Aktuality

Soutěžní ročník 2020/21 ukončen !! 05/05/2021

Více zde...

Fotbalový měsíčník okresu Jičín, č.1 29/04/2021

Více zde...

Rozhovor s Mgr. Vladimírem Blažejem, novým členem VV OFS Jičín 09/03/2021

Více zde...

Rozhovor s Pavlem Kozákem 28/02/2021

Více zde...

Dospělý fotbal v Železnici se opět probudil !! 13/12/2020

Více zde...

Pozvánka na utkání našich celků - víkend 10. - 11.10.: 09/10/2020

Více zde...

A-tým se v neděli představí doma, soupeř: Vrchlabí "B" 09/10/2020

Více zde...

A-tým zajíždí v sobotu do Dolní Kalné 02/10/2020

 

Pozvánka na fotbal - Železnice jede do Dolní Kalné s cílem napravit domácí remízu


FK Dolní Kalná - TJ Sokol Železnice "A" - sobota 3. října od 15.00 hodin- Dosavadní výsledky od soutěžního ročníku 2017/2018:


04. 11. 2017 Dolní Kalná - Železnice 2 : 2 (Mestický, Crha)
03. 06. 2018 Železnice - Dolní Kalná 3 : 0 (Kracík, Crha, Beránek)
28. 10. 2018 Železnice - Dolní Kalná 1 : 1 (Barták)
08. 06. 2019 Dolní Kalná - Železnice 3 : 2 (Beránek, Nožička)
05. 10. 2019 Dolní Kalná - Železnice 1 : 3 (Klouza 2, Crha)
 

- v červnovém AGRO CS CUPU jsme doma hráli s Dolní Kalnou 3 : 3 (Klouza, Míka, Barták), když jsme do přestávky prohrávali 0:3 a tento stav trval ještě v 78. minutě.
 
 

- Něco o soupeři:

FK Dolní Kalná je již náš tradiční soupeř v 1. B třídě, tým hraje své domácí zápasy v útulném areálu "Pod kaštany", kde před nedávnou dobou zrekonstruoval své kabiny, které jsou nyní v excelentním stavu. V nedohraném ročníku 2019/2020 obsadili fotbalisté našeho budoucího soupeře velmi dobré šesté místo s 21 body a skóre 34:27, tedy skončili jen o tři body za naším celkem. 
Méně se daří Dolní Kalné v ročníku letošním, na svém kontě má pouze tři body a poměr branek činí 8:17.  V dosavadních sedmi střetnutích vyhrála Kalná jen jednou a to sice se Dvorem Králové B v poměru 3:2. V domácím prostředí prohráli letos dolnokalenští fotbalisté se Skřivany 1:2, s Vrchlabím 0:1 a s Kopidlnem 0:1. 11. Takže doma žádná hitparáda ...
Do kabiny svěřenců trenéra Tomáše Navrátila přišli před sezónou Stránský a Kalenský ze Studence a z Chotěvic gólman Adolf Scharm, naopak neodešel nikdo. V Dolní Kalné působí podobně jako u nás rezerva ve III. třídě, takže hráčů má klub poměrně dostatek, je otázkou, kdo je kdy k dispozici.
Tomáš Navrátil pravil před zahájením tohoto soutěžního ročníku: "Po vhodném doplnění a zejména omlazení kádru chceme čeřit vody 1. B třídy a již na podzim získat dostatečný počet bodů. Chceme našim divákům předvádět pohledný ofenzívní fotbal podpořený kalenským srdíčkem".
To srdíčko domácí borci opravdu mají, ne nadarmo jsou považování za jeden z nejbojovnějších mužstev soutěže.
 
 

- Situace v našem týmu:
Železnický tým sehrál v posledním kole zápas plný změn a zvratů, po poločasovém vedení s výbornou Úpicí 3:0 (Kypr, Odvárko, Míka) nezvládli svěřenci trenéra Blažeje část druhou, díky výškové převaze a standardním situacím hosté dokázali srovnat na 3:3 a navíc ještě vyhrát penaltový rozstřel. Byla to první ztráta celku v letošní sezóně a věřme, že na železnickém souboru nezanechá více stop než by bylo zdrávo.
Co říká k nadcházejícímu zápasu trenér Vladimír Blažej: "Historie našich zápasů vždy přinesla velmi vyrovnané duely, ve třech případech si vzpomínám na hodně extrémní podmínky, ve kterých se hrálo. Dolní Kalná je velmi bojovný tým s mimořádně praktikovaným nasazením a jejich styl nám ne tak úplně sedí. Nicméně ve většině vzájemných utkání jsme byli v jejich závěrech o hodně aktivnější, což může něco signalizovat. Letošní výsledky soupeře příliš neřeším, každý zápas je jiný a v Kalné to bude opět specifické a velmi těžké. Bude hodně záležet na tom, jak zvládneme defenzívu domácích a jejich rychlý přechod do útoku, pozor si určitě musíme dát na sprintéra Dresslera."

