Aktuality

Starší žáci ovládli halový turnaj v Jičíně! 18/02/2020

Více zde...

Starší žáci se zúčastní 16.2. halového turnaje v Jičíně 07/02/2020

Více zde...

Program zimního soustředění mužů (30.1. - 2.2. 2020) 27/01/2020

Více zde...

Železnice vyhrála halový turnaj v Jičíně! 13/01/2020

Více zde...

Rozlosování a příhlášené týmy na halový turnaj 11.1. v Jičíně 02/01/2020

Více zde...

Program zimní přípravy můžů 31/12/2019

Více zde...

Podzimní hodnocení A-týmu 25/11/2019

Více zde...

pozvánka na utkání 11.kola 1.B třídy Jičín "B" : Železnice "A" + zápasy našich dalších celků 17/10/2019

 

V 11. kole 1. B třídy se fotbalisté Železnice přesunou do nedalekého Jičína, jejich soupeřem bude nováček soutěže, rezerva SK Jičín. Zápas se bude hrát v sobotu 19. října od 15.30 v jičínském sportovním areálu, otazníkem bude hrací plocha, variantou je samozřejmě i domácí umělá tráva.Něco o soupeři..


Rezerva SK Jičín se stala nováčkem krajské soutěže díky loňské výhře v okresním přeboru OFS Jičín, který ovládla ještě jako dospělé souklubí s SKP Valdice. Postup však smluvně patřil jičínskému SK a tak se do 1. B třídy posunulo čisté jičínské béčko a Valdice se vrátily do nejnižší soutěže, kterou letos po problémech s valdickým hřištěm hrají v Lomnici nad Popelkou. S jičínskou zálohou se náš tým nestřetl a poslední zkušenost s fotbalem našich sousedů máme z loňského pohárového duelu, kdy jsme doma podlehli jičínskému A-týmu 1:2.


Jičínský klub vstoupil do tohoto soutěžního ročníku s očekáváním, jak předpokládaný kolektiv mladíků korigovaný několika zkušenými fotbalisty zvládne konfrontaci s dospělou krajskou kopanou. K tomu před zahájením soutěže řekl trenér Petr Beneš: "Po dvou letech jsme opět založili B-tým. Jeho hlavní součást budou tvořit úspěšní mladší dorostenci, které doplní někteří starší zkušení hráči. Takže cíle vytýčené nemáme a uvidíme, na co to bude stačit."


Po 10. kole klesl jičínský kolektiv na poslední 14. místo tabulky, doposud získal jen pět bodů, porazil doma Úpici 5:2 a cenné remízy si odvezl z Nové Paky a Kopidlna vždy za remízu 3:3. V posledním kole prohrál Jičín ve Skřivanech 1:4 a trenér Beneš se netajil rozladěním nad přístupem některých hráčů A-týmu. "Takto se kolektivní sport dělat nedá", vyjádřil se poměrně ostře.


Samozřejmě zápasy rezerv jsou vždy odvislé od toho, v jaké pohodě a personální situaci je áčko. Jičín bude hrát toto utkání jako pozápas svého prvního mužstva a je zcela zřejmé, že řada hráčů se objeví v obou utkáních.


Změny v kádru pochopitelně management klubu nehlásil, protože béčko tvoří právě velmi úspěšní mladíci, kteří již několikrát dokázali, že si ze starších hráčů soupeře vůbec nic nedělají.

 


Situace v našem týmu ...


Mužstvo Železnice sehrálo náročný duel s Miletínem, který dvě kola předtím zdolal oba vedoucí týmy, Dvůr Králové 3:1 a Skřivany 2:0.

Remíza 0:0 se zrodila v poměrně hutné bitvě, soupeř se dokonce šestkrát žlutil a tyto osobní tresty byly uděleny za fauly. Náš tým bojoval, musel se vyrovnat i se zraněními Míky a Starého i zápasovými handicapy Crhy a Kadlece. S 18 body jsme zůstali pátí.
Tým opět trénuje dvakrát týdně, ve středu a v pátek.

 

Trenér Vladimír Blažej k zápasu řekl:

 

"Naprosto otevřeně říkám, že zápas bude velmi náročný, vím, co dokáže motivace mladých hráčů, je mi jasné, že se jedná o derby a to se hraje v jiném emočním prostředí. Čeká nás běhavý soupeř, který dokáže svou nezkušenost nahradit fotbalovými základy a pohybem. My budeme pokračovat v nastalém trendu a zkusíme se soupeři vyrovnat v očekávané aktivitě."


A tradiční sonda do kádru týmu ...

 

V kádru našeho áčka už budou k dispozici všichni brankáři, volba padne až v pátek. V posledním zápase chyběli Míka a Starý, určitě si přejeme, aby pro tento zápas byli již v pořádku. S Miletínem nedohrál Kadlec pro potíže s tříslem, pokopaný šel střídat Patrik Crha. Pokud bude k dispozici celý základní kádr áčka, bude to velmi dobré, ale pravděpodobnější bude stav, že někdo z něho bude chybět.


Zajímavý bude zápas určitě například pro našeho levého beka Tomáše Odvárka, který ještě vloni patřil do dorosteneckého jičínského týmu a letos dovrší 19 let.


Delegaci na zápas mají zatím uvedenu Martin Hlaváč a Leonard Horský, podle stránek KFS není ještě určen hlavní rozhodčí.
 

