Pozvánka na utkání našich celků - víkend 26. - 27.9.: 24/09/2020

A-tým se v neděli představí doma, soupeř: Sparta Úpice 24/09/2020

Pozvánka na utkání našich celků - víkend 19. - 20.9.: 17/09/2020

Pozvánka na utkání 7.kola 1.B třídy TJ Sokol Železnice - SK Sparta Úpice

- ÁČKO odehraje jeden z klíčových zápasů podzimu, utkání začíná v 15:30 hodin

- Dosavadní výsledky od soutěžního ročníku 2017/2018:

21. 09. 2020 Sparta Úpice - Železnice 1 : 3 (Crha 3)

- v předchozích ročnících hrála Sparta Úpice 1. A třídu, odkud sestoupila v soutěžním ročníku 2018/19, když obsadila 14. místo se ziskem 36 bodů (1.A třída má 16 účastníků)

- Něco o soupeři:

SK Sparta Úpice je velmi tradiční klub, který v minulosti okusil zcela jiné vody než ty krajské. Po sestupu z krajské 1. A třídy obsadila Úpice v nedohraném ročníku 2019/2020 11. místo se 16 body. Po šesti kolech letošního soutěžního ročníku je náš budoucí soupeř šestý, získal 10 bodů a skóre 12:6, po nemastném začátku s prohrami v Kopidlně a Vrchlabí budí bilance posledních tří kol úctu, tři výhry, devět bodů a skóre 8:0. Doma Sparta zdolala rezervu Jičína 2:0 (Peterka, Šulitka), poté venku rezervu Dvora Králové rovněž 2:0 (Marel, Šulitka) a poté na svém stadionu Miletín dokonce 4:0 (Kejzlar, Peterka, Šulitka, Chráska).

Úpický fotbal má poměrně solidní zázemí a letos se kvalitně posílil. Z MFK Trutnov přišly divizní posily Martin Kejzlar a Jan Trčka, z dorostu pak Adam Špringer. Neodešel nikdo a nutno říci, že tito hráči kádr hodně vyztužili.

Trenér Sparty Úpice Radek Kaplan před zahájením tohoto soutěžního ročníku řekl: "Kádr jsme rozšířili o mladé hráče a doplnili o zkušené borce. Chtěli bychom se pohybovat ve vyšších patrech tabulky a neopakovat loňský podzim, který se nám nepovedl. Snad se sezóna odehraje na hřišti, hráči zůstanou zdraví a diváci nás budou podporovat."

S Úpicí jsme se letos setkali, v 1. kole Poháru KFS (v předkole zdolala Sparta Červený Kostelec 3:1) jsme doma remizovali v pěkném duelu 2:2 (Klouza, Starý - Kejzlar, Chráska) a na penalty jsme zvítězili 6:5.

- Situace v našem týmu:
Železnický celek porazil v posledním kole Staré Buky na jejich hřišti 2:0 (Míka, Haken) a nadále bez ztráty bodu vede tabulku. Bilance posledních tří kol je obdobná jako u Úpice - tři výhry, devět bodů a skóre 9:0.

Co říká k nadcházejícímu zápasu trenér Vladimír Blažej: "Úpici jsem po našem vzájemném pohárovém duelu tipoval jako adepta na přední umístění a v posledních kolech to tým jednoznačně potvrzuje. Je to konsolidovaný tým, má ve svém středu Martina Kejzlara a Jana Trčku a další výborné hráče. Na loňskou výkonnost musíme zapomenout, stojí proti nám velmi odhodlaný soupeř.  Ostatně v rozhovoru v posledním čísle Fotbalu v kraji se kapitán mužstva Milan Hanzlík netajil touhou se opětovně vrátit do krajské 1. A třídy".

Železnice tento týden trénuje 3x, ale účast na trénincích klesla z mnoha důvodů. Přesto kostra týmu věnovala přípravě hodně energie.

