Aktuality

Starší žáci ovládli halový turnaj v Jičíně! 18/02/2020

Více zde...

Starší žáci se zúčastní 16.2. halového turnaje v Jičíně 07/02/2020

Více zde...

Program zimního soustředění mužů (30.1. - 2.2. 2020) 27/01/2020

Více zde...

Železnice vyhrála halový turnaj v Jičíně! 13/01/2020

Více zde...

Rozlosování a příhlášené týmy na halový turnaj 11.1. v Jičíně 02/01/2020

Více zde...

Program zimní přípravy můžů 31/12/2019

Více zde...

Podzimní hodnocení A-týmu 25/11/2019

Více zde...

pozvánka na utkání 12.kola 1.B třídy Železnice "A" : Dvůr Králové "B" + zápasy našich dalších celků 24/10/2019

 

V 12. kole 1. B třídy se fotbalisté Železnice naposledy na podzim představí doma a tímto utkání jim začíná atraktivní dvojboj s lídry tabulky 1. B třídy. Pod topoly se představí jeden z nejkomplexnějších týmů, rezerva divizního Dvora Králové. Zápas se hraje v neděli 27. října již od 14.30, čas se totiž v noci posouvá!!

 

 

  • Něco o soupeři...

 

Rezerva Dvora Králové je týmem, který zřejmě hraje nejpohlednější fotbal v soutěži. Dlouho se držela v kontaktu s vedoucími Skřivany, ale tento kontakt odstranily poslední dvě kola. Nejprve Dvůr šokoval doma porážkou s Bílou Třemešnou 2:3 a poté doma padl právě se skřivanským Slavojem 2:3. Rozdíl mezi Slavojem a Dvorem Králové B poté narostl na devět bodů.


Před podzimem řekl o cílech týmu hrající trenér Jiří Rejl tyto věty: "Především chceme hrát pěkný kombinační fotbal jako v minulé sezóně. Pokud jde o umístění, rádi bychom skončili minimálně v první pětce. A jestliže se naskytne šance zabojovat i o postup do 1. A třídy, nebráníme se tomu."


Řekněme, že většina těchto cílů se béčku Dvora daří plnit. Oporou týmu je bezesporu právě Jiří Rejl, který se již objevuje v dresu divizního áčka, dále kanonýr Martin Otradovský, v záloze tvoří hru Viktor Marks a zajímavým fotbalistou je i technický Patrik Rejchrt. Z kádru odešel před sezónou Václav Hák do Německa a Michal Hák a Josef Voda do SK Libčany. Kabinu posílili jen dorostenci Filip Horák, Daniel Jákl a Filip Hanek. Sestavu občas vyztuží hráči z áčka, nejčastěji pak velezkušený Martin Kruliš.
 

Po 10. kole je dvorská rezerva na třetím místě s 21 body a skórem 38:18. Je druhým nejlépe střílejícím kolektivem této skupiny 1. B třídy a její útočný potenciál budí velký respekt. Podle řady fanoušků, trenérů a hráčů této soutěže je nejfotbalovějším mužstvem.

 

  • Situace v našem týmu...

 

Železnický tým sehrál poměrně prestižní a emoční duel v Jičíně, kde vyhrál 1:0. Po utkání prohlásil trenér domácí jičínské rezervy Petr Beneš, že v létě trenér Vladimír Blažej ukradl Jičínu Míku a Odvárka (na webu Jičína bez uvozovek) a vlastně vysvětlil, proč utkání mělo takový náboj. K tomu říká trenér Blažej: "Petr Beneš je skvělý trenér stojící za výchovou řady velkých talentů. V tomto případě však řekl jeden z hodně hloupých výroků. Hráči nejsou zboží v regálu někde v supermarketu, ale samostatné myslící osobnosti. Rovněž podcenil vliv jedné důležité veličiny, kterou je parta a vztahy. A to, že jičínský klub zásobil řadou hráčů Sobotku a Lomnici, to je zřejmě také námět k zamyšlení"
 

Zpět k zápasu se Dvorem Králové. Družstvo železnických mužů si zachovalo již šestizápasovou neporazitelnost a rádo by ji dále prodloužilo, i když domácí půda přinesla v posledních duelech remízy a penaltové prohry. S 21 body, tedy stejným ziskem jako soupeř, je tým pátý v tabulce a je tři body od loňského podzimního zisku.
Tým stále trénuje dvakrát týdně, ve středu a v pátek. 

 

  • Trenér Vladimír Blažej k zápasu řekl: "I já patřím k těm, kteří říkají, že se jim fotbal Dvora moc líbí. Každý celek má řadu předností, Dvůr ještě více než obvykle, ale každý celek má i svá zranitelná místa. My si stále chceme zachovat svoji tvář a svým pojetím to soupeři maximálně ztížit. Snad se budeme i dobře chovat v protivníkově šestnáctce, tam je nyní náš problém."

 

  • A tradiční sonda do kádru týmu...

 

V kádru našeho áčka budou zřejmě k dispozici všichni hráči včetně gólmanů, snad jen Petra Šuka trochu trápí tříslo. Tým je určitě nažhavený a věřme, že toto naladění přenese i na hřiště.


Delegaci na zápas obdržel zkušený František Jehlička se svými asistenty Jaromírem Valihorou a Miroslavem Nedvídkem.