 

Naši střelci:
8 - Barták, 5- Crha, 4 - Klouza, 3 - Míka, 2 - Starý, 1 - Bucek, Odvárko
 

Naši finální nahrávači:
6 - Beránek, 5 - Míka, 4 - Bucek, Klouza, 1 - Kadlec, Barták
 
 
Žluté karty:
2 - Repka, Starý, Beránek, 1 - Míka, Mestický, Kadlec, Kyselo, Bucek, Odvárko, (v deseti duelech dvanáct napomenutí)
 
 
Naše další týmy:
 
  • Dorost hrál doma s jedním z největších favoritů Rudníkem, se kterým venku dostal deset gólů. Doma nakonec uhrál remízu 2:2, ale pozor - Rudník získal bod díky trefě z poslední minuty zápasu. Nakonec naši dorostenci vyhráli penaltový rozstřel (co by za to dalo áčko) a v tabulce mu nadále patří šesté místo s tříbodovou ztrátou na postupové čtvrté místo. 

V sobotu 19. října od 12.30 sehraje náš dorostenecký kolektiv zápas s dalším lídrem tabulky v Chomuticích. Potvrdí naši junioři zlepšenou formu?

Naši střelci:

4 - Stehlík, 2 - Štastný, Karban, Seman, 1 - Hanuš, Chaloupský, Vávra, Saal, Kypr, Suchochleb, DrbohlavRezerva získala cennou výhru v Libuni, která zvláště potěšila Dana Bartáka, který se na tento duel béčka velmi těšil. V tabulce drží stále druhé místo, ale třetí Miletín B má o zápas méně. 


Poslední utkání podzimu sehrají svěřenci Jaroslava Daniše a Michala Jíny opět venku, v neděli 20. října budou hosty záložního týmu Nové Paky. I zde je ve hře varianta sehrání střetnutí na umělé trávě. Obě áčka hrají své zápasy v sobotu a tak je možné, že se v dresu Nové Paky B i Železnice B objeví někteří hráči širších kádrů áček.

Naši střelci:
5 - Jaroslav Daniš, 4 - Matěj Daniš, 2 - Drahoňovský, Repka, 1 - Kulhánek, Klouza, Starý, Mareček, Š. Kracík, Smolík, Kadlec, O. Daniš, Barták

 

Naši finální nahrávači:
5 - Jaroslav Daniš, 4 - Drahoňovský, 2 - Pejskar,  Matěj Daniš, 1 - Starý, Míka, Kuhn, Kulhánek, Smolík, Jerie, Barták, Procházka
 
Žluté karty:
1 - Kadlec, Nožička, Bartoš, Klouza, Kyselo, Kuhn, Bičiště, Drahoňovský, Repka, Š. Kracík
 
Červené karty:
1 - Bičiště, Mareček, Drahoňovský, Repka

 
 
Starší žáci mají tento víkend volno
 
Mladší žáci hrají na domácím hřišti v neděli 20.10. proti Libáni /9:30,10:30/
 
Starší přípravka hraje v sobotu také na domácím hřišti /soupeři: Libuň, Kopidlno/
 
 

Zajímavosti z posledního kola 1. B třídy:


1. Domácí kolaps Nové Paky - Nová Paka se doslova rozstřílela, v posledních třech kolech před tímto dějstvím dala 22 gólů a proti Kopidlnu byla doma vysokým favoritem. A výsledek - porážka 1:2. Trenér hostů kopidlenský Vladimír Hnát označil druhý poločas sice za zákopovou válku, která však nic nezměnila na faktu, že se z Nové Paky exportovaly tři body. Favorit soutěže tedy ztrácí na vedoucí Skřivany opět šest bodů.


2. Souboj bratrů Otradovských - další bomba kola, Bílá Třemešná odjela v předchozím vystoupení zostuzena z Nové Paky za porážku 0:10, ale proti Dvoru Králové vytáhla z repertoáru všechny zbraně a naprosto senzačně vyhrála 3:2. A starší z bratrů Tomáš jásal, mladší Martin vyšel střelecky i bodově naprázdno.


3. Další selhání Starých Buků -  doma se svěřencům trenéra Jiřího Skučka v posledních kolech nedaří. V 35. minutě vedli hráči Starých Buků nad Úpicí 3:1, ale následovaly čtyři branky v síti Michaela Pelce a porážka 3:5. Úpice jásala a posunula se na 12. místo startovního pole.


4. Jak vyhrát v jedenácti lidech - názorný příklad předvedli fotbalisté Vrchlabí, kteří do Žacléře přijeli přesně v jedenácti například bez střelců Finka či Farského. Baník vedl do přestávky 2:0 a vše se zdálo býti jasné. Pak přišla šestiminutovka od 64. minuty a třígólový obrat. Sestava hostů byla improvizovaná a tvořená pouze základní jedenáctkou, jak uvedl vedoucí Ladislav Vojtíšek. Simon Gal, kouč Žacléře, si pouze povzdechl: "Všichni bychom se měli zamyslet, jestli tohle má cenu." 


5. Třetí prohra Železnice v penaltovém rozstřelu - třetí domácí remíza železnických fotbalistů, třetí domácí penaltový rozstřel a výsledek - ztráta tří bodů. Všechny penaltové duely Železnice prohrála a kopy z bílého puntíku po zápase se staly malou denní můrou. V tomto směru nejlépe bránící kolektiv soutěže (12 obdržených branek) zatím selhává a přibližuje se mu pouze Jičín s dvěma prohranými penaltovými rozstřely.