Aktuality

Starší žáci se zúčastní 16.2. halového turnaje v Jičíně 07/02/2020

Více zde...

Program zimního soustředění mužů (30.1. - 2.2. 2020) 27/01/2020

Více zde...

Železnice vyhrála halový turnaj v Jičíně! 13/01/2020

Více zde...

Rozlosování a příhlášené týmy na halový turnaj 11.1. v Jičíně 02/01/2020

Více zde...

Program zimní přípravy můžů 31/12/2019

Více zde...

Podzimní hodnocení A-týmu 25/11/2019

Více zde...

pozvánka na poslední kolo podzimní části 1.B třídy Skřivany : Železnice a další zápasy našich celků 30/10/2019

Více zde...

Železnice vyhrála halový turnaj v Jičíně! 13/01/2020

 

 

V sobotu 11. ledna zahájili fotbalisté Železnice prvními fotbalovými krůčky přípravu na jarní část soutěže účastí na halovém turnaji v Jičíně pořádaného SK Robousy. Na startu bylo celkem 8 týmů.
 
 
Celkem 17 fotbalistů bylo rozděleno do týmu "A" (zkušení) a týmu "B" (nadějní), z kádru áčka jsme postrádali Beránka, Crhu, Starého, Bartáka, Šuka, dále chyběli další hráči z širšího kádru, například Rohlíček, Bartoš či Mareček.
 
 
A tým: Zbyněk Šoltys - Jaroslav Daniš, Matěj Daniš, Ondřej Drahoňovský, Tomáš Bíšek, Tomáš Bucek, Tomáš Repka, Jakub Kyselo, Jan Nožička
 
B tým: Matěj Kinčl - Tomáš Odvárko, Jan Míka, Roman Klouza, Filip Kadlec, Jakub Mestický, Jan Kypr, Štěpán Kracík
 
 
Áčko v prvním zápase podlehlo SK Robousy 0:2, poté zdolalo 3:0 FAN KLUB ACS (Petr Kazda a spol.) / branky: Drahoňovský, Bíšek a Šoltys / a remizovalo s týmem 4 promile (Tomáš Haken a spol.) 1:1 / branka: Nožička /. Tento bod s vítězem skupiny byl ohromně cenný, protože zisk 4 bodů zajišťoval postup do semifinále z druhého místa, 3. a 4. mužstvo skupiny mělo vždy tři body.
 
 
Béčko sehrálo fatální zápas hned v úvodu, kde podlehlo po sérii špatných rozehrávek výběru České pošty 4:5. V druhém klání porazilo společný tým dorostu Kopidlno/Jičíněves 5:0 a v zápase o vše podlehlo výbornému celku DA GIORGIO (mladí kluci z Kosťálova, Lomnice, Liberce, Semil) 1:2. Se třemi body bylo až třetí a čekaly je zápasy o 5. - 8. místo.
 
 
V zápase skupiny o 5-8. místo už naši mladí fotbalisté excelovali, nejprve porazili Robousy 6:2 a poté opět Kopidlno/Jičíněves 6:0, takže konečným výsledkem bylo 5. místo. 
Nejlepším hráčem týmu byl vyhlášen Roman Klouza.
 
 
Áčko nastoupilo v semifinále proti hlavnímu favoritu DA GIORGIO a po výborném taktickém a obětavém výkonu vyhrálo 2:1 / branky: Bucek a Jarda Daniš /, za což se odměnilo účastí ve finále. Skvěle zachytal Zbyněk Šoltys.
 
 
Ve finále poté naše hodně semknuté áčko porazilo v poměrně emočním zápase tým 4 promile 2:1 a celý turnaj vyhrálo, což do družstva vneslo velkou zaslouženou euforii. Branky ve finále zaznamenali Repka z přímého kopu a Drahoňovský.
Nejlepším hráčem týmu byl vyhlášen Zbyněk Šoltys.
 
 
 
VLADIMÍR BLAŽEJ: "Účast na turnaji byl vstupem do naší zimní přípravy, kterou v lednu pojmeme střízlivě, vše naostro začne až 30.01. zahájením soustředění. Halový fotbal je dobrým zpestřením a pokud ho navíc vyhrajete, je to fajn vstup. Za přístup musím kluky pochválit, vím, že hra v hale je jiná disciplína než fotbal venku a řada hráčů to poznala zejména v úvodu. Výkony pak šly nahoru, u áčka to znamenalo vítězství, juniorka už pak víceméně v zápasech dominovala, ale ten úvodní zápas blbec jí stál lepší umístění. Nyní nás čeká trénink v hale v Hlušicích."