

Více zde...

A-tým se v neděli představí doma, soupeř: Vrchlabí "B" 09/10/2020

Více zde...

Dospělý fotbal v Železnici se opět probudil !! 13/12/2020

 

⚽ Dospělý fotbal v Železnici se opět probudil ⚽

 

 

• V pátek 4.prosince se 18 postav v modrém objevilo na prvním tréninku na umělé trávě v Lomnici nad Popelkou v rámci okysličovacího pohybového cvičení na dvě branky. 

 

 

• V pátek 11.prosince sehrálo kombinované družstvo železnických přípravný tréninkový duel s domácí Lomnicí s výsledkem 3:7 (2:2, 0:0, 1:2, 0:3), branky dali Honza Kypr 2x (1x pen.) a Roman Klouza.

 

 

Pokud se Vám bude zdát, že čísla v závorce k fotbalu jaksi nepatří, je to proto, že se hrálo 4x20 minut a hráči se střídali v těchto periodách.

 

A v jaké sestavě jsme hráli - v brance byl Jakub Kyselo, v obraně se střídali Filip Burgert, Petr Chaloupský, Štěpán Kracík, Adam Starý, Tomáš Odvárko, Jan Bartoš, Ondřej Daniš a Ondřej Matoušek, v záloze Michal Beránek, Tomáš Bucek, Roman Klouza, Jan Štastný, a Ondřej Drahoňovský, v útoku Jan Kypr a Petr Bičiště.

 

 

"O výsledek vůbec nešlo, jsem rád, že jsme se probudili z "psího" spánku a mám radost i z účasti dorostenců. Kromě Honzy Kypra se velmi dobře ukazuje Filip Burgert. Řada hráčů pochopitelně chyběla, proto v brance zaskočil i Kuba Kyselo, ale například Petr Bičiště má v prosinci stoprocentní účast na trénincích, což historie napamatuje (smích)", komentoval zápas trenér Vladimír Blažej.

 

 

• Pokud se nic mimořádného nestane, sejde se tým ještě v pátek 18. prosince v Lomnici nad Popelkou, uvažuje se o přípravném duelu s Bělou u Staré Paky se začátkem v 18.00 hod.

 

 

• A jak je plánována příprava?

 

"Samozřejmě plánujeme, protože termínovka 1. B třídy je venku a víme, že budeme začínat první víkend v březnu. Plánujeme přesto, že těžko můžeme předvídat jakékoliv kroky vlády. Tréninky bychom zahájili v pátek 8. ledna v Lomnici nad Popelkou a od 16. ledna bychom zde hráli zimní turnaj za účasti Dolního Bousova, Sobotky, Lomnice n. P., Přepeř B a dorostu Jablonce n. N., po turnaji si dáme jeden víkend pauzu, 20. února bychom hráli v Nové Pace s dosud neurčeným soupeřem a o týden později hledá protivníka sekretář Pavel Kozák", odpovídá na tuto otázku trenér Blažej.

 

 

• Na závěr stručné hodnocení podzimu a prognóza jarní části:

"Pokud vedete tabulku o pět bodů, určitá spokojenost může nastat, ale tento náskok můžete během dvou kol ztratit. Mohli jsme vést o více, ale ztratili jsme tříbrankový náskok doma s Úpicí a vzápětí jsme v Dolní Kalné opět remizovali, bohužel oba penaltové rozstřely jsme prohráli. Na jaře máme sehrát plných 17 zápasů, nicméně stát se může leccos a počet utkání u jednotlivých týmů může být velmi variabilní. Bude potřeba širší kádr, ten snad máme, a hlavně minimum zdravotních problémů. Určitě budu čím dál více zapojovat mladší hráče, jejich entuziasmus bude v některých fázích různých utkání hodně zapotřebí", uzavřel trenér.