A klasická otázka na absence našich hráčů? "Chybět nám bude určitě pracovně zaneprázdněný Tomáš Repka, ze stejných důvodů je nejistý start Lukáše Hakena. Daniel Barták asi také nebude k zápasu stoprocentně připraven. Do kádru se vrátí Matěj Daniš a opětovně dostanou šanci hráči dorostu a rezervy", říká vedoucí týmu Pavel Kozák.

Delegaci na zápas obdržel Michal Šedivý, na čarách budou Lukáš Nožka a Vlastislav Kiezler.
Na utkání bude přítomen i předseda KFS, chystá se totiž předání jedné z prestižních cen jednomu z našich dlouholetých činovníků.

Střelci:
4 - Kypr, 2 - Kadlec, Klouza, Repka, Haken, 1 - Crha, Beránek, Starý, Barták, Míka, vlastní

Asistence:
5 - Barták, 3 - Míka, , 1 - Haken, Bucek, Kypr, Mestický, Klouza, Crha

Žluté karty
1 - Mestický, Kracík, Bucek, Barták, Haken, Repka

- Zajímavosti z posledního kola 1. B třídy:

1) Gesto Tomáše Bucka - běžela zhruba 20. minuta zápasu Staré Buky - Železnice a po kontaktu domácího obránce s naším halvem Tomášem Buckem odpískal rozhodčí trestný kop proti domácím. Nutno říci, že ten měl kopat z velmi nebezpečné vzdálenosti. Tomáš však "navštívil" rozhodčího a sdělil mu, že se o faul nejednalo. Jak řekl domácí kouč Jiří Skuček, takováto gesta se vidí jen velmi a velmi málokdy. Tomáš Bucek byl i z těchto důvodů oceněn jako jeden ze dvou hráčů zápasu z kádru TJ Sokol Železnice.

2) Skřivany opět řádily ve druhém poločase - podruhé za sebou vyhrál skřivanský Slavoj na cizí půdě 5:2. Podruhé za sebou rozhodl obrovsky produktivní druhý poločas. Nyní v Žacléři vedl domácí Baník 2:1, ale hosté bez Jiřího Dítě a Pavla Vysučka měli v základu dva nové hráče, odchovance Cidliny Vojtěcha Šimbovského a mladšího (!!) dorostence Ondřeje Kvačka. A právě tito dva hráči dali druhý a čtvrtý gól svého týmu.

3) Kocbeře lepily sestavu snad vteřinovým lepidlem - zranění Nováka a Kilevníka, svatba Zbyňka Šmída a z toho plynoucí účast hráčů svatebčanů přivedla kocbeřský tým na samý pokraj možností. Mimořádná hráčská nouze tým semkla a výhra 3:2 nad Kobylicemi přivedla tým na sedm bodů a na deváté místo tabulky. " Úroveň utkání odpovídala postavení obou týmů v tabulce", řekl zápasu trenér Jiskry Vítězslav Šolc.

4) Dolní Kalná bojuje s kondicí v závěru zápasů - stav 3:0 pro domácí Dolní Kalnou byl na ukazateli skóre již ve 47. minutě, kdy se trefil Tomáš Hampl. Jenže tento stav nic neřeší, protože dolnokalenští fotbalisté zřejmě závěry zápasů ne tak úplně fyzicky dávají. Béčko Dvora Králové dokázalo po 80. minutách hry stále tempo držet a góly Ježka a Žaby upravit stav na 3:2 ještě pět minut před koncem. "Měli jsme pořádné štěstí", konstatoval domácí sekretář Tomáš Navrátil.

5) Dominik Rosputniak kanonýrem k pohledání - tři góly ve Skřivanech, dva zářezy proti Kopidlnu, to je bilance posledních dvou kol pro střelce Nové Paky Dominika Rosputniaka. V několika zápasech úvodu sezóny Nové Pace tento forward chyběl a jeho absence je možným vysvětlením některých překvapení na úkor svěřenců trenéra Jiřího Zemánka. Novopačtí fotbalisté nastříleli v posledních dvou zápasech deset gólů a velmi důrazně řekli - s námi se prostě bude muset počítat.