Aktuality

Starší žáci ovládli halový turnaj v Jičíně! 18/02/2020

Více zde...

Starší žáci se zúčastní 16.2. halového turnaje v Jičíně 07/02/2020

Více zde...

Program zimního soustředění mužů (30.1. - 2.2. 2020) 27/01/2020

Více zde...

Železnice vyhrála halový turnaj v Jičíně! 13/01/2020

Více zde...

Rozlosování a příhlášené týmy na halový turnaj 11.1. v Jičíně 02/01/2020

Více zde...

Program zimní přípravy můžů 31/12/2019

Více zde...

Podzimní hodnocení A-týmu 25/11/2019

Více zde...

pozvánka na poslední kolo podzimní části 1.B třídy Skřivany : Železnice a další zápasy našich celků 30/10/2019

 

 

 

A je tu závěr podzimu. V posledním 13. kole 1. B třídy se fotbalisté Železnice naposledy na podzim představí venku a stylově na půdě suverénního lídra soutěže TJ Slavoj Skřivany. Zápas se hraje v sobotu 2. listopadu již od 14.00 na útulném stadionu ve Skřivanech, odkud se body jinak nikterak neexportují.


Něco o soupeři..
Tým TJ Slavoj Skřivany vstoupil do krajské soutěže ve stejném roce jako náš celek, tedy v soutěžním ročníku 2017/2018. Jako nováček 1. B třídy skončil tehdy osmý, naše mužstvo páté. O rok později končí Slavoj třetí a Železnice osmá. V letošním ročníku se Skřivany doslova rozparádily a po dvanácti kolech mají na kontě 33 bodů a zatím padly pouze jednou v Miletíně 0:2. Všechny ostatní utkání skončily jejich výhrou a výsledkem je prozatímní 1. místo s náskokem čtyř bodů před jediným přemožitelem Miletínem.


Trenér Petr Suchánek před sezónou neskrýval vysoké cíle směřující k vítězství v této krajské soutěži a zcela oprávněně. Sestava áčka Skřivan se velmi zestabilizovala, hráči mají hodně zautomatizované herní situace a základní sestava je silně kompaktní. Z kádru odešel před sezónou jediný hráč a to Pavel Vysuček do Hořic, kde už nastřílel několik branek v krajském přeboru. Ve Skřivanech ale založili B-tým a tak je vždy v případě nutnosti kam sáhnout.


Oporami týmu jsou bezesporu Radim Žalman s třetiligovými zkoušenostmi, Jiří Dítě, který střílel góly v krajském přeboru i v divizi a střední záložník Ondřej Brzek. O něm řekl trenér železnického mužstva Vladimír Blažej: "Ondru Brzka považuji za jednoho z nejlepších hráčů současné 1. B třídy, ne-li vůbec nejlepšího. Rozhodně bych si přál ho mít v mužstvu, které bych trénoval a myslím, že trenér Suchánek o jeho kvalitách ví daleko víc než já." Dalšími oporami jsou i hráči, kteří své mládežnické fotbalové krůčky absolvovali ve vyšších soutěžích, velmi dobře hraje na pravém beku "hokejista" Drahoš Jebavý.


V posledních kolech Skřivany plně bodovaly, béčko Jičína doma porazily 4:1, vyhrály důležitý duel ve Dvoře Králové 3:2 a vzápětí v Bílé Třemešné 6:1.  Vzhledem k pohodě v mužstvu, k výsledkům a k postavení v tabulce jsou domácí proti Železnici vysokým favoritem.

 Situace v našem týmu ...


Železnický tým má za sebou sedm zápasů, ve kterých v řádné hrací době neprohrál. Dvakrát sice po remízách nezvládl penaltový rozstřel, ale mužstvo nyní poměrně šlape a vyhýbají se mu série zranění, pokud ovšem nepočítáme dlouhodobé absence Hakena, Bíška, Kuhna a Bičištěho, kteří do kádru A-týmu rozhodně také patří. Na Skřivany má nyní devítibodovou ztrátu, soupeř nastřílel prozatím 47 branek oproti 28 železnickým, jediné kritérium, které hovoří v nás prospěch je počet obdržených gólů. Naše defenzíva je nejlepší v soutěži, dostali jsme pouze 13 branek, naši hostitelé o čtyři více.


