Aktuality

Starší žáci ovládli halový turnaj v Jičíně! 18/02/2020

Více zde...

Starší žáci se zúčastní 16.2. halového turnaje v Jičíně 07/02/2020

Více zde...

Program zimního soustředění mužů (30.1. - 2.2. 2020) 27/01/2020

Více zde...

Železnice vyhrála halový turnaj v Jičíně! 13/01/2020

Více zde...

Rozlosování a příhlášené týmy na halový turnaj 11.1. v Jičíně 02/01/2020

Více zde...

Program zimní přípravy můžů 31/12/2019

Více zde...

Podzimní hodnocení A-týmu 25/11/2019

Více zde...

Pozvánka na utkání 10. kola 1. B třídy Železnice "A" - Miletín "A" + zápasy našich dalších celků 10/10/2019

 

Pozvánka na utkání 10.kola 1.B třídy Železnice "A" - Miletín "A"

 

V 10. kole 1. B třídy se fotbalisté Železnice opět přestaví na domácí půdě, která s přibývajícími podzimními dny měkne. Do Železnice přijede první tým, se kterým se fotbalisté Sokola střetnou v tzv. "jičínském dvojboji". Prvním derby jičínského okresu bude střetnutí s SK Miletín, tento duel se hraje v neděli 13. října od 15.30.

 


Něco o soupeři ...


SK Miletín patří stále ke špičce krajské soutěže, v loňském ročníku skončil se ziskem 43 bodů na pátém místě, letos je po devíti kolech čtvrtý a bodů již nasbíral jednadvacet. Celkově miletínští fotbalisté nedávají příliš branek, jejich počet se zatím ustálil na počtu 24, tedy stejně jako u našeho týmu, ale pyšní se velmi dobrou defenzívou v čele s jedním z nejlepších gólmanů soutěže Richterem.


Před podzimem sdělil médiím cíle klubu hrající předseda Ondřej Machačka a z jeho slov byl cítit právě ten funkcionářský akcent: "Chceme pravidelně bodovat, předvádět líbivý fotbal a bavit jím sebe i diváky. Mimo zelený trávník máme za cíl sehnat klubového rozhodčího, trenéry k mládeži a zabezpečit ekonomicky klub."


V posledních kolech chytil Miletín vynikající formu, nejprve zvítězil ve Dvoře Králové 3:1 a v posledním kole vzal neporaženost vedoucímu Slavoji Skřivany po výhře 2:0. Vedoucí miletínského áčka Antonín Kraus po tomto duelu neskrýval spokojenost: "Naši hráči oplývali bojovností, za což byli odměněni ziskem tří bodů. Doufejme, že tato forma jim vydrží co nejdéle."
Z týmu před podzimem odešel pouze Hanuš do Kocbeře, naopak přišli Minich z Cerekvice nad Bystřicí a Vencl z Velichovek. Určitě největšími posilami se však stali hráči, kteří se vrátili do kádru z marodky.
Proti Miletínu se nám zatím v krajské soutěži vůbec nedaří, doma jsme prohráli předloni 1:2, v Miletíně jsme pak remizovali 2:2. Vloni to bylo ještě horší, na hřišti soupeře jsme podlehli dokonce 0:3 a na jaře jsme v Železnici předvedli jeden z nejhorších výkonů a umožnili hostům, kteří se také v tomto zápase nepotkali s velkou formou, odvézt body za výhru 2:0.Situace v našem týmu ...


Mužstvo Železnice ukončilo trutnovskou triádu se ziskem 7 bodů, v posledním kole vyhrálo v těžkém zápase na půdě Dolní Kalné 3:1. Mimochodem právě Kalná uštědřila našemu nedělnímu soupeři doma pořádný políček, vyhrála totiž nad Miletínem 6:0. Se 17 body se náš celek trochu osamostatnil na pátém místě, za svým soupeřem však zaostává o čtyři body. 
Tým zredukoval tréninkovou práci na dvě jednotky týdně, řada hráčů začala plnit své školní povinnosti. Přesto jich ale ve středu trénovalo plných šestnáct. 

 

  • Co říká k zápasu trenér Vladimír Blažej:

"Miletín je soupeř, jehož styl nám prozatím vůbec neseděl. Je to důsledný kolektiv, nepříjemný v defenzívní práci a má výborného brankáře. Navíc dokáže soupeře potrestat někdy i z mála. Budeme muset volit zcela jinou filozofii hry."

 


A tradiční sonda do kádru týmu ...

 

V kádru našeho áčka možná k určitým trhlinám dojde, po zápase v Dolní Kalné trápí kotník Adama Starého, určité potíže má i gólman Jan Rohlíček, k dispozici nebude ani další brankář Zbyněk Šoltys. Je tedy možné, že ke změně dojde opět ve stoperské dvojici.

 


Dvě branky vstřelil v Dolní Kalné dorostenec Roman Klouza:

"Já za sebe i za tým říkám, že určitě chceme zopakovat bojovný výkon z minulého víkendu. Miletín je velmi těžký soupeř, ale určitě ho chceme také jednou porazit."

 

Jeho spoluhráč, dvacetiletý stoper Štěpán Kracík, ho doplňuje: "Určitě čekáme těžký terén a na něm budou rozhodovat především chyby. Tak si přejme, aby se nám vyhnuly."
Zápas bude řídit Lukáš Nožka se svými asistenty Pavlem Vítkem a Martinem Štastným.