 

- Naši střelci:
8 - Barták, 5- Crha, 4 - Klouza, Míka, 2 - Starý, 1 - Bucek, Odvárko

- Naši finální nahrávači:
6 - Beránek, 5 - Míka, Klouza, 4 - Bucek, 1 - Kadlec, Barták
 
- Žluté karty:
2 - Repka, Starý, Beránek, Odvárko, 1 - Míka, Mestický, Kadlec, Kyselo, Bucek (v jedenácti duelech třináct napomenutí)
 
 

Naše další týmy:

  • Dorost

Dorost hrál venku s vedoucím týmem tabulky souklubím Chomutice/Skřivany a podlehl vysoko 0:4. Nyní ho čeká Jilemnice, hraje se v sobotu od 13.00. Soupeř je sousedem v tabulce a pro náš tým je to jedna z možností, jak se opět přiblížit čtvrtému místu, které drží právě Jilemnice, na tři body. To znamená zvítězit a to se doma našemu dorostu zatím nepodařilo. !! Utkání se hraje v Robousích !!


- Naši střelci:

4 - Stehlík, 2 - Seman, Štastný, Karban, 1 - Hanuš, Chaloupský, Kypr, Vávra, Saal, Drbohlav, Suchochleb

 

  • Rezerva

Béčko ukončilo mistrovskou sezónu nepříliš slavně. Dopolední termín zápasu v Nové Pace s tamní rezervou nám příliš naproti nešel, zápas se nám nepovedl a podlehli jsme 0:3, což znamená, že v tabulce budeme sice v první trojce, ale s větším odstupem na vedoucí Valdice. 

Nyní čeká béčko pohárové předkolo v Libuni. Hráči béčka navázali na jarní část soutěže a trenérům se vrší jedna omluva za druhou. Sobotní pohár je tedy personálně trochu loterie, zvláště, když se hraje již od 10.00!!

- Naši střelci:
5 - Jaroslav Daniš, 4 - Matěj Daniš, 2 - Drahoňovský, Repka, 1 - Kulhánek, Klouza, Starý, Mareček, Š. Kracík, Smolík, Kadlec, O. Daniš, Barták

 

- Naši finální nahrávači:
5 - Jaroslav Daniš, 4 - Drahoňovský, 2 - Pejskar,  Matěj Daniš, 1 - Starý, Míka, Kuhn, Kulhánek, Smolík, Jerie, Barták, Procházka
 
- Žluté karty:
1 - Kadlec, Nožička, Bartoš, Klouza, Kyselo, Kuhn, Bičiště, Drahoňovský, Repka, Š. Kracík
 
- Červené karty:
1 - Bičiště, Mareček, Drahoňovský, Repka
 

- starší žáci odehrají své poslední utkání podzimu na hřišti Chomutic již ve čtvrtek 24.10.  Toto dvojutkání je předehrávkou prvního jarního kola. /16:15, 17:00/
 
 
- mladší žáci hrají v L.Bělohrad, s místní rezervou týmu Javorka / Miletín a přesný termín je ještě v jednání
 
 
- starší přípravka hraje poslední dva zápasy v Robousích v sobotu 26.10. /soupeři: Robousy, Hořice "B")
 
  • Zajímavosti z posledního kola 1. B třídy:

 

1. Lídři dvě kola bez bodu - Nová Paka podlehla v minulém kole doma Kopidlnu 1:2 a následovala porážka v Úpici 1:4. Týmu scházel Ondřej Janouch a jeho absence byla zřejmě více než citelná. Novou Paku napodobil Dvůr Králové, prohry 2:3 s Bílou Třemešnou a Slavojem Skřivany ho rovněž usadily na 21 bodech. Skřivany tedy ztratily dva pronásledovatele, na které mají nyní náskok devět bodů.


2. Série Miletína pokračuje - velkou jízdu absolvuje nyní Miletín a pokračoval v ní domácí výhrou i nad Kobylicemi 5:0. Svěřenci trenéra Vladimíra Táborského hrají velmi účelný a chytrý fotbal a jejich vítěznou šňůru posledních kol přerušila pouze remíza 0:0 v Železnici. Výsledkem je fakt, že Miletín je jediný kontaktní soused vedoucích Skřivan. 


3. Soupeř je lepší v poli a dostane pětku - v tomto duchu se neslo hodnocení utkání Dolní Kalná-Žacléř. Trenér Tomáš Navrátil však naladil svůj tým na efektivitu a ta přinesla pět branek v síti Davida Volhejna. Žacléři nepomohla ani výstavní branka Radka Kotyka a ani poměrně dobrý výkon v poli.


4. Dvě penalty pro hosty - šlágr kola mezi Dvorem Králové a Slavojem Skřivany řídil mladý nadějný rozhodčí Jan Šotek a se zápasem se vůbec nemaloval. Nerozpakoval se nařídit dvě penalty pro hosty, tu první za faul na skřivanského Brzka, tu druhou za ruku domácího obránce a když Skřivany využily chybu domácího gólmana brankou na 1:3, o šlágru bylo rozhodnuto. 


5. Hrdina Petr Šuk - Železnice vedla v Jičíně 1:0 a posílení domácí se hnali za vyrovnáním. A pak přišly mezní momenty, nejprve trestný kop napálil domácí Matějka do zdi, tam byla rozhodčím viděna ruka a následovala penalta. K exekuci se postavil opět Vojtěch Matějka a jeho umístěnou střelu k tyči zlikvidoval tygřím skokem Petr Šuk.