V posledním utkání jsme porazili doma rezervu Dvora Králové 3:1 a na rozdíl od trenéra hostů Jiřího Rejla si málokdo z našeho tábora myslí, že hosté u nás mohli bodovat. Spíše se domníváme, že komentovaný stav výkonů pod své možnosti v podání dvorských hráčů byl spíše zapřičiněn způsobem hry železnického áčka. Bylo by určitě dobré, kdyby jsme podobný stal aplikovali i ve Skřivanech.


K nadcházejícímu utkání říká trenér Blažej: "Skřivany jsme viděl letos dvakrát a vždy mne upoutalo to, jak hráči o sobě vědí. Sehranost základní jedenáctky našeho soupeře je velká, spíše přemýšlím, jaké má skřivanský tým alternativy na lavičce. Z ní se mi jednoznačně nejvíce líbí dorostenec Kvaček, který je na svůj věk velmi vyspělým hráčem. Několik hráčů jsem dříve také vedl a vím o jejich kvalitách, proto budu považovat za úspěch jakýkoliv případný bodový zisk. Ještě více bych byl spokojen, kdyby se hrál fotbal hodný současného postavení obou mužstev v tabulce."
A tradiční sonda do kádru týmu ... V kádru našeho áčka budou zřejmě k dispozici kromě výše uvedených dlouhodobých marodů všichni hráči včetně gólmanů, což je stav, který velmi kvitujeme. 
Delegaci na zápas obdrželi jako hlavní Michal Mlynář, na čarách mu budou pomáhat Zbyněk Prinz a Jakub Matějka.
 

 

Naši střelci:
9 - Barták, 5- Crha, Klouza, 4 - Míka, 3 - Starý, 1 - Bucek, Odvárko

Naši finální nahrávači:
7 - Míka, 6 - Beránek, 5 - Klouza, Bucek, 1 - Kadlec, Barták
 
Žluté karty:
2 - Repka, Starý, Beránek, Odvárko, 1 - Míka, Mestický, Kadlec, Kyselo, Bucek, (v dvanácti duelech třináct napomenutí)
 
 
 
Naše další týmy:

Dorost sehrál poměrně úspěšný dvojboj, doma v Robousích porazil zcela jasně Jilemnici 7:2 a v pondělí v dohrávce uhrál příjemnou remízu 3:3 v Hostinném, kde 3x vedl ale nakoenc vyhrál až v penaltovém rozstřelu. Zisk pěti bodů ho stále drží na dostřel postupového čtvrtého místa, na které ztrácí nyní dvě kola před koncem čtyři body. Předpoklad je vyhrát následně v Pilníkově (hraje se v neděli 3. listopadu od 11.00) a doufat v klopýtnutí týmů před sebou.  

Naši střelci:

8 - Stehlík, 5 - Kypr, 3 - Suchochleb, 2 - Karban, Seman, Štastný, Vávra, 1 - Hanuš, Chaloupský, Saal, DrbohlavRezerva - konec dobrý, všechno dobré. V předkole poháru OFS bylo béčko úspěšné na půdě Libuně, kde zcela jajsně vyhrálo 6:0 (dynastie Danišů dala čtyři góly) o zbylé dvě branky se postarali Kyselo a Procházka a v jarním 1. pohárovém kole ho doma čeká Nemyčeves. I v béčku bude hodně podstatné, jak řada hráčů uchopí zimní přípravu a zda budou pilní a ochotní.
Další mistrovský zápas čeká naši rezervu v dubnu  - doma proti Libuni a boj o medailové umístění bude určitě zajímavý.