 

Naši střelci:

8 - Barták, 5- Crha, 4 - Klouza, 3 - Míka, 2 - Starý, 1 - Bucek, Odvárko

Naši finální nahrávači:
6 - Beránek, 5 - Míka, 4 - Bucek, Klouza, 1 - Kadlec, Barták
 
Žluté karty:
2 - Repka, Starý, 1 - Míka, Mestický, Kadlec, Beránek, Bucek, Odvárko (v devíti duelech deset napomenutí)
 
 
Naše další týmy:

Dorost měl hrát svůj další zápas v Hostinném, ale nezpůsobilý terén byl proti. Další zápas hraje dorostenecký tým v neděli s nejlepším týmem soutěže Rudníkem, zápas se hraje od 12.30 a jeho místo bude ještě určeno.
 

Naši střelci:

4 - Stehlík, 2- Seman, Štastný, 1 - Hanuš, Chaloupský, Vávra, Saal, Karban, Suchochleb, DrbohlavRezerva opět nenudila, podobně jako další aktéři zápasu. S béčkem Sobotky se hodně červenalo a tři naši hráči opustili trávník předčasně. O jejich osudu rozhodne disciplinární komise a v potaz bude brát hodně zprávu delegáta, protože vyloučení dvou z tria nepovažuje domácí klub za objektivní vyjádření stavu. Remíza 2:2 byla tedy nakonec pepřena nejen červeným mariášem, ale i prohrou v penaltovém rozstřelu, která znamenala další ztrátu bodů na vedoucí Valdice.
Napravovat reputaci bude železnické béčko v sobotu 12. října v Libuni, kde se hraje od 15.30. Kdo nakonec za rezervu nastoupí, o tom bude jasněji po čtvrtečním zasedání disciplinárky.Naši střelci:


4 - Jaroslav Daniš, 3 - Matěj Daniš, 2 - Drahoňovský, Repka, 1 - Kulhánek, Klouza, Starý, Mareček, Š. Kracík, Smolík, Kadlec, Ondra Daniš

 

Naši finální nahrávači:

5 - Jaroslav Daniš, 4 - Drahoňovský, 2 - Pejskar,  Matěj Daniš, 1 - Starý, Míka, Kuhn, Kulhánek, Smolík
 
Žluté karty:
1 - Kadlec, Nožička, Bartoš, Klouza, Kyselo, Kuhn, Bičiště, Drahoňovský, Repka, Š. Kracík
 
Červené karty:
1 - Bičiště, Mareček, Drahoňovský, Repka
 
 
 
Starší žáci hrají své dvojutkání v sobotu v Kopidlně /9:30, 10:30/, kde se pokusí udržet první místo tabulky.
 
 
Mladší žáci hrají své dvojutkání v neděli v Libuni /9:30, 10:30/.
 
 
Starší přípravka hraje tentokrát v Jičíněvsi, kde se střetne s domácím celkem a Kopidlnem
 
 

Zajímavosti z posledního kola 1. B třídy:


1. Dvacet dva branek Nové Paky - Nová Paka se doslova rozstřílela, v posledních třech kolech dala 22 gólů a v tom posledním vyprovodila domů Bílou Třemešnou s výsledkem 10:0. Čtyři góly dal Lukáš Jisl, který hraje nyní ve výborné formě. Připomeňme si, že na jaře doma Paka s Třemešnou prohrála 3:5. Co se stalo za těch pár měsíců?

 


2. První prohra Skřivan - vedoucí tým soutěže poprvé ztratil, v Miletíně prohrál 0:2. Pronásledovatelé v podobě Nové Paky, Dvora Králové a Miletína stáli náskok Slavoje už jen na tři body. "O výsledku rozhodly důraz a pohotovost v koncovce", prohlásil skřivanský lodivod Jiří Suchánek.

 


3. V Kopidlně se děly věci - v 18. minutě domácí prohrávali se Starými Buky 0:3 a byli na ručník. Běží 89. minuta, hosté již hrají o deseti bez vyloučeného Wimmera a Martin Valnoha posílá Kopidlno do vedení 4:3. V první minutě nastavení starobucký Lukáš Záplata skóre dorovnává na 4:4. Na penalty vyhrávají Buky 1:3. A pak že fotbal není adrenalinový sport.

 


4. Úpice konečně bodovala - s Baníkem Žacléř svěřenci Radka Kaplana hodně tlačili, ale gól nedali. Nedala ho ani Žacléř a penaltový rozstřel skončil nakonec 9:8 pro Spartu. Po sedmi kolech zažila úpická kabina alespoň trochu radosti, byť vzhledem k průběhu utkání určité zklamání z toho, že se nevyhrálo, bylo. "Dnes je to ztráta bodu", konstatoval totiž trenér Radek Kaplan.

 


5. Dolní Kalná potřetí za sebou bez bodu - doma se Dvorem 1:4 a poté ve Skřivanech 1:3, to byly poslední výsledky svěřenců trenéra Tomáše Navrátila. Výkony jeho hráčů však nebyly vůbec špatné, ve Skřivanech svého soupeře a lídra tabulky hodně trápili. Proto domácí porážka 1:3 s Železnicí už bolela více, zvláště proto, že Kalná hraje nyní dobrý fotbal a má personálně složený kolektiv daleko lépe než například v minulých soutěžních ročnících. Nyní mužstvo zkusí tuto sérii ukončit v Kobylicích.