Aktuality

Starší žáci ovládli halový turnaj v Jičíně! 18/02/2020

Více zde...

Starší žáci se zúčastní 16.2. halového turnaje v Jičíně 07/02/2020

Více zde...

Program zimního soustředění mužů (30.1. - 2.2. 2020) 27/01/2020

Více zde...

Železnice vyhrála halový turnaj v Jičíně! 13/01/2020

Více zde...

Rozlosování a příhlášené týmy na halový turnaj 11.1. v Jičíně 02/01/2020

Více zde...

Program zimní přípravy můžů 31/12/2019

Více zde...

Podzimní hodnocení A-týmu 25/11/2019

Více zde...

Pozvánka na utkání 9. kola 1. B třídy Dolní Kalná : Železnice "A" + zápasy našich dalších celků 04/10/2019

 

Pozvánka na utkání 9. kola 1. B třídy Dolní Kalná - Železnice

 

V 9. kole 1. B třídy se fotbalisté Železnice vydají do útulného svatostánku FK Dolní Kalná, kterému se stylově říká Pod kaštany. Na pořadu je tedy duel s podkrkonošskými bojovníky, zápas těch zpod kaštanů s těmi, kteří hrají pod topoly. Střetnutí se hraje v sobotu 5. října od 16.00.


Něco o soupeři ...
FK Dolní Kalná se v loňském soutěžním ročníku zachraňovala v posledních kolech díky výhrám nad naším týmem a v posledním kole v Nemyčevsi a odsoudila k sestupu okresního rivala z Kocbeře. Hlavně podzim týmu nevyšel, v této části získala Kalná pouze 10 bodů. Letos již svěřenci trenéra Tomáše Navrátila tuto hranici překonali po osmi kolech, s 12 body a s aktivním skóre 20:17 obsazují sedmou příčku.
Tomáš Navrátil prohlásil v létě před rozběhem této sezóny: "Na čem mi nejvíce záleží, to je, abychom novou sezónu dobře zahájili a neopakovali loňský nepovedený podzim. Potom bych byl samozřejmě rád, abychom hráli takový fotbal, který přiláká diváky na náš stadion."
To se trenéru a duši dolnokalenské kopané podařilo bez ohledu na výsledky posledních dvou kol, kdy jeho hráči podlehli dvěma hlavním favoritům, Dvoru Králové 1:4 doma a Skřivanům venku po velmi dobrém výkonu 1:3. Největšími bonbónky byly však předtím domácí výhry nad Úpicí 5:0 a Miletínem dokonce 6:0. 
Z týmu před podzimem odešli Dohnal do Horek u Staré Paky a Tomáš Jiřička, který ukončil kariéru. Naopak krásné kabiny přivítaly Stránského a atleta Dresslera, kteří do týmu plného zdravého entiziasmu doputovali z nedalekého Vrchlabí. 
Zápasy s Dolní Kalnou se již dvakrát hrály v nemilosrdných podmínkách, tyto klimaticko-fotbalové kuriozity skončily vždy remízami. Určitě si vzpomeneme na zápas, který v Železnici provázel vichr z hor a představení pod topoly jen vzdáleně připomínalo fotbal. Poslední duel skončil na jaře výhrou domácí Kalné 3:2. Situace v našem týmu ...
Náš tým sehrál fotbalově výborný zápas s béčkem Vrchlabí, který byl však trochu devalvován některými taktickými minelami, které přinesly soupeři dva úvodní góly. S bodem za remízu 3:3 a za pozdější prohru na penalty nebyli domácí hráči i příznivci určitě spokojeni, dobrý herní projev a zejména brzké vedení 2:0 přímo volaly po tříbodovém zisku. Železnice zůstala pátá, ale na první čtyřku již přece jen poněkud ztratila.
Tým zahájil období nástupu hráčů na vysoké školy a tak předchozí výtečná morálka v tréninkové práci zřejmě trochu poleví. Věřme, že to, co tým do sebe dostal zejména v srpnu a v září, vydrží i v závěru podzimu.
Co říká k zápasu trenér Vladimír Blažej: ""Základními faktory zápasu budou fyzická kondice, šťastné nebo nešťastné okamžiky u obou týmů, především v koncovce. My určitě vzpomínáme na chyby v rozehrávce, kterými jsme na jaře domácí poslali do důležitého vedení. My už jsme svůj styl hry našli a budeme ho aplikovat i v Dolní Kalné. Máme hodně mladý tým a podle mého názoru je to správná cesta, jak se fotbalově prezentovat. Proti domácím bojovníkům určitě nebudeme zalezlí. Jen se musíme uklidnit v koncovce a občas třeba vyhrát i penalty (hořký smích)"
A tradiční sonda do kádru týmu ... V kádru našeho áčka bude kompletní základní kádr, který bude doplněn o dva další hráče. Do branky zamíří opět Jan Rohlíček, protože Zbyněk Šoltys i Petr Šuk mají svůj osobní program. Nejistý start je u Matěje Daniše (kotník) a u Tomáše Bíška (potíže s kloubem).
Zápas bude řídit Miloš Hofman, který pískal náš zápas v Úpici, pomáhat mu bude Petr Průcha, třetí muž v černém bude ještě stanoven.