Naši střelci:
5 - Jaroslav Daniš, 4 - Matěj Daniš, 2 - Drahoňovský, Repka, 1 - Kulhánek, Klouza, Starý, Mareček, Š. Kracík, Smolík, Kadlec, O. Daniš, Barták

 

Naši finální nahrávači:
5 - Jaroslav Daniš, 4 - Drahoňovský, 2 - Pejskar,  Matěj Daniš, 1 - Starý, Míka, Kuhn, Kulhánek, Smolík, Jerie, Barták, Procházka
 
 
Žluté karty:
1 - Kadlec, Nožička, Bartoš, Klouza, Kyselo, Kuhn, Bičiště, Drahoňovský, Repka, Š. Kracík
 
Červené karty:
1 - Bičiště, Mareček, Drahoňovský, Repka
 
 
Starší žáci přezimují na prvním místě skupiny "B".
 - 14 zápasů - 10 výher, 2 výhry na penalty a 2 prohry = 34 bodů
 - skóre - 35:20
 - střelci: 8 - Seman, 7 - Šťastný, Hýča T., 4 - Ešpandr, 3 - Daniš, Burgert F., 2 - Matijaševič, 1 - Horáček
 
 
Mladší žáci hrají dnes poslední dvojutkání podzimu na hřišti v L. Bělohrad, proti rezervě souklubí Javorka/Miletín  /17:00, 18:00/.
 
 
Starší přípravka podzimní část sezony dohrála minulý týden a přezimuje na 7. příčce tabulky.
  - 16 zápasů - 7 výher a 9 proher = 21 bodů
  - skóre 50:59
  - střelci: 15 - Neděla, 12 - Janda, 11 - Dědek, 5 - Skalička, 3 - Haken, 2 - Hlawatschke, 1 - Pišl, Bajer V.
 
 

Zajímavosti z posledního kola 1. B třídy:
 

1. Kvalita 1. B třídy klesá? - záložník Miletína Josef Němeček se takto vyjádřil k soutěži na stránkách Fotbalu v kraji.  Určitě lze souhlasit s některými jeho tvrzeními například o personálním zázemí některých klubů, ale jako protimluv - dva vítězové 1. B třídy z minulých ročníků Lokomotiva Hradec Králové a Sokol Nepolisy hrají nyní absolutní špičku 1. A třídy. Pak tedy ještě více musí klesat úroveň i této soutěže. A máme námět k diskuzi ...
 

 

2. Návrat kanonýra Ondřeje Janoucha - v minulém kole podlehla Nová Paka Úpici 1:4. Mnozí kroutili hlavami a také zaznamenali, že v sestavě Paky chyběl právě Ondřej. Ten se nyní v dalším utkání s Vrchlabím posunul na hrot, jeho místo na stoperu zaujal navrátilec Fojt a výsledek - čtyři zářezy za půl hodiny. Fantastická produktivita nyní občana Železnice a dřívějšího střelce několika gólů v 3. lize zaujala diváky, trenéry i soupeře. Dolní Kalná se má na co těšit. 
 

 

3. Tři porážky za sebou - béčko Dvora Králové hrající velmi pohledný fotbal v posledních třech kolech nezískalo ani bod a v tabulce kleslo již na páté místo. Týmu chybí zkušený Stanislav Ježek, občas další hráč a defenzíva inkasovala ve třech duelech devět branek. Trenéra Jiřího Rejla čeká nyní domácí vystoupení s Kobylicemi a samozřejmě cíl je jasný - tuto šňůru zastavit.
 

 

4. Opar "Danny boy" nad Kopidlnem - gólem v poslední minutě vyhrála Úpice v Kopidlně 2:1. Pro Spartu to byl třetí úspěch za sebou, ale ...Trenér domácích Vladimír Hnát byl hodně drsně upřímný: "V zápise tři hráči na střídání, realita žádný. Jedenáct připravených hráčů v poli, realita - někteří zřejmě ještě pod vlivem alkoholu." Porovnejme si tento stav a vyjádření některých hráčů Kopidlna k cílům týmu v různých rozhovorech a řekněme si, vůbec se Vladimíru Hnátovi nedivíme.
 

 

5. První zápas pod umělým osvětlením - umělé osvětlení zářilo na páteční večerní zápas Kobylic s Jičínem B. Jak se očekávalo, Jičín B přijel samozřejmě s mladým týmem a kobylickou umělku nakonec ovládl díky gólu hráče s exotickým jménem Mohamed Dahsan Mohamed Shehata. Nezvyklý termín mistrovského zápasu domácím příliš nepomohl  a jičínská rezerva se odpoutala od posledního místa. Na Kobylice nyní ztrácí pět bodů a hostí doma Baník Žacléř.