A-tým se v neděli představí doma, soupeř: Sparta Úpice 24/09/2020

Pozvánka na utkání našich celků - víkend 19. - 20.9.: 17/09/2020

Pozvánka na utkání 9.kola 1.B třídy Železnice "A" - Vrchlabí "B"

12. 08. 2018 Železnice - Vrchlabí "B" 1 : 2 (Crha z penalty)
23. 03. 2019 Vrchlabí "B" - Železnice 1 : 0
29. 09. 2019 Železnice - Vrchlabí "B" 3 : 3 (Klouza, Starý, Barták)

- Něco o soupeři:
FC Vrchlabí B vyhrálo okresní přebor Trutnovska v soutěžním ročníku 2017/2018 a od tohoto primátu se rezerva metropole východních Krkonoš v krajské soutěži pevně zabydlela. I v letošním ročníku Vrchlabí čeří vodu, aktuálně je na třetím místě tabulky se 17 body a má odložený zápas v Kopidlně. Pokud by ho hráči Vrchlabí zvládli, mají stejný počet bodů jako náš tým.
Vrchlabský kolektiv je složen tak, jak se na juniorku sluší a patří, většinu zápasů hraje v módu 8+3, tedy osm mladíků a tři zkušenější hráči. Gólů celek moc nedává, v sedmi duelech jich dal jen devět, ale také moc neinkasuje. Pomineme li debakl ve Dvoře Králové 0:6, pak ve zbývajících šesti utkáních inkasovali vrchlabští pouhé dva góly. I to svědčí o kvalitách defenzívy a dorosteneckého gólmana Kleknera, který je stálou součástí sestavy.

Co řekl trenér David Votoček před sezónou: "V novém ročníku 1. B třídy bychom se rádi pohybovali v klidném středu tabulky. V B-týmu chceme dávat příležitost mladým odchovancům, aby se případně mohli co nejdříve připravit do A-mužstva".
V posledním domácím zápase porazilo Vrchlabí SK Miletín 1:0, vítěznou branku vstřelil Lubor Mejsnar.
Do kabiny přibyl před sezónou David Tran z dorostu, odešel Pavel Farský do Bělé u Staré Paky.

- Situace v našem týmu:
Železnický tým sehrál utkání v Dolní Kalné a na tento duel chce co nejrychleji zapomenout. Na hřišti soupeře se kolektivu herně zejména ve druhé části hry nedařilo a řada mladších hráčů se nechala strhnout věcmi, se kterými nemá tak úplně moc zkušeností. Tým nakonec prohrál i penaltový rozstřel a v posledních dvou střetnutích získal dva body a pronásledovatelé se už hodně přiblížili.

Co říká k nadcházejícímu zápasu trenér Vladimír Blažej: "Stačí se podívat na výsledky s béčkem Vrchlabí a je nám jasno. Proti nám hraje velmi rychlý a technický soupeř, který je dobře řízen zkušenými fotbalisty. Bilančně jsme doposud s tímto soupeřem získali pouhý bod, navíc naši poslední vyloučení hráči se rekrutovali právě ze zápasu ve Vrchlabí. Díky ztrátám v posledních dvou kolech nám asi velí svědomí bodovat, ale bude to velká šichta. Navíc hrajeme bez skvělých fanoušků pouze před zraky pořadatelské služby."

Železnice trénovala v minulém týdnu opět dvakrát, účast byla opět velmi dobrá. Kádr se zatím obešel bez zranění a karantén, věřme, že se do neděle nic nestane.

Vedoucí týmu Pavel Kozák tradičně sděluje podrobnosti o kádru: "V pátek začne opět trénovat Jan Kypr, který nám o minulém víkendu citelně chyběl díky stomatologickému zákroku. Pravděpodobně nebude k dispozici Matěj Daniš (záda), ostatní hráči budou zřejmě k dispozici v plné polní. Čeká nás poslední zápas před nucenou přestávkou, určitě by bylo příjemné si zakřičet vítězný chorál. Na zápas posílíme pořadatelskou službu v rámci možností a potřeb."

Delegaci na zápas obdržel Varol Ikizgul, na čarách budou Mykhaylo Mykytynets a zkušený Miloš Hofman, delegátem zápasu je Miroslav Přibyl.

- Zajímavosti z posledního kola 1. B třídy:

1) Kobylice již podruhé mimo hru - karanténa v týmu kobylického Spartaku úřadovala v minulých dvou kolech, Staré Buky a Úpice proti svěřencům trenéra Libora Tobiška nastoupit nemohli. Kobylice mají zatím po šesti odehraných utkáních čtyři body a čeká je logistický oříšek, kdy tato odložená utkání odehrají. Navíc týmy čeká minimálně dvoutýdenní přestávka a hledat volné termíny bude velmi obtížné.

2) Skřivany venku opět tenisově - asi velmi emoční utkání se hrálo v Bílé Třemešné, kde hraje Jiskra Kocbeře. Slavoji byl vyloučen v 34. minutě Drahoš Jebavý, ale svěřenci Jiřího Suchánka se nedali zaskočit. V hlavní roli působil Vojtěch Šimbovský, který se hodně zabydluje na hrotu útoku. Kocbeře korigovaly z dvou penalt Brutovským a zatímco Skřivany nebyly vůbec spokojeny s výkonem rozhodčího, tak domácí trenér Šolc konstatoval, že vystupování a chování spolku Skřivan se šílenou ukázkou toho, jak to nemá vypadat.

3) Drama ve Starých Bukách - derby okresu Trutnov se zdálo být v 80. minutě rozhodnuto, Buky vedly 3:1 a měly řadu šancí, ale v 83. minutě Ondráško snížil a tentýž hráč mohl v poslední minutě ve skluzu vyrovnat. Nestalo se a tak se Baník usadil na posledním místě tabulky se třemi body, o dva body mu utekla Dolní Kalná. A nyní čeká Žacléř rozjetá Úpice.

4) Žlutý festival v Kopidlně - jako pole plné řepky vypadá bilance žlutých karet v okresním derby Kopidlno-Jičín B. O osudu zápasu rozhodla vlastní branka jičínského Švorce v 8. minutě a od té doby se o další vývoj tvrdě bojovalo. Čtyři žluté kartičky viděli domácí hráči, pět varování spatřili hráči rezervy Jičína. Rozhodčímu Jáchymu Tučkovi se tedy žluté karty v kapse neohřály a často se chladili na čerstvém vzduchu. Kopidlno má již 14 bodů, je páté, má o zápas méně a je velmi příjemným překvapením dosavadního ročníku.

5) A evergreen na závěr se jmenuje Dominik Rosputniak - sedm gólů dal kanonýr Nové Paky v posledních třech zápasech. Do Nové Paky přijel k dalšímu zápasu Dvůr Králové a co na to Rosputniak? Asi toto - nastřílel svěřencům trenéra Rejla pět branek a k té šesté pustil nakonec spoluhráče Macháta. Výsledek 6:1 a Nová Paka útočí na čelo. "Domácí byli velmi produktivní a zkušenost rozhodla", konstatoval lodivod Dvora Jiří Rejl.