Železnice trénovala v minulém týdnu dvakrát, účast byla velmi dobrá. Navíc se do kádru vrací Lukáš Haken a Tomáš Repka, kteří proti Spartě Úpice citelně chyběli. Trénovat začal i Dan Barták, což zvýší konkurenci v ofenzívě.

 

Vedoucí týmu Pavel Kozák k tomuto tématu říká: "Pokud se nic nestane, odjede do Kalné kompletní kádr. K dispozici jsou i oba brankáři. Dlouhodobá zranění Bíška a Kysela jsou již stálým příběhem, ale kabina je dostatečně naplněná." Sraz hráčů je v Dolní Kalné ve 14.00. 

Delegaci na zápas obdržel Milan Kudláček, asistenty budou Lukáš Steklík a Jaromír Valihora.
 

 

 Střelci:
5 - Kypr, 2 - Kadlec, Klouza, Repka, Haken, Míka, 1 - Crha, Beránek, Starý, Barták, Odvárko, vlastní
 

 Asistence:
5 - Barták, 3 - Míka, 2 - Klouza, Kypr, 1 - Haken, Bucek, Mestický, Klouza, Crha, Beránek
 
 
 Žluté karty: 
1 - Mestický, Kracík, Bucek, Barták, Haken, Repka, Kypr
 
 
 
- Zajímavosti z posledního kola 1. B třídy:
 
1) Konec defenzívního kouzla Vrchlabí - pouhé dva góly v pěti střetnutích obdržela rezerva Vrchlabí v dosavadním průběhu soutěže, ve Dvoře Králové jich však oslabený tým inkasoval plných šest. Brankář Jan Klekner, věkem ještě dorostenec, si tentokrát sáhl na dno "osamělosti fotbalového brankáře". Takže celkový poměr branek se měnil u vrchlabského kolektivu z 8:2 na 8:8. "Konečně jsme předvedli výborný výkon a zaslouženě zvítězili", liboval si po zápase kouč Dvora Jiří Rejl.
 
2) Střelecké probuzení Miletína - pouhopouhé tři vstřelené branky měli na kontě fotbalisté Miletína v šesti mistrovských utkáních. Koncovka se zdála býti velkou slabinou týmu, až musel přijít ke slovu Jan Hátle. Ten zaznamenal v zápase s Dolní Kalnou tři góly, čtvrtý dal Kňourek a posledních 90 minut tedy přineslo Miletínu větší produktivitu než předchozích 540. Jenže vedoucí Antonín Kraus nebyl spokojen: "Dát čtyři branky je sice super, ale pokud máte v zápase tolik tutovek, je to prostě málo". 
 
3) Kejzlar řádil v Železnici - v poločase vedli železničtí fotbalisté nad Spartou Úpice 3:0 díky brankám mladých pušek (Kypr ročník 2002, Odvárko ročník 2000 a Míka ročník 1999), ale po pauze přišla ke slovu zkušenost Martina Kejzlara.
Exdivizní střelec Trutnova byl velkou postavou druhé části hry, dal dva góly, bylo na něho řada faulů a svou buldočí aktivitou a fyzickými parametry hodně rozvrátil domácí defenzívu zejména při standardních situacích.
"Nadstandardní výkon obou družstev", tak hodnotil duel trenér Úpice Radek Kaplan. "Citelně nám chyběli Haken a Repka", litoval neúčasti svých hlavičkářů trenér Železnice Vladimír Blažej, který rovněž ocenil kvalitu zápasu.
 
4) Tomáš Klaban se stává postrachem soupeřů - postavení papírového favorita nakonec Slavoj Skřivany proti Kopidlnu zvládl, ale neměl to doma rozhodně jednoduché. V napětí svěřence trenéra Suchánka opět držel Tomáš Klaban, který dal dva góly a v 69. minutě vyrovnal na 2:2.
"Instinkt zabijáka v podání hostujícího kanonýra Tomáše Klabana udělaly ze zápasu napínavou podívanou", ocenil individualitu v kopidlenském dresu domácí lodivod Jiří Suchánek.
 
5) V hlavní roli opět Dominik Rosputniak - tři góly ve Skřivanech, dva zářezy proti Kopidlnu, to byla bilance posledních dvou kol pro střelce Nové Paky Dominika Rosputniaka. A Dominik se nemíní zastavit, v derby utkání v Jičíně dal branky na 1:2 a poté na 1:3 a pačtí fotbalisté se vyhoupli na druhé místo. A dát ve třech zápasech sedm branek, to není obvyklá bilance pro žádného hráče. A nyní novopackého kanonýra čeká obrana Dvora Králové.