 

Naši střelci:
8 - Barták, 4- Crha, 3 - Míka, 2 - Starý, Klouza, 1 - Bucek, Odvárko
Naši finální nahrávači:
 

5 - Míka, 4 - Bucek, Klouza, Beránek, 1 - Kadlec, Barták
Žluté karty:
 

2 - Repka, 1 - Míka, Starý, Beránek, Bucek, Odvárko (v osmi duelech sedm napomenutí)
 
 
  • Naše další týmy:

Dorost hrál o šanci stáhnout náskok týmů před sebou, v Kobylicích sice remizoval 0:0, ale prohrál penaltový rozstřel. Ztrátou tohoto bodu se náskok soupeře na čtvrté postupové příčce zvýšil na 5 bodů, na pátou Jilemnici ztrácí železničtí dorostenci dva body. Svůj devátý zápas hrají svěřenci trenéra Václava Brožíčka a Pavla Míky v Hostinném, výkop je v sobotu 5. října ve 12.30.

 

Naši střelci:

4 - Stehlík, 2 - Seman, Štastný, 1 - Hanuš, Chaloupský, Vávra, Saal, Karban, Suchochleb, Drbohlav

 


Rezerva poprvé prohrála, protože v Železnici nastal čas, kdy i železničtí muži mají své dny. Kromě řady zraněných si řada hráčů vzala "volno" z důvodů osobních a tak do Miletína jela sestava, která měla do optima hodně daleko. Naopak domácí rezerva využila dopoledního termínu áčka a posílila. I když náš tým nesehrál špatný duel, prohrál nakonec 2:4 a béčko Miletína je stále bez ztráty bodu nejlepším mužstvem soutěže. S jednou prohrou ho následují Valdice a naše rezerva. Další utkání sehraje družina kolem Jardy Daniše doma v neděli 6. října od 16.00 s rezervou Sobotky.


Naši střelci:
4 - Jaroslav Daniš, 3 - Matěj Daniš, 2 - Drahoňovský, Repka, 1 - Kulhánek, Klouza, Starý, Mareček, Š. Kracík, Smolík

 

Naši finální nahrávači:
4 - Jaroslav Daniš, 3 - Drahoňovský, 2 - Pejskar,  Matěj Daniš, 1 - Starý, Míka, Kuhn, Kulhánek, Smolík
 
Žluté karty:
1 - Kadlec, Nožička, Bartoš, Klouza, Kyselo, Kuhn, Bičiště, Drahoňovský
 
Červené karty:
1 - Bičiště
 
 
Starší žáci hrají v sobotu na domácím hřišti dvojutkání proti Sobotce /9:00,10:00/
 
 
Mladší žáci hrají v neděli také na domácím hřišti - dvojutkání proti Jičíněvsi /9:30, 10:30/
 
 
Starší přípravka hraje 3 zápasy v sobotu v Libáni /soupeři: Libáň, Sobotka, Libuň/
 

 

Zajímavosti z posledního kola 1. B třídy:


1. První výhra Třemešné - první výhra a hned výsledek 4:0, svěřenci trenéra Luboše Křováka opustili poslední místo v tabulce. Mladíci z Jičína s dvěma šestnáctiletými stopery na domácí zkušenost nakonec nestačili. Hrdinou zápasu byl Martin Jákl, který přesně zacílil třikrát.

 


2. Zlatý gól v poslední minutě - ten se zrodil v Kobylicích. "Prohráli jsme zápas, ve kterém jsme byli lepším kolektivem", to byla slova trenéra Úpice Radka Kaplana. Iluze mu totiž vzal domácí Lukáš Říha, který úpického gólmana Seidela překonal v 90. minutě. Sparta klesla na poslední místo v tabulce a název Sparta je nyní symbolem spíše krize než dřívější železné struktury.

 


3. Jeden faul a jedna penalta rozhodly - do 48. minuty byl stav zápasu Staré Buky-Nová Paka 0:0. Pak však fauloval domácí gólman Pelc (podle domácích penaltově) a dostal druhou žlutou kartu (podle domácích nesprávně). Tento verdikt byl spouštěčem emocí u starobuckého Jiřího Makovského, který viděl červenou kartu napřímo. Pak proměnil penaltu neomylný exekutor Ondřej Janouch a proti devíti domácích si Nová Paka zahrála exhibici. Konečný výsledek 0:6 byl pro novopacké v této výši druhý za sebou.

 


4. Domácí prohra Dvora Králové - asi málokdo čekal výhru Miletína pod Hankovým domem. Ale stalo se, svěřenci Jiřího Rejla doma klopýtli a vše dokonala penalta Němečka v nastaveném čase. Konečnou prohru 1:3 komentoval kouč Jiří Rejl lakonicky: "Hrát třicet minut prostě nestačí."

 


5. Nováček opouští dno tabulky - Baník Žacléř vyhrál potřetí, tentokrát si přes Prkenný důl vezlo domů tři góly Kopidlno. Už v 52. minutě to bylo 3:0 a bylo prakticky po zápase. Kopidlno kleslo na 11. místo tabulky, Žacléř naopak zažila posun na příčku